Ana Sayfa > Haber > 07 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Pump-Dump – Robinhood – ETC

07 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Pump-Dump – Robinhood – ETC

Bitcoin Haber - Robinhood

Kripto para borsasında kırmızının hakimiyeti bugün de devam ediyor. Son yirmi dört saat içerisinde önde gelen kripto para birimlerinin tamamı değer kaybetti. Ripple (XRP) en büyük darbeyi gören dijital varlık oldu. Ripple dün yaşadığı %6’lık değer kaybı ile 0.40 dolara geriledi. Ethereum (ETH) bir süredir arka arkaya gelen değer kayıpları ile Ripple karşısında değer kaybetmişti. XPR dün gece sert bir düşüş yaşayınca Ethereum/Ripple çifti iki hafta önceki orana geri döndü.

Bitcoin (BTC) 7.000 dolar seviyesinin altına düşmemek için önemli bir direnç sergiliyor. Gün içerisinde bu seviyenin altına sık sık gerileyen BTC her defasında yeniden değer kazanarak 7.000 doların üzerine çıkmayı başarıyor. Robinhood‘un listesine ekleyeceği Ethereum Classic, bu haberin ardından %10’a yakın değer kazandı. Bu durum bir kez daha kanıtladı ki büyük borsaların listelerine yeni giren kripto paralar değer kazanıyorlar. Ancak unutmamak gerekir ki bu paraların değerleri bir süre sonra eski değerine yaklaşıyor.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 7.031 dolar      %0.71
  • Ethereum (ETH)  : 406 dolar         %0.81
  • Ripple (XPR)       : 0.41 dolar        %4.78
  • Litecoin (LTC)     : 74.02 dolar      %0.84
  • EOS                     : 7.06 dolar        %0.07
  • Bit. Cash (BCH)  : 709 dolar         %0.25
  • Ethereum CLS    : 18.42 dolar      %5.22
  • Augur (REP)       : 28.25 dolar       %0.69

Ethereum Classic Artık Robinhood Listesinde

Coinbase Ethereum Classic (ETC) kripto para birimini listesine ekledikten hemen sonra bir başka büyük borsa olan Robinhood da ETC birimini listesine eklediğini duyurdu. Arizona, California, Colorado, Florida, Georgia, Indiana, Iowa, Massachusetts, Michigan, Mississippi, Missouri, Montana, New Jersey, New Mexico, Pennsylvania, Texas, Utah, Virginia, ve Wisconsin eyaletlerinde Robinhood legal bir şekilde kullanılabiliyor.

Robinhood ayrıca sisteminde daha rahat çalışabilmek amacı ile kendi token parasını da çıkarmak üzere. Robinhood Crypto için erken alımlar başladı.

Fiyatları Etkileyen Telegram Grupları İddiası

Dünya medyasında Pump-Dump grupları olarak anılan bazı Telegram gruplarının, altcoin’lerin fiyatlarında sert dalgalanmalar yaratarak kar elde ettikleri iddiası yer alıyor. Bu grupların yarattıkları etkilerle bir altcoin’in fiyatı kısa bir zaman içersinde dramatik biçimlerde farklılaşabiliyor. Yapılan araştırmada doping yapılacak kripto para birimi belirlendikten sonra grup üyelerine bir sinyalin gittiğine ve satın almaların başladığına değinilmiş. Bir süre sonra fiyatı artan bu kripto para satışların başlaması ile hızla değer kaybetmeye başlıyor.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir