Ana Sayfa > Haber > 05 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Peru – Coinbase – Ripple

05 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Peru – Coinbase – Ripple

Bitcoin Gündem - Ripple

Bu hafta kripto paralar için ve özellikle de Bitcoin (BTC) için çok kötü başladı. Hafta başından beri devam eden değer kayıplarında dün sabah bir düzelme görülmeye başladıysa da bu uzun süremedi. Ardından başlayan ayı darbeleri kripto para borsasını ve özellikle de Bitcoin’i sarstı. Son üç ayı göz önünde bulundurduğumuzda Bitcoin’in diğer önemli altcoin’lerden fark edilir oranda daha büyük bir darbe yemesi göz önünde bulundurulması gereken bir etken. Bu darbeler sonucu Bitcoin’in tekrar 7.000 dolar seviyesinin altına inmiş olması da başka ipuçlarını beraberinde getiriyor. On gün kadar önce 8.000 doları geçen BTC için yeni destek noktasının 7.500 dolar olacağı konuşuluyordu. Şimdi bu rakam 6.500 dolara indi. Kripto para borsasındaki bu yüksek frekanslı dalgalanmalar uzun vade yatırımcıları ilgilendirmese de kısa vadede büyük kazançlar ve kayıplar yaşatabiliyor. Bitcoin diğer kripto para birimleri ile arasında oluşan bu değer farklarını kısa bir süre içerisinde kapatabilir. Bu noktaya dikkat edilebilir ve diğer altcoinler ile BTC arasındaki alım satımlar buna göre yapılabilir. Ethereum (ETH) ise 400 dolarlık psikolojik destek seviyesinin kırılmaması için mücadele vermeye devam ediyor. Ethereum bu seviyenin altına indiğinde yatırımcıların yeni hareketleri merakla bekleniyor. IOTA bu darbelerden etkilenmeyen tek dijital varlık olarak yeşil rengini koruyor.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 6.968 dolar      %6.73
  • Ethereum (ETH)  : 405 dolar         %3.01
  • Ripple (XPR)       : 0.43 dolar        %2.11
  • Litecoin (LTC)     : 73.45 dolar      %5.26
  • EOS                     : 6.99 dolar        %2.88
  • Bit. Cash (BCH)  : 695 dolar         %4.57
  • IOTA                     : 0.91 dolar        %0.12

Peru ve Güney Amerika Kripto Paralar Konusunda Yeniliklere Devam Ediyor

Blockchain teknolojisi yerini sağlamlaştırmış olmasına rağmen kripto paralar henüz aynı başarıyı gösterebilmiş değil. Hatta dünya ekonomisinini işleyişine baktığımızda yüzdesel anlamda mantıklı bir orana erişebilmesi için daha önünde çok yol olduğu da açık. Ancak ilerleme devam ediliyor. Her ne kadar kripto para borsası sert dalgalarla boğuşsa da şirketler yeni coğrafyalarda yeni işler yapmaya devam ediyorlar. Asya ve Kuzey Amerika kıtaları Bitcoin transferlerinde büyük bir farkla başı çekiyor olsalar da devlet izni altında gerçekleşen kripto para transferleri konusunda Venezuela ve Peru bir adım öne çıkıyor.

Peru’da çıkan yeni bir yasa ile bir devlet bankası olan Peru Bankası (BoP) artık kripto paralarla işlem yapabilecek gibi görünüyor. Çıkan yeni kanun aslında bankanın direk kripto paralarla işlem yapmasına olanak vermiyor. Ancak bu işlemi yapabilecek yan kuruluşlarla çalışmasına olanak sağlıyor. Bu konuda Ripple (XPR) deneyimini giderek arttırırken, IBM ve diğer birçok yazılım şirketi daha yeni çözümler üretmeye odaklanmış durumda.

Kıtada kripto para konusunda ilerleme kaydeden diğer ülkeler arasında yeni Blockchain üniversitelerinin açıldığı Brezilya ve Kolombiya, yeni kanunların devreye girdiği Arjantin ve Şili sıralanıyor.

Coinbase Listesine Yeni Kripto Paralar Ekliyor :  XPR, EOS ve Diğerleri

SOn dönemlerde kripto para borsasına ve özel olarak kripto paralara can veren gelişmelerden bir tanesi de yeni kripto para borsalarının listelerine yeni dijital varlıkları eklemesi. Binance ve Coinbase’in kripto para işlemleri için yelpazelerine kattıkları Stellar, Cardano, Zcash gibi bazı kripto paralar kısa vadede yatırımcılarına %10-50 arası kar sağladılar.

Coinbase şimdi de listesini toplu bir biçimde artırmayı planlıyor. Listeye eklenecek yeni kripto paralar arasında Ripple ve EOS dışında, Monero, NEM, Qtum, Dash ve Bytecoin de bulunuyor. Aşağıda alıntılanan tabloda yeni eklenecek kripto paraların tamamını görmek mümkün.

Coinbase Ripple ve EOS ile anlaştı

 

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir