Ana Sayfa > Haber > 05.08 | Kripto Para Fiyat Analizleri | Bitcoin – Ethereum

05.08 | Kripto Para Fiyat Analizleri | Bitcoin – Ethereum

Kripto para dünyasında beklenen olumlu hava bugün de gelmedi.

Geçen hafta yaşanan düşüşün yaraları bu hafta da sarılamadı. Bitcoin ve Ethereum’da meydana gelen bu düşüş diğer altcoinleri de derinden etkiledi. Özellikle Ethereum’un üzerindeki güçlü baskı kripto paranın fiyatının kısa vadede, bu seviyelerde kalacağını gösteriyor. Her ne kadar kripto paralar genel olarak güne yükselişle başlayarak grafikleri yeşile çevirse de bu yükseliş şu anda çok kırılgan bir durumda ve devam etmesi önemli direnç noktalarının geçilmesi bekleniyor. 

Bitcoin Günlük Fiyat Analizi

Geçtiğimiz hafta Bitcoin, keskin bir düşüş gösterdi ve 7600$ seviyesinin altına indi. BTC/USD paritesi ise 7500 ve 7260$’lık destek noktalarını kırdı ve düşüşe devam etti. 7320$ seviyesinde kendini gösteren ayı hareketi trendi belirledi. Kripto paranın yeniden pozitif yönlü hareketine geri dönebilmesi için sırasıyla 7260 ve 7320$ seviyelerinin üstüne çıkması gerekiyor. Bu iki seviye kısa vadeli dönemde büyük öneme sahip. 7320$’lık direnç noktasının kırılması önemli bir geri dönüşün hareketi olabilir. Ancak düşüş devam ederse dikkat edilmesi gereken seviye 6880$. Bu seviyenin altına indiğinde satıcıların bir sonraki durak noktası 6600 ve 6500$ seviyesinde olacak.

Bitcoin'den gelecek olumlu haberler piyasayı canlandıracak.

Ethereum Günlük Fiyat Analizi

Ethereum fiyatı, 430 ve 410$ seviyesinin altında güçlü bir ayı baskısıyla karşı karşıya. Geçen hafta bu baskı kendini hissettirdi ve ETH, 440$ seviyesinin altına geriledi. ETH/USD paritesi ise düşmeye devam ederek 430 ve 423$’lık destek noktalarını kırdı. 417$’lık direnç noktasında alıcıların başarısız olması fiyat grafiğini 400$ yönüne çevirdi. Ethereum’un önemli geri kazanımlar elde edebilmesi için üst tarafta 432$’lık seviyeyi geçmesi gerekiyor. Bu seviye geçildiği takdirde kripto paranın üzerindeki güçlü ayı baskısı bir nebze olsun azalabilir. Güne yaklaşık %0.19’luk bir yükselişle başlayan ETH fiyatı 397$ seviyesindeki destek noktasından mutlaka uzak durmalı. 

 

Ethereum güne az da olsa yükselişle başladı.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir