Ana Sayfa > Haber > 04 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Yahoo – NEO – Google -Estonya

04 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Yahoo – NEO – Google -Estonya

Kripto Para Haberleri : NEO 3.0 Güncellemesi

Hafta oldukça heyecanlı açıldı. Google geliştiricilerinin Blockchain kullanıcı arayüzünde yapmayı planladığı projeler kripto para dünyası için gerçekten çok önemli. Daha önce de pek çok kez insanların Blockchain uygulamalarına yönelmelerinin önündeki en büyük engellerden birinin kullanıcı arayüzleri olduğuna değinmiştik. Kripto para dünyası henüz teknoloji ile estetiği bir araya getirebilecek kadar yayılabilmiş durumda değil. Bu da düzenlenen sempozyumlara, hackathonlara, yapılan tanıtım videolarına vs. her yere yansıyor. Görselleştirme konusuna önem vermeyen matematik dehası yazılımcılar henüz bu konuda etkili çözümler bulabilmiş değiller. Gelişmiş ve çeşitli kadro yapısı ve deneyimi ile Google’ın bu konuya el atması ve ilk etapta Ethereum’un seçilmiş olması çok önemli.

Bunun yanında NEO ve VeChain de yeni ürünlerini tanıtmaya başladılar. NEO 3.0 (yazının sonunda resmi bilgilendirme videosu mevcut) güncellemesi ile saniyedeki transfer işlemi miktarını artırıyor. Hazırladıkları videoda 1000 TPS (transactions per second/saniyede işlem miktarı) rakamını yakaladıklarını iddia ediyorlar. Ancak bu rakam henüz Visa sisteminin 20.000 TPS’inin yanında küçük kalıyor. Ancak unutmamak gerekiyor ki Bitcoin ve Ethereum ölçekleme sorunları nedeni ile TPS bakımından oldukça gerilere düştüler. Hız, güvenlik ve ölçekleme üçlüsü problemini çözme konusunda yeni çözümler aranmaya devam ediyor. Neo son yirmi dört saat içerisinde %7.6 değer kazandı. VeChain de yeni VeChainThor güncellemelerini başlattı.

Kripto para borsasına geçecek olursak piyasada sakin bir bekleyiş hakim. En değerli kripto paralar son yirmi dört saat içerisinde neredeyse hareketsiz kaldılar. Bitcoin (BTC), Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) günü %1 değer kazancı ile tamamladılar. Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) %0.4 oranında değer kaybettiler. Değerli kripto paralar arasında günün sivri ismi Monero (XMR) oldu. Monero %13 değer kazanmayı başardı.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 7.298 dolar %1.08
Ethereum (ETH) 286 dolar %0.29
Ripple (XPR) 0.33 dolar %0.33
Litecoin (LTC) 67.40 dolar %4.23
EOS                    6.45 dolar %0.57
Bitcoin Cash (BCH) 627 dolar %0.20
Tron                      0.025 dolar  %2.14
Eth. Classic 13.93 dolar  %0.53
IOTA                    0.70 dolar %2.16

Eski Estonya Başbakanı Blockchain Danışmanı Oldu

Bitcoin ve blok zinciri teknolojisi Amerika’da yayılmaya başladığı ilk sıralar bu teknolojiyi hayata geçiren ve aktif bir şekilde devlet kurumlarında kullanan ilk ülkelerden biri olmuştu Estonya. Hatta sağlık sektöründeki veri depolama biçimlerini hızla uyarlamış ve blok zinciri teknolojisine geçişin adımlarını atmışlardı. Ardından konu ile ilgili çalışmalar ve ilerlemeler halen devam etmekte.

2014 – 2016 yılları arasında görev yapan Taavi Rõivas, halkı kripto paralara daha da alıştırmak ve teknolojinin kullanım alanlarını Estonya’da artırmak için Lympo ile danışmanlık görevi konusunda anlaştığını duyurdu. Lympo Estonya’da hizmet veren insanların sağlık kontrolleri ile ilgili bir şirket. Bu uygulamayı kullanan ve bütün kontrollerini tamamlayan kullanıcılar uygulama tarafından ödüllendiriliyor. Umarız bu gibi uygulamalar gelişmekte olan ülkelere de bir an önce ulaşır ve sağlık konusunda gerekli olan farkındalık seviyesine ulaşılır.

Yahoo Finans Kripto Para Alanını Genişletiyor

Geçtiğimiz haftanın kripto dünyası açısından en çarpıcı şirketi olmuştu Yahoo Finans. En yaygın kullanılan site değerlendirme uygulaması Alexa tarafından dünyanın en değerli 6. internet sitesi olarak gösterilen Yahoo.com finans bölümüne kripto paraları ekledi. Bir anda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Dogecoin tüm kullanıcıların önüne çıkma fırsatı buldu. Şimdi Yahoo Finans sadece alım satım yapmanın ötesine geçmeye hazırlanıyor. Sitesinde kripto paraların her türlü istatistiğine yer vermeye hazırlanan şirket böylece kripto paraların milyonlarca insana ulaşmasını sağlayabilecek. Sitesinde yayınladığı istatistikleri CrypoCompare sisteminden alan Yahoo geçen hafta Dogecoin’in fiyatını katlamayı başarmıştı.

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir