Ana Sayfa > Haber > 08 : 09 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Legal Block – Boosteroid

08 : 09 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Legal Block – Boosteroid

ICO Nedir ICO Coin

Blockchain henüz dünya geneline yayılacak bir ekonomi portalı olmaya hazır olmasa da birçok alanda rakiplerini geride bırakıyor. İşlem sayısı yüksek çok kalabalık bir toplulukta hız, ölçekleme ve güvenlik konularının üçünü birden çözmek çok kolay değil. Gerek enerji sorunu gerekse güvenlik unsurlarından dolayı henüz bu hayal gerçekleşemedi. Ancak birçok sektör bu üçüne birden aynı anda ihtiyaç duymadığından ve hatta nispeten kalabalık bir topluluğu da olmayacağından blockchain teknolojisini şimdiden en iyi şekilde kullanmaya hazır. Yeni uygulamalar ICO satışlarını gerçekleştirmeye devam ediyorlar. ICO’nun ne olduğunu bilmeyenler ICO Nedir başlıklı yazımızı okuyarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. Bugün sizin için Legal Block ve Boosteroid uygulamalarını tanıtmaya çalışacağım.

Hukuki Dökümanlar Güvence Altında – Legal Block ICO Coin

Legal Block hukuk alanında nadiren örneğini gördüğümüz yeni blok zinciri uygulamalarından bir tanesi. Bu uygulamanın ana amacı hukuki dökümanları blok zinciri güvencesi ile depolamak. Bu depolama işlemlerinde Ethereum’un da kullandığı akıllı kontratlar çalışacak. Davacı ya da davalı, hukuk bürosu, avukat ve yargıç gibi diğer kanun görevlilerinin ayrı şekillerde kullanabileceği bir protokol Legal Block. Dünya çapında bir hukuk protokolünün ilk basamakları gibi yorumlanabilir aslında.

Bu hukuki döküman portalında sadece belgeler depolanmıyor. Aynı zamanda hukuki işlemler için gerekli olan hemen tüm evraklar nasıl doldurulacaklarına dair detaylı bir bilgi ile sisteme entegre oluyor.  Platform sayesinde her birey kendisi ile ilişkili bütün belgeleri istediği zaman görme hakkına sahip olacak. Hukuki bir sorun ortaya çıktığında bu belgelere ilgili hukuk görevlileri de erişebilecek. Legal Block yetkilileri bu sistem sayesinde birçok davanın inceleme süresinde önemli bir kısalma görülmesini bekliyor. Ayrıca yeni bir avukat ile görüşmeye başlandığında dosyaların yeri garanti altında ve belli olduğu için işlemler anında başlıyor ve yeni avukat zaman kaybetmeden tüm evraklar elinin altında çalışmaya başlayabiliyor. Sistemin tüm dünyaya yayılması için çok beklenmesi gerekebilir.

Yeni Bilgisayar Almaya Son – Boosteroid ICO Coin

İnternette popüler olan siteler her yasaklandığında ülkemizde milyonlarca insan tünel adı verilen internet sayfalarına girerek istedikleri gibi bu yasaklı sitelere girebiliyorlar. Bu yöntemde yapılan iş aslında çok basit. Önce uzaktan bağlantı metoduyla başka bir bilgisayara giriliyor. Bu bilgisayara yüklenmiş olan engellenemez IP adresleriyle ağa bağlı bir tarayıcı karşınıza çıkıyor ve burada istediğiniz siteye girebiliyorsunuz. Bu çok basit bir hizmet. Ancak oldukça etkili bir yöntem. Bu sitelerin kullandıkları şifreleme protokolleri sayesinde sizin bu sitede gittiğiniz sayfaların takibi neredeyse imkansız. Şimdi bu hizmet bir basamak daha atlıyor ve uzaktaki bilgisayardan ağır programları çalıştırmak Boostreoid sayesinde mümkün oluyor.

Boosteroid, hazırladığı kullanıcı dostu arayüzü ile bilgisayar işlemcilerini ya da hafızasını zorlayan programları uzak bir bilgisayardan yönetmeyi sağlıyor. Aldığınız programı uzak bir sunucuya yüklüyor ancak kendi ekranınızdan yönlendiriyorsunuz. Üstelik bunun için 5 Mbit’lik bir internet bağlantınız olması yeterli. Birçok farklı ülkede yer alan sunucuları sayesinde kalabalık bir grubun ağır işlerinin üstesinden gelebileceklerini iddia ediyorlar.

______________________________________________________

NOT : Bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada tanıtılan uygulamalarla Coinmoz’un herhangi bir organik bağı bulunmamaktadır. Burada tanıtımı yapılan uygulamalara yapılacak olan yatırımlardan doğabilecek zararlardan Coinmoz sorumlu tutulamaz.

_______________________________________________________________________________________________

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir