Ana Sayfa > Haber > 01 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var?

01 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var?

Kripto Para Gündemi

Kripto dünyasında dün gelen güzel haberlerin etkisi bugün de devam ediyor. Borsalarda bir durağanlık görülüyor. Bitcoin yakaladığı çıkışa tutunmuş gibi görünüyor. İki gün önce 5.800$ seviyesine inen BTC şu anda 6.375$ değerinde işlem görüyor. Ethereum fiyatının da düne göre sabit kaldığını söylemek mümkün. Coincentral verilerine göre ETH değeri şu anda 454$. Cardano ve IOTA ise yükselişlerini %3 bandında sürdürüyorlar.

Yükselişlerin yaşandığı saatlere bakıldığında bugünün sakin geçeceğini söyleyebiliriz. Muhtemelen saat yedi sekiz gibi rakamlar şekillenmeye başlar. Bugün akşam saatlerine kadar görülecek olan bir artışın yarın sabah saatlerine kadar devam etmesi beklenebilir. Öyle ki bir düşüş trendi ya da sabit fiyatlarla karşılaşılırsa yatırım yapmadan önce iki kere düşünmekte fayda var. Bitcoin fiyatında meydana gelen artışların diğer kripto paralara yansıması çoğunlukla anında oluyor. Ancak Bitcoin düşmeye başladığında diğer kripto paralar kısa bir süre daha değerlerini arttırabiliyorlar. Fakat tek günlük değer kazançlarında bu durum her zaman gerçekleşmiyor.

Kripto dünyasında yeni fiyat hareketlerini beklerken bu hareketlenmelere etkisi dokunabilecek bazı haberlere bir göz atalım şimdi de.

AskFM Kendi Kripto Parasına Kavuştu

AskFM, Quara ve Twitter arası garip bir sosyal platform. AskFM’in kendine özgü bir hayran kitlesi bulunuyor. AskFM Türkiye’de de en çok kullanılan sosyal platformlardan biri olmuştu geçmişti. Şu anda dünya çapında 215 Milyon üyesi bulunuyor platformun. Uzun süredir gündemde olan AskFM jetonları (token) sonunda piyasaya sürüldü. AskFM Coin adını taşıyan bu jetonlar sistem içerisinde ödeme yöntemi olarak kullanılacak. AskFM özellikle farkındalık kazandırma projeleri arasında büyük bir kitleye ulaşacak olması açısından da büyük bir önem taşıyor.

Sichuan’da Yaşanan Doğal Afetler Bitcoin Madenlerini de Vurdu

Çin’in büyük bir bölgesinde bir süredir beklenen şiddetli yağmur yağışlar iki gündür bölgedeki hayatı olumsuz etkiliyor. Birçok nehrin aynı anda taşması ile Yunnan, Sichuan, Gansu, Shaanxi ve Shandong bölgeleri sular altında kaldı. Sichuan bölgesinde yaşanan felaketlerde ülkedeki en büyük kripto para madencilik tesislerinin de aşırı derecede zarar gördüğü haberleri geliyor. Henüz kesinleşmemiş olsa da bu olay, kripto paraların doğal afetlere de hazırlıklı olması konusunda insanların aklına yeni fikirler getirecektir. Büyük madencilik tesisleri yerine daha küçük ölçekli ve gerçek anlamda dağıtık bir sistemin ileride yaygın hale gelebilmesi için çalışmalar devam ediyor. Özellikle bunu amaçlayan Bitcoin Gold gibi projelerin hayatta kalması bu anlamda büyük önem taşıyor.

Tron Haftanın En Hareketli Kripto Parası Olmaya Devam Ediyor

Tron kendi Blockchain platformuna geçti nihayet. Dün bu bağlamda 49 Milyar ERC20 jetonu (token) yakılarak eski platformda kalan artıklar yok edildi. Bu yakma işlemindeki temel mantık, sistemde yer alan bütün jetonların tek bir cüzdana aktarılması ve daha sonra bu cüzdanın bir şekilde yok edilmesi şeklinde oluyor. Böylece sistemde bulunan paraların istenilen bir bölümü ya da tamamından kurtulmak mümkün oluyor.

Tron Bağımsızlık Günü olarak değerlendirdiği yol ayrımını büyük bir kutlamaya çevirdi. Fakat Tron’un kutladığı tek şey bu ayrılık değildi. Aynı zamanda birçok birleşmenin de kutlandığı bir gece oldu Tron için. PornHub, Brazzers, Traffic Junky ve NutakuGames platformlarında TRX ödeme yöntemi resmen devreye giriyor. Bu şekilde Tron çalışma alanını genişletmeyi ve ilk beş kripto para içerisine girmeyi hedefliyor.

Aynı zamanda Tron ve Cardano’nun birleşebilecekleri haberi de gündeme bomba gibi düştü. Bu haberin detaylarını gün içinde sitemizde bulabilirsiniz.

EOS ise Ethereum’dan ayrılmasının acılarını çekiyor şimdilik. Bu toparlanma sürecinin bir süre devam etmesi bekleniyor. EOS kripto anayasası olarak değerlendirilen whitepaper maddelerini değiştirme kararı aldı. Bu kadar kısa bir sürede bu kararı almış olması marketlerde bir güvensizlik yaratmış olsa da EOS’un kendine güveni tam. Aynı zamanda Ontology’de dün lansman işlemlerini tamamladı. Yazımızı Tron – PornHub birlikteliğinin yeni ve eğlenceli tanıtım filmi ile noktalayalım.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir