Ana Sayfa > Haber > 08 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #SEC – Ontology – NEM

08 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #SEC – Ontology – NEM

Kripto Para Gündem

Amerikan menkul kıymetler kurumu SEC, Cboe VanEck/SolidX şirketinin Bitcoin ETF’lerine yönelik yaptığı başvuru için bir karara varamadı. Yapılan açıklama ile kararın Eylül ayında açıklanabileceği bildirildi. Bu sürenin ardından 30 ve 45 günlük iki ertelenme kararı daha çıkabilir.

Bu açıklamanın ardından kripto para borsasında sert bir düşüş başladı. Bitcoin (BTC) %5.8’lik sert bir düşüş sonrası 6.500 dolar aralığına geriledi. Son iki haftada iki bin dolara yakın değer kaybeden BTC yatırımcılarını korkutuyor. SEC kararlarının borsada bu kadar etkili olması yeni yatırımcıların da piyasaya girmesine olumsuz yönde katkı sağlıyor.

Ethereum (ETH) en çok değer kaybeden kripto para birimlerinden bir tanesi oldu. %7.8 değer kaybederek 373 dolara gerileyen ETH, uzun zamandır 400 dolar aralığında tutunmayı başarıyordu. Ripple (XPR) bu son dalgalanmadan daha fazla etkilendi. %13.94 gerileyen Ripple 0,35 dolardan işlem görmeye başladı.

Diğer kripto para birimlerinin de durumları aynı. Piyasadaki değer kayıpları ortalama %10 olarak göze çarpıyor. En sert değer kayıplarından bir tanesi de kısa zaman önce sanal makinesini çıkaran ve Atlas projesini açıklayan Tron’da yaşandı. Tron %11.44 değer kaybederek 0.025 dolara geriledi.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 6.539 dolar      %5.89
  • Ethereum (ETH)  : 373 dolar         %7.8
  • Ripple (XPR)       : 0.35 dolar        %13.94
  • Litecoin (LTC)     : 66.01 dolar      %11.34
  • EOS                     : 6.01 dolar        %14.81
  • Bit. Cash (BCH)  : 620 dolar         %14.81
  • Tron                     : 0.025 dolar       %11.44
  • Augur (REP)       : 25.83 dolar       %7.81

Ukrayna Seçimlerde Kullanmak için NEM Platformunu Deniyor

NEM platformunun resmi Twitter hesabından yapılan bir bildiride Ukrayna’nın gelecek seçimlerde kullanılmak için şirketten bir model istediği açıklandı. Demokrasi güçlü ülkelerin çağımızda olması gerektiğini düşündüğü bir yaşam modeli. Devlet yapısında bulunan her vatandaşın devlet işlerinin yönetiminde eşit söz hakkı bulunması için yüzlerce yıl önce düşünülmüş. Ancak Amerika dahil dünyanın hemen her yerinde seçimlere hile karıştığından bahsedilir ve seçim günün hemen ardından itirazlar başlar. Kutuya seçim kağıdı atılarak yapılan seçimler beraberinde birçok riski barındırıyor.

Seçimlerin Blockchain modeli ile yapılması bu risklerden birçoğunu ortadan kaldırmaya yetiyor. Arşivleme modelinin geri dönüşümsüz oluşu, sistemde var olan bütün hareketlerin kayıtlarının ortadan kaldırılamayacak olması Blockchain platformunu seçimlerde kullanım açısından bir adım öteye taşıyor. Daha önce West Virginia eyaletinde yapılan seçimlere eyalet dışından katılacak vatandaşların oylarında yöntem denenmiş ve başarıya ulaştığı açıklanmıştı. West Virginia yeni seçimlerinde teknolojiyi daha da geliştirmeyi düşünüyor.

Ontology ve VeChain Ledger Donanımlarında Saklanabilecek

Dünyanın en kaliteli soğuk kripto para saklama donanımı olan Ledger saklayabileceği kripto paralar listesine yeni markalar ekledi. Ontology ve VeChain bu yeni dijital varlıklar arasında önemli sayılanlarda. Bunun yanında Ledger dört kripto para birimini daha saklayabilecek. Yeni kripto paralar arasında yer alan bu birimler, Icon, WanChain, Kowala ve RSK. Bu yeni kripto paraları saklayabilecek aygıt olan Ledger Nano S mağazalarda yerini aldı.

London Block Exchange, Nano’yu Listesine Ekliyor

İngiliz kripto para borsalarından biri olan London Block Exchange, Twitter hesabından yaptığı açıklamada yakın zamanda Nano’yu listesine ekleyeceğini duyurdu. Bu şekilde ilk defa Pound – Nano alım satım seçeneği de ortaya çıkmış olacak.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir