Ana Sayfa > Haber > 08 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ethereum – Cardano – FBI

08 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ethereum – Cardano – FBI

Kripto para ve bitcoin gündemi

Bitcoin (BTC) ve kripto para borsası iki gün önce gelen düzenlemenin şokunu üstünden atlatmaya çalışıyor. Düzenlemelerde etkili olduğu düşünülen Goldman Sachs bu iddiaları kabul etmiyor. Goldman Sachs yetkilileri bazı kaynakların manipülasyon olarak değerlendirdiği “kısa pozisyonlar ile kripto para borsasının değerini azaltma” girişimi gibi bir plan yapmadıklarını açıkladı.

Son yirmi dört saatte borsada ortalama %2’lik bir artış var. Değer kayıplarının %20’lere ulaştığını düşünecek olursak bu çok da iyi bir haber değil elbette. Toparlanma sürecine etkili bir giriş yapan kripto para birimleri IOTA, Dash ve NEO oldular. Bitcoin %1.3 artışla 6.461 dolara yükseldi. Ethereum (ETH) bir yandan teknolojisinde takıldığı krizleri giderme yolları ararken bir yandan piyasanın sert dalgalarıyla boğuşuyor. ETH kısa bir zaman önce 500 doları kovalarken bir anda 200 dolar seviyesinden aşağı düşme korkusu içerisine girdi. Cardano ve IOTA kripto para ve blockchain teknolojisini başka bir boyuta taşımaya hazırlanırken bakalım Ethereum ne gibi yeni adımlar atacak. Bu arada Opera tarayıcısı Ethereum cüzdanlarına cryptokitties ve benzeri tebrik kartı yollama özelliği ekledi. Cüzdana eklenen bu özellik sayesinde ileride daha türlü ürünlerin gönderilmesi de mümkün olabilecek.

EOS ile birlikte teknolojik açıdan IOTA ve Cardano ile mücadele etmeye çalışan Tron da çalışmalarına devam ediyor. Bu hafta soğuk depolama cüzdanları arasında en iyilerinden biri olarak kabul gören Ledger Blue artık Tron kripto para birimini de güvenle saklayabileceğini duyurdu. Tron son yirmi dört saat içerisinde sadece 0.89 değer kazandı ve 0.020 dolardan işlem görüyor.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.444 dolar %1.09
Ethereum (ETH) 218 dolar %0.45
Ripple (XPR) 0.29 dolar %0.57
Litecoin (LTC) 56.91 dolar %2.32
EOS                    5.07 dolar %1.30
Bitcoin Cash (BCH) 502 dolar %0.01
Tron                      0.020 dolar  %0.63
Eth. Classic 11.76 dolar  %1.44
IOTA                    0.58 dolar %4.12

 

 

 

 

 

 

 

FBI : Kripto Paralar Suç Sayılan Eylemlerde Daha Az Kullanılıyor

CNBC televizyonuna konuşan Steve D’Antuono adında bir FBI ajanı kripto paralar ve dolandırıcılık konularında bazı açıklamalar yaptı. D’Antuono kripto paraların son yıllarda yasalarca suç olarak işaret edilen pek çok sayıda eyleme karıştıklarını belirtti. Bitcoin’in 20.000 dolara çıktığı sıralarda takip edilmesi imkansızlaşan kripto para transferlerinde çok sayıda şüpheli işlem var. Bunun yanında ICO’ların da kripto para birimleri ile birlikte riskli ancak kazançlı yatırım olarak görülmeye başlamasının ardından bu alanda da çok fazla dolandırıcının ortaya çıktığını söyledi. FBI bu konularda sadece Amerika’da değil tüm dünyada araştırmalarını sürdürüyormuş. Ancak Steve D’Antuono son olarak kripto paraların suça karışma oranlarının normal paralara göre çok aşağıda olduğunu belirtti. Kripto paraları devletten gizli işlerde kullanmak isteyen insanlar bir yerde bu paraları normal paralara çeviriyorlar ve bu şekilde ilenmeleri de mümkün oluyor. Geçtiğimiz hafta Rus yetkililer ülke geneline yayılmış Bitcoin ATM cihazlarını toplamış ve şüpheli transferleri incelemişti.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir