Ana Sayfa > Haber > 06 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #UpBit – Tron Ofisi – Coinbase

06 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #UpBit – Tron Ofisi – Coinbase

Kripto Para Gündem

Dünya borsaları açısından haftanın açılış günü kripto para borsasına iyi geldi. Asya ve Amerika pazarlarının kapalı kaldığı son iki gün Bitcoin (BTC) 7.000 dolarda tutunamamış ve 6.000 dolar aralığına gerilemişti. Kripto paraların neredeyse tamamı güne karlı bir şekilde başladı. Bitcoin 0.98’lik bir artışla 7.000 dolar bandının hemen üzerinde duruyor. Ethereum (ETH) dünyasında 400 dolar dip fiyat seviyesinin gerisine düşülme endişesi hakim. Özellikle Pazar sabah saatlerinde 400 dolar seviyesine kadar gerileyen ETH daha sonra yakaladığı olumlu kuvvetle yönünü ters çevirmeyi başardı. Son yirmi dört saatte %1.53’lük bir artışla 407 dolardan işlem görmeye başladı.

Cardano ve Litecoin toparlanma sürecine en hızlı giren kripto paralar oldular. Cardano %4.46’lık bir artışla 0,13 dolardan işlem görmeye başladı. Litecoin ise %2.44 artışla 75 dolar oldu.

Son günlerin gündemde kalmayı başaran kripto parası Tron da toparlanma trendine hızlı ve güçlü bir reaksiyon gösterdi. 3.66 değer kazanan Tron, 0,0297 dolar oldu.

Şimdiye kadar en zayıf tepkiler Ripple ve IOTA’dan geldi. Her iki kripto para da henüz değer kazanabilmiş değil.

Aynı şekilde Augur 0.60 değer kaybetti ve 28.22 dolardan işlem görüyor. EOS da hafta sonu 6 dolar aralığına düşmüştü. 0.81 değer kazanarak tekrar 7.01 dolar oldu.q

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 7.004 dolar      %0.84
  • Ethereum (ETH)  : 408 dolar         %0.18
  • Ripple (XPR)       : 0.42 dolar        %0.11
  • Litecoin (LTC)     : 73.45 dolar      %0.12
  • EOS                     : 7.01 dolar        %0.81
  • Bit. Cash (BCH)  : 701 dolar          %2.03
  • IOTA                     : 0.91 dolar        %0.12
  • Augur (REP)       : 28.25 dolar       %0.69

Korenin En Büyük Borsası UpBit Tam Puan Aldı

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası UpBit, yatırılan paraların geri ödenebilir olduğuna dair bir müteberlik belgesi aldı. Korenin resmi kurumlarınca verilmiş olan bu belge, borsada kayıtlı duran bütün varlıkları güvence altında bulunduğunu garanti altına alıyor. Bilindiği gibi daha önce Mt Gox olayında da olduğu gibi bazı borsalar batmış ve kullanıcıların bir kısmı varlıklarına geri ulaşamamıştı. Her ne kadar şimdi bu paraların ödeneceği duyurulmuş olsa da kullanıcılar henüz paralarını alamadılar.

Kripto para borsaları yıllardır legal kaynaklarla iş birliği yaparak daha fazla insana ulaşmaya çalışıyor. Resmi kurumlarla çalışmak kripto para borsalarını legalize etmiş oluyor aynı zamanda. Bu şekilde hali hazırda işliyor olan sistemin dev firmaları da kripto sektöründe bulunabiliyor.

Ancak kurallar biraz katı. Dünyanın büyük bir bölümünde bu gibi yan borsalara sert yaptırımlar uygulanır. Örneğin varlığın gerçek ederi karşılığı fiat para bulundurma kuralı. Bu kural yüzünden şu anda Coinbase merkezini Californiya’dan Wyonming’e taşıyor. Amerika’nın bu iki eyaleti arasındaki yasa farkları Coinbase’in Wyonming‘de çok daha rahat iş yapabilmesini sağlayacak.

Tron Çalışanının Gözünden Justin Sun ve Çalışma Sistemleri

Gündemin formda isimlerinden Tron, yeni sanal makinesinin açılışı ve Atlas projesinin bildirimini geride bıraktı. Hala bu iki projenin heyecanı yaşanıyorken içeriden bir mektup yayınlandı. Bir Tron çalışanı yazdığı bir mektupta Tron ofislerindeki ortamı anlattı. Ortamın inanılmaz bir disiplin içerisinde olduğuna değinen Rovak adındaki çalışan, şirket binasındaki herkesin müthiş bir konsantrasyon ile sabah ondan akşam ona aralıksız çalıştıklarını dile getirdi. Bunu yaparken bütün grubun enerjisini ayakta tutan isim ise Justin Sun. Rovak, öğlen ve akşam yemeklerinde şirkete yakın restoranlarda yemek yediklerini ve bu yemeklerin tamamının daha önceden Justin Sun tarafından ödenmiş olduğunu söylüyor. Aynı zamanda Sun ile yaptıkları konuşmaya değinerek, Sun’un insanları ilgiyle dinleyen, dikkate alan ve baskı yapmayan bir karakter olarak tanımlıyor. Ayrıca Justin Sun’ın odasında bir yatak bulunduğundan ve bitmesi gereken işlerin son tarihleri yaklaştığında burada yattığından da bahsediyor. Çalışkan insanlar için cennet olsa gerek.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir