Ana Sayfa > Haber > 04 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Syscoin – Binance – Turcoin

04 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Syscoin – Binance – Turcoin

Bitcoin Gündeminde Neler Var?

Kripto para piyasaları agresif yükselişini tamamlamış gibi görünüyor. Bitcoin fiyatı ve diğer kripto para fiyatları yeni destek noktalarını arıyorlar. Bitcoin (BTC) 6.500$ civarında seyrederken Ethereum (ETH) 470$ seviyesinde dalgalanmaya çabalıyor. Bunun dışında son yirmi dört saatte yapılan yeni düzeltmelerle birlikte birkaç gündür sürekli %10 civarında meydana gelen artışlar bugün %6-7 civarında geriledi.

Günün en önemli gündem maddesi Syscoin ve Binance’da meydana gelen sıkıntılar oldu diyebiliriz. Zaman zaman meydana gelen bir siber suç taktiği tekrar devreye girdi. Bitcoin, Batterhash’e geçmeye hazırlanıyor.

AB Parlementosu Kripto Paraları Tehdit Olarak Görmüyor

AB Parlementosu’nun genel kurul toplantısında kripto paraların merkez bankaları açısından değerlendirmeleri yapıldı. Dün haberlerimizde yer verdiğimiz gibi Avrupalı bankalar aralarında kripto para transfer işlemleri gerçekleştirme denemelerine başladı. Bu süreçte HSBC bankası ilk transfer işlemini gerçekleştirdi. Arka arkaya gelen bu haberler Avrupa bankalarının kripto paralarla yakın zaman içerisinde yakın bir ilişki kurabileceğini gösteriyor.

Japon Ekonomist Yukio Nogochi Gerilemenin Normal Olduğunu Savundu

Katıldığı bir konuşmada kripto paraların kasım ayında başına gelenler hakkında açıklamalarda bulunan Japon ekonomi uzmanı Yukio Nogochi geçtiğimiz yılın sonunda kripto paralarda meydana gelen sert gerilemenin nedeninin vadeli işlem sözleşmelerinin devreye girmesi olduğunu söyledi. Kısa zamanda %300 artış göstererek 20.000% seviyesine çıkan BTC’nin %70’lik gerilemesi Japon uzmana göre oldukça normal. Amerikan finans kurumu FED de konuya bu yönden bakıyor ve Bitcoin’in bir daha kısa zamanda sert bir çıkış yapamayacağını belirtiyor.

Kripto Vadisi Oylama Deneyi Başarıyla Sonuçlandı

Ethereum ve Cardano’ya ev sahipliği yapan İsviçre’nin doğa ile iç içe kenti Zug Avrupa’nın Silikon Vadisi olarak tanımlanıyor. Dün burada Blockchain platformu kullanılarak bir oylama deneyi gerçekleştirilmişti. Bugün yapılan duyuruda deneyin başarı ile sonuçlandığına değinildi. Bir bilişim şirketi olan Luxoft ile Lucern Üniversitesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği deney ileride oylama sistemlerinde hile yapılamaması için oldukça büyük önem teşkil ediyor.

Syscoin Fiyatında Hileli Değişim Binance’ı Etkiledi

Dün kripto para piyasalarında nadir görülen bir olay yaşandı. Syscoin’in market fiyatı 0.27$ civarında seyrederken 96 BTC’ye bir Syscoin alan bir alıcı piyasadaki değerleri alt üst etti ve kısa bir zamanda Syscoin’in değeri %85 oranında arttı. Bu yeni fiyattan ne kadar Syscoin alındığı bilgisi henüz paylaşılmazken rakamın 1 milyar olabileceği konuşuluyor. Aynı zamanda bu olay dün Binance’ın başına gelen ilk olay değildi. Bu olaya yakın bir zamanda sistemdeki bir cüzdandan 7000 BTC kayboldu. Bunun üzerine Binance sistemini bir süreliğine askıya aldı. Konuya ilişkin detaylı bir açıklama bekleniyor.

Turcoin Dolandırıcıları İstanbul’da Tutuklandı

Türkiye’nin Bitcoin’i olarak piyasaya çıkan ve birçok Türk vatandaşın parasını alan Turcoin, daha sonra bir anda ortadan kaybolmuştu. Şirket yöneticileri sürekli olarak birbirini suçlarken, verilen paralar çoktan yok olmuştu. Turcoin’in yöneticilerinden Sadun Kaya ve Muhammet Satıroğlu dün İstanbul’da tutuklandılar. Olayla ilgisi bulunduğuyla ilgili soruşturulan üç kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere salındı.

Bitcoin BetterHash’i Kullanmaya Hazırlanıyor

Bitcoin madencilik sisteminde bir yeniliğe gitmeye hazırlanıyor. Kripto dünyasında yenilik demek aslında bir sorun var demek. Bilindiği gibi en büyük BTC maden tesislerinden olan Bitmain her geçen ay yeni bir rekor kırıyor ve son olarak Bitcoin %42’lik bir hashrate’e ulaştı. Bu da tabi akıllara %51 saldırısı ihtimalini getirdi. Her ne kadar Bitmain’in böyle bir şey yapmayacağına kesin gözüyle bakılsa da insanlar böyle bir ihtimalin varlığını bile istemiyorlar haklı olarak. Bu doğrultuda daha fazla merkezsizlik sağlamak ve daha fazla madenciliğe yönelmek için BetterHash adında yeni bir uygulama devreye girecek. Bu şekilde madenciler havuz operatörlerinin bir parçası olmak yerine bağımsız madenciler olacaklar.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir