Ana Sayfa > Haber > 01 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Mozilla – DogeCoin – Yahoo

01 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Mozilla – DogeCoin – Yahoo

Kripto Para Haberleri

Kripto para borsası sonbaharın gelmesi ile birlikte yeni boğa koşusunu bekleyenleri heyecanlandıracak dalgalanmalar yaşamaya başladı. Yaz tatilinin bitmesi ile birlikte yeni projelerin de arka arkaya teknolojiye adapte olması yatırımcıları umutlandırıyor. Özellikle dün Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao’nun yeni boğa koşusu hakkında twitter üzerinden yaptığı olumlu yorumlar kripto para camiasında çok konuşuluyor. Bu yorumu kısa bir süre sonra silen Zhao’nun, insanları yanlış yönlendirmek istemediği için bu yorumu sildiği söyleniyor.

Bitcoin (BTC) sonunda 7.000 doların üzerine çıkmayı başardı. En değerli kripto paralar arasında Monero (XML) ve Dash en yüksek oranları yakaladılar. Monero %11 değer kazanarak 120 dolara yükseldi. Dash %18 değer kazandı ve 213 dolar değerinden işlem görmeye başladı.

Dün olduğu gibi bugün de EOS üst sıralarla arasındaki farkı eritmeye devam ediyor. %8 değer kazanan EOS 6.71 dolara yükseldi. EOS’u %6’lık değer kazancı ile Litecoin takip etti.

Haftanın en çok kazandıran kripto para birimlerinin başında Dogecoin geliyor. Dogecoin %26 değer kazandı.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 7.103 dolar %1.96
Ethereum (ETH) 288 dolar %2.87
Ripple (XPR) 0.34 dolar %3.27
Litecoin (LTC) 65.25 dolar %7.58
EOS                    6.73 dolar %7.22
Bitcoin Cash (BCH) 568 dolar %5.19
Tron                      0.026 dolar  %3.63
Dogecoin 0.0057 dolar  %27.53
IOTA                    0.74 dolar %3.89

 

 

 

 

 

 

 

Mozilla Madencilik Yazılımlarına Karşı Koruma Sağlayacak

Son dönemde en çok korkulan casus yazılımların başında kaçak madencilik yazılımları geliyor. Bu virüsler sayesinde üçüncü taraf saldırganlar insanların tarayıcılarını kullanarak işlemci güçlerinden faydalanıyorlar. Bu sayede istedikleri kripto para birimini madenleyebilen casuslar bu şekilde çok ciddi miktarda bir gelir elde ediyorlar. Bazı internet siteleri bu uygulamaları gizli de yapmıyor üstelik. Örneğin The Pirate Bay torrent arşiv sitesi, ana sayfasından bir duyuru yaptı. Bu duyuruya göre siteye girenler sitede kaldıkları süre boyunca işlemcilerinin bir parçasını sitenin kullanımına ayırıyorlar.

Mozilla yeni güncellemeleri arasında bu konuyu da ele alıyor. Son dönemlerde giderek yaygınlaşmaya başlayan bu madencilik işlemlerini tamamen ortadan kaldırmak için yeni bir güncelleme çıkarmaya hazırlanan Mozilla’nın koruma kalkanı bakalım sadece korsanlara yönelik mi olacak? Bazı siteler bu yöntemi bağış toplayabilmek adına kullanmak isteyebilirler. Hatta daha önce Wikipedia’nın bu yola gidebileceği tartışmaları yaşanmıştı. Ancak şirket yetkilileri yakın bir gelecekte böyle bir gelişmenin gündemlerinde olmadığını iletmişti.

DogeCoin Kısa Zamanda %121 Kar Oranı Yakaladı

Aylardır sesi soluğu çıkmayan ve diğer kripto paraları arasında değer kayıpları yaşayarak sıralamada alt sıralara gerileyen Dogecoin, son iki günde %121 değer kazanarak eski günlerine dönme sinyalleri verdi. Aslında Dogecoin kripto para piyasasına bir hard fork olarak başladı. Reddit kullanıcılarının bir şakası olarak başlayan Dogecoin düşük fiyatı sayesinde kendine birçok kullanıcı buldu. Daha sonra gelişimini tamamlayan kripto para birimi şimdi Yahoo tarafından alınıp satılabilecek. Bu son gelişmenin ardından değeri fırlayan Doge, kripto tutkunlarına moral aşılamış oldu.

Colombiya’da Kripto Sektörünün Önü Açılıyor

Güney Amerika’nın gerilemekte olan ekonomileri arasında sayılan ve yanı başında yer alan Venezuela’nın yaşadıklarını gören Colombiya kripto paralar konusunda elini çabuk tutmaya çalışıyor. Ülkenin başkanı Ivan Duque kripto paralarla ilgile yeni çıkacak yasalar hakkında ipuçları verdi. Bildirilen raporlara göre kripto para sektöründe açılacak yeni iş yerlerine vergi indirimleri uygulanacak. Bu uygulamanın aslında kripto paralara sıcak bakıldığına ilişkin bir sinyal olduğu söyleniyor. Bakalım Güney Amerika, Asya’dan sonra kripto paraları kabul eden ikinci kıta olabilecek mi?

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir