Ana Sayfa > Haber > 09 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Sergey Brin – VeChain Thor

09 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Sergey Brin – VeChain Thor

BTC Gündeminde Bugün Neler Var?

Haftanın ilk gününde kripto para borsası geçtiğimiz hafta devam ettirdiği başarılı grafiğine tutunuyor. Uzun bir zamandır grafiklerin aşağı doğru seyrinde araya giren durağan ya da yukarı yönlü hareketler oldukça kısa sürebiliyordu. Geçtiğimiz hafta bu durum kırıldı. On günü aşkın bir süredir önemli bir gerileme yaşanmıyor. Zaten uzmanlar da 5.800 doların kritik bir nokta olduğunu ve Bitcoin’in dip fiyat seviyesi olabileceğini söylüyorlar. Ancak bu rakamın söylenme nedeni madencilik masrafları ve bu masrafların giderek aşağı çekilmek zorunda olması Bitcoin’e nasıl yansıyacak bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bitcoin (BTC) şu anda Coincentral’den aldığımız verilere göre 6.692 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) fiyatı da 480 dolara yerleşti gibi görünüyor. Ripple (XRP) 0.47 dolardan, Litecoin (LTC) ise 81 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta oldukça karışık geçti. Buterin’in merkezci borsalara ve kripto kurumları için söylediği “cehennemde yanmalarını dilerim” cümlesi oldukça büyük tartışmalara neden oldu. Bunun yanında bir Bitcoin balinası olan Lee Xiaolai’nin Binance, Tron, NEO ve Qtum için serf ettiği sözler de ortalığın karışmasına yardımcı oldu. Japonya’da meydana gelen sel felaketi, Syscoin olayı derken çalkantılı bir hafta geride kaldı. Kripto piyasasının bu olaylardan olumsuz yönde etkilenmemiş olması sevindirici. Bakalım bu hafta kripto para dünyası nasıl haberlere sahne olacak?

Alman Bankası Kripto Para Firmalarına Hesap Açıyor

Daha önce İsviçre merkezli Hypothekarbank Lenzburg kripto sektöründe bulunan firmalara hesap açacağını duyurmuştu. Bu konuda bir yeni haber de Almanya’dan geldi. Merkezi Berlin’de bulunan Solarisbank kripto şirketlerinin bankalarında hesap açabileceklerini duyurdu. Ekonomistlerin büyük çoğunluğu bugüne kadar kripto firmalarına hesap açma konusunda bankaların tutumunu doğru karşılıyorlardı. Sert dalgaların yaşandığı kripto para borsası henüz beklenen güveni sağlayabilmiş değil. Bu bankaların hangi kripto şirketlerinden bahsettikleri de açıklanmış değil. Muhtemelen daha sağlam altyapısı bulunan borsalardan başlamak isteyeceklerdir. Bu yeni hesap sistemine banka tarafından “Blockchain Factory” ismi verilmiş. Hesap kripto paralarla ya da Blockchain teknolojisi ile doğrudan ya da dolaylı olarak ilintili şirketlere açılacak.

Google’ın Kurucusu Sergey Brin Ethereum Kazıyor

52 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin adamlarından biri olan Google kurucusu Sergey Brin, oğluyla birlikte adasında Ethereum kazdıklarını açıkladı. Habere göre 2008 yılında doğan oğlu ile birlikte uzun zamandır Ethereum kazan Brin aynı zamanda Blockchain teknolojisinin geleceğe damga vuracağını ve yakında Silikon Vadisi’nde sadece kripto paraların kullanılacağını da sözlerine ekledi. Bildiğiniz gibi Google geçtiğimiz haftalarda Cardano ile sıkı bir temasa girmiş ve onlardan kripto paralar hakkında detaylı bilgi almıştı. bu olay bir Google-Cardano ortaklığını akıllara getirmişti. Ancak Brin’in ETH kazıyor olması da kafaları karıştıracağa benziyor. Her ne kadar Google ile merkezsizlik konusunu aşırı derecede önemseyen Vitalik’in anlaşması zor görünse de bir Google-Ethereum ortaklığı geleceğe yön verebilir.

VeChain Thor Mobil Cüzdanı Piyasada

Kendi platformuna geçerek bağımsızlaşan VeChain Thor ilerlemeye devam ediyor. Bir süredir beklenen VeChain Thor mobil cüzdanı da artık piyasada. VeChain Thor kendi platformu için çıkardığı cüzdanı güçlü, güvenli, basit ve fonksiyonel olarak tanımlıyor. Ancak bu cüzdan şu anda tam olarak bütün işlemleri gerçekleştiremiyor. Eylül ayının ortalarına kadar uzak durmakta fayda var. Eğer cüzdanı kullanmak istiyorsanız aşağıdaki videoyu dikkatlice izlemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir