Ana Sayfa > Haber > 02 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Coinbase – Bitexen – TravelByBit

02 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Coinbase – Bitexen – TravelByBit

Bitcoin (BTC) 8.000 dolar seviyesinde ciddi bir diren ile karşı karşıya. Son ay grafikleri bu direncin kırılması için ay sonuna kadar beklenebileceğini gösteriyor. Bitcoin’in bu yıl en düşük değerini gördüğü 5.800 dolar seviyesinden sonra başlayan ileri yönlü hareketlerin vektörü ileri yönlü ve aynı açıyı takip edeceğini düşünecek olursak Ağustos ayının 20-25 tarihleri arasında bir çıkış daha yaşaması mümkün görünüyor.

Son yirmi dört saat içerisinde kripto para borsası için çok şeylerin değiştiğini söylemek güç. Bitcoin %0.54 değer kazanarak 7.635 dolara yükseldi. Altcoin’ler ise Bitcoin’in hareketlerini daha yüksek frekansta dalgalanmalarla takip etmeye devam ediyorlar. Bir gün %5 kar sağlayan bir altcoin’in ertesi gün benzer bir oranda zarar ettireceği söylenebilir. Tabi bu zarar ve kar dolar ya da tl cinsinden değil iki coin arasındaki değer açısından geçerli. Örneğin Stellar-BTC arasındaki değer oranı için geçerli. Bu farkların iyi takip edilmesi kısa vade yatırımcıları için çok önemli. Borsadan bir örnek vermek gerekirse uzun zamandır hiç bozulmayan Ethereum (ETH) – Ripple (XPR) oranı, Ripple lehine değişmeye başladı. Hem ETH hem de XPR kripto paralar arasında en aktif çalışan şirketlerden ikisi. Birçok uzman Ethereum’un tahtını tehlikeye sokabilecek iki kripto varlığın olduğunu düşünüyor, Ripple ve EOS.

Avustralya Hükumeti Turizmi Geliştirmek için Kripto Şirketler Başlatıyor

İnanılmaz doğası, huzur dolu bir yaşam tarzı ve başkenti Brisbane gibi gelişmiş şehirleri olan Queensland, Avustralya’nın en ileri görüşlü eyaletlerinden bir tanesi. Yeni teknolojilerini eyaletlerine taşıyabilecek kadar cesur ve girişimci bir yapıya sahip olan eyalet halkı daha önce birçok farklı sektörde kripto paraları hayata geçirmeyi başarmıştı. Şimdi bu adımlara bir yenisi daha ekleniyor. Hem de bu yeni adım hükumetten geliyor.

Queensland hükumeti bu bölgeye gelen turistlerin sayısını arttırmak için bir proje başlatıyor. TravelbyBit adını taşıyan proje, turistlerin kripto paralarını kullanımını eyalet sınırları içerisinde çeşitlendirmeyi amaçlıyor. Hükumet tarafından projeye 8.3 milyon dolarlık bir fon sağlanıyor.

Coinbase Britanya Adasında Pound ile Ticaret Seçeneği Sunuyor

Kripto para borsaları arasındaki inanılmaz mücadele takip etmeye değer doğrusu. Bu mücadeleden galip ayrılacak şirket önümüzdeki yıllara damgasını vurabilir. Her ne kadar Coinbase, Binance, BitFinex ve Houbi gibi dev hacimli borsalarla rekabet edecek kadar Bitcoin’e sahip olmasa da batıdan aldığı gücü olumlu bir şekilde değerlendirmeye çalışıyor.

Bu anlamda daha önce başlattığı bir projeyi somutlaştırmaya bir adım daha yaklaşıyor. Britanya Adası’nda yaşayan İngilizler, İskoçlar, İrlandalılar ve Gallerliler artık Coinbase borsasının sunduğu seçeneklere Pound (GBP) kullanarak ulaşabilecekler. Avrupalıların kendi paralarını kullanmaya yönelik düşkünlükleri malum. Coinbase bakalım bu proje ile adalı halkı kripto paralara yaklaştırabilecek mi?

BitExen Coin Dağıtımları Dün Başladı

Henüz faaliyete geçen ve Türk girişimcilerin başlattığı Bitexen tarafından Ethereum blok zinciri üzerinde ERC-20 token standardı ile sadece 15 milyon adet üretilen yeni bir kripto-para birimi olan Exen Coin’lerin dağıtımı başladı. Coin’ler Bitexen kullanıcılarına çeşitli site içi davranışları sonucu ücretsiz dağıtılacak. Bitexen, sistemine daha erken dahil olan kullanıcılarını daha fazla ödüllendirmeyi düşünüyor. ExenCoin’lere sahip olabilmenin yollarından biri siteden alım-satım yapmak. Bir diğeri de arkadaşlarını sisteme dahil etmek. Umarız ExenCoin’in sonu da Turcoin’e benzemez.

 

 

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir