Ana Sayfa > Haber > 02 : 10 | Bitcoin Gündeminde Neler Var?

02 : 10 | Bitcoin Gündeminde Neler Var?

Bitcoin haberleri

Kripto para borsası haftanın ilk gününde olduğu gibi bugün de oldukça durgun. Kripto paralar sabah saatlerinde ortalama %2 oranında değer kayıpları ile güne girdiler. Ancak öğlen saatlerine gelindiğinde piyasada bir dengelenme görmeye başladık. Şu anda Ripple (XRP) dışında kalan en değerli ilk on beş kripto para birimi iççin önemsiz sayılabilecek hareketlenmeler var. Ripple ise bugün %5 değer kaybı yaşadı. xRapid’in piyasaya fırtına gibi girişi ile 0.25 dolarlardan 0.60 dolara kadar tırmanan XRP bugün biraz değer kaybederek 0.55 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Ripple’dan sonra en fazla değer kaybı yaşayan Stellar (XLM) oldu. Stellar da dün Interstellar organizasyonu altında StellarX adlı ücretsiz çalışan ve merkezsiz olduğu bildirilen kripto para borsasını açtı. Bu gelişme ile birlikte değer kazanması beklenen Stellar güne kötü başladı. Şimdilik %2 oranında gerileyen XLM bakalım ilerleyen günlerde nasıl bir çizgiyi takip edecek.

İlk onda kendine yer arayan ve özellikle geleceğin en umut vaat eden projelerinden biri olan NEM son yirmi dört saat içerisinde %12 değer kazandı. NEM yakaladığı bu ivme ile 17. sıraya yükseldi. Dış kaynaklı haberlere göre NEM’de başlayan bu değer kazancı bir iki gün daha sürebilir. Ancak değer kazancının boyutları konusunda bir yorum bulunmuyor.

Piyasada değer kazandığını gördüğümüz kripto para birimleri Bitcoin Cash (BCH), EOS, Dash ve Tron. Özellikle Tron dün Bittorent ile ilgili yaptığı çok önemli duyuru ile büyük ilgi topladı. Sistem çalışmaya başladığında Tron birimi TRX değerinde bir artış kaçınılmaz görünüyor. Bittorent uygulamasını kullanan milyonlarca insan yakın zaman sonra Blockchain teknolojisinin faydalarını görmeye başlayabilir.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.584 dolar %0.15
Ethereum (ETH) 229 dolar %0.19
Ripple (XPR) 0.55 dolar %3.45
Bitcoin Cash (BCH) 539 dolar %1.35
EOS                    5.67 dolar %0.90
Litecoin (LTC) 60.33 dolar %0.50
Tron                      0.022 dolar  %1.21
Cardano 0.083 dolar  %1.02
IOTA                    0.56 dolar %0.15

 

Ripple xRapid için Yeni Ortaklıklar Kuruyor

Ripple son haftalarda kripto para dünyası için çok önemli işler yapmaya devam ediyor. Blockchain teknolojisi artık büyük kümelere ayrılmış gibi duruyor ve bu kümelerden en önemlilerinden birini bankacılık sektörünün kripto paralara geçişi ile ilgilenen Ripple gibi şirketler oluşturuyor. Geçtiğimiz günlerde Suudi Merkez Bankası ve Amerika’nın en büyük on bankasından biri olan PNC ile anlaşan Ripple şimdi bünyesine yeni kurumlar ekliyor.

Daha önce Amerika ile Meksika arasında yapılan xRapid test programında da Ripple ile ortak çalışan şirketler de bu üçlü arasında yer alıyor. Catalyst Corporate Federal Credit Union, Cuallix ve Mercury FX artık xRapid kullanacak.

KriptoPound Geliyor : LBXPeg

Kripto para haberlerinde daha çok kripto dolarlar duymaya alışığız. Hatta sıradaki sabit coin beklentileri euro yönünde bulunuyordu. Ancak yeni sabit coin haberi İngiltere’den geldi. İngiltere’de LBXPeg adı ile piyasaya çıkacak olan sabit coin Ethereum tabanını kullanacak ve ERC-20 token birimleri ile çalışacak.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir