Ana Sayfa > Haber > 02 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var?

02 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var?

2 Temmuz Bitcoin Fiyatı

Ekonomi dünyası haftanın açılış gününe sakin bir giriş yaptı. Her ne kadar Bitcoin borsası için bir hafta sonu olmuyor olsa da bu cuma ve cumartesi gelen olumlu dalganın hala etkisini sürdürdüğünü söyleyebiliriz. Dolar ve Euro değer kazanmaya devam ederken Bitcoin ve diğer kripto paralar da bu değer kazancına ayak uyduruyor. Özellikle Cardano, Stellar ve son yirmi dört saat içinde %10 civarında bir çıkış yakalayarak 33.12$’dan işlem görmeye başlayan NEO olumlu havanın etkisini en çok yalayan kripto paralar olmaya devam ediyor.

Bitcoin ve Ethereum’da son yirmi dört saat içerisinde kayda değer bir değişiklik olmadı. BTC 6.344$ iken ETH 450$ seviyesinde işlem görüyor. Ripple, LiteCoin ve EOS da cumartesi günü çarpan olumlu dalganın taşıdığı aralıkta kalmaya devam ediyor. Özellikle doların değeri cuma günü açıklanacak olan ABD dış tarım ekonomisi rakamları ile değişecek. Bunun kripto paralara nasıl bir etkisinin olacağını zaman gösterecek.

Kripto dünyasında yaşanan gelişmelerden bazılarına kısaca bir göz atalım;

Kraken, Bloomberg’e Ateş Püskürdü

Geçtiğimiz gün Bloomberg’de ortaya çıkan ve viral bir şekilde yayılan bir habere göre Kraken borsasında Tether’in değeri sabit kalmıyor aksine sürekli değişiyordu. Ancak Kraken tarafından bugün yapılan açıklamalar hem Bloomberg’i hem de bu konuyu haber yapan diğer bütün magazin ve siteleri hedef alıyor. Kraken yetkilileri Bitcoin’in sabit bir değeri olmasının normal olduğunu, çünkü bir Bitcoin’in her zaman bir Bitcoin olacağını ifade ettiler. Ancak dolara endeksli bir coin olan Tether’in doların hareketlerine göre değerinin de değiştiğini vurguladılar.

Bloomberg’in iddiasına göre daha az USDT alındığında değer daha az iken, daha fazla miktarda gerçekleşen alımlarda fiyatın arttığı yönündeydi. Buna da şiddetle itiraz eden Kraken yetkilileri durumun bu suçlama ile yakından uzaktan alakası olmadığını sert sözlerle dile getirdiler. Bloomberg’in Kraken’e yönelik bir diğer suçlaması da Tether’in kontrolünü eline geçirdiğine yönelik oldu. Kraken, buna da karşı çıktı ve milyarlarca dolar değerindeki bir markayı idare edebilecek kadar çok paraları olmadığını ifade etti. Aynı ifadede Bloomberg’de haber haline gelen 13.076.389 USDT işlem trafiği rakamının da tamamen uydurma olduğuna yer verildi.

Vertex Artan ICO Çöplüğünü Boşaltmaya Hazırlanıyor

Kripto para dünyasında en önemli konulardan bir tanesi hiç şüphesiz ICO’lar. ICO uygulamaları fikri özgürlükler konusu altında kripto paraların çıkış felsefesinde önemli bir yer alıyor. Ancak bu ICO’ların dolandırıcılıklardan arınmasına daha çok var anlaşılan. Ancak şimdi Vertex bu konuya yeni bir çözüm getirmeye hazırlanıyor. Vertex, kendi platformunda sadece Vetted, yani muayene edilmiş, ICO’ların bulunacağını iddia ediyor. Platformunda yer alacak bütün ICO’ları, markete sürmeden önce altı kademeli bir teste tabi tutacağını ve sadece bu testlerin tamamını başarı ile geçen ICO’ları platformuna ekleyeceğini duyurdu.

Dikkat! Trezor Cüzdanları Saldırı Altında

Trezor, internet sitesinden yaptığı bir açıklamada ciddi bir saldırı altında olduklarını belirtti. Bu saldırının nereden ve kim tarafından yapıldığı henüz tespit edilmiş değil. Yapılan saldırının “DNS Poisoning” olarak isimlendirilen gruba girdiği belirtildi. Bu saldırılar nedeni ile işlemlerin güvenliğini sağlayan bir protokol olan SSL’de sorunlar yaşanıyormuş.

Bu haberlerin dışında Tron hafta sonu yaktığı TRX’lerin hangi hesaplara aktarıldığını açıkladı. Buna göre 33 Milyar TRX’in hangi cüzdanlara gittiği belli oldu.

Kanada’da yayınlanan bir haber de kripto meraklıları mutlu edebilir. Ontario eyaletinde yaşayan insanların yarım milyon kadarının kripto paralara sahip olduğu rapor edildi.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir