Ana Sayfa > Haber > 09 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Skiptimynt – Forbes – Abra – Cardano

09 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Skiptimynt – Forbes – Abra – Cardano

Kripto para haberleri

Bu hafta Bitcoin (BTC) ve dolayısıyla diğer altcoin’ler için sonu olmayan bir kabus gibi geçiyor. Bitcoin 6.300 dolar aralığına geriledi. Ethereum (ETH) çok uzun bir süre sonra dün bir ara 200 doların altına düştü. Uzmanlar Bitcoin için birkaç senaryo öngörüyorlar. Bundan sonra tekrar 5.800 dolar seviyesinin test edileceği eğer bu seviyenin aşağısına düşülürse hızla önce 5.000 dolara kadar bir düşüş yaşanabileceği tartışılıyor. Bundan sonra proof of work protokolünü kullanan BTC için bir dönüm noktası olabilir. Eğer madencilik masraflarının karın üzerine çıkacağı bir aşamaya gelinirse tesislerin ve balinaların buna vereceği tepki Bitcoin’in yeni rotasını belirleyecek. Ya da madenciliği tarihe gömecek olan yeni modeller üzerinde durulacak. Ancak bu modeller henüz merkezsiz blok zinciri savunucularını tam olarak ikna edebilmiş değil. IOTA ve Cardano’nun yeni modellerinin yanına her geçen gün yeni öneriler ekleniyor. Gelecekte madencilik işlemlerinin çok enerji harcamayacağı yeni bir model gelişecekmiş gibi görünüyor. Hangi modelin daha uygun olduğunu hangisinin hayatta kalacağı gösterecek.

En değerli on kripto para arasından son yirmi dört saatte en çok değer kaybı yaşayan 8.3 ile ETH oldu. Ethereum’da gözle görülür bir enerji kaybı yaşanıyor. Ethereum topluluğunu ayakta tutan en büyük eleman olarak görebileceğimiz Vitalik Buterin de her hafta ilginç yorumlarda bulunuyor. Geçen hafta Ethereum ve Bitcoin için olumsuz bazı ifadeler kullanan Buterin bu sefer kripto camiasının doygunluk noktasına ulaştığını ifade etti. Henüz kripto dünyası gerçek dünyanın içerisine girmeden böyle bir yorumun gelmesi manidar. Öyle görünüyor ki doyma noktasına ulaşan kripto dünyası değil Vitalik Buterin!

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.363 dolar %1.48
Ethereum (ETH) 199 dolar %8.77
Ripple (XPR) 0.28 dolar %3.45
Litecoin (LTC) 54.83 dolar %4.07
EOS                    4.93 dolar %4.05
Bitcoin Cash (BCH) 480 dolar %4.83
Tron                      0.019 dolar  %5.04
Cardano 0.077 dolar  %7.65
IOTA                    0.55 dolar %4.93

 

 

 

 

 

 

 

Forbes : Bitcoin Almanın Tam Zamanı

Steve Forbes’in şef editörlüğünü yaptığı ticaret ve iş odaklı magazin dergisi Forbes geçtiğimiz sayısında Bitcoin’e yer verdi. Dergide yer alan haberde Bitcoin’in geleceği hakkında bazı değerlendirmelerde bulunuldu. Bitcoin ve diğer kripto paralarının gelecekte daha değerli olacağında değinen Forbes, özellikle Bitcoin için oldukça iyimser. Bu sıralar analizcilerin çoğu kripto paraların geleceği konusunda çekimser. Forbes buna rağmen Bitcoin’in ileride çok fazla değer kazanacağını düşünüyor. Bu yüzden fiyatlar 6.000 dolar seviyesinde iken BTC almanın mantıklı olduğunu belirtiyorlar. Muhtemelen onlar da BTC’nin ileride aktif kullanılan bir kripto para olmayacağını ancak rezerv kripto para olarak hizmet edeceğini düşünüyorlar.

Skiptimynt Resmi Onay Alan ilk İzlanda Kripto Para Borsası Oldu

İzlanda ilerici ve farkındalığı yüksek nüfusa sahip bir ülke. Bunu bir kez de kripto paralara olan tutumları ile ispatladılar. Öncelikle kripto paraların kullanımı konusunda birçok ülke ciddi yaptırımlar yaparken İzlanda kripto paralar konusunda her zaman iyimser bir tavır tutundu. Ülkenin soğuk ikliminin madencilik için elverişli olması da belki bu olumlu tutumda bir parça yere sahip olabilir. Ülkenin ilk resmi kripto para borsası da hizmete girdi. Skiptimynt adında hizmet veren kuruluş borsasında Bitcoin ve Auracoin alım satımı yapacak.

ABRA Listesine Yeni Birimler Ekliyor – Cardano – Tron ve BAT

Kaliforniya merkezli bir çok birimli kripto para cüzdanı olan Abra listesini genişletiyor. Daha önce Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, ZCash, DigiByte, Stellar gibi birçok kripto parayı aynı anda depolayabilen bir kripto para cüzdanı olan ABRA bundan böyle ADA, TRX ve BAT depolayabilecek. Cardano, Tron ve BAT son zamanlarda en çok değer kazanan kripto paralar arasında. Bunun borsaya yansımıyor olması teknolojik başarıyı gölgelemeye yetmiyor elbette. BAT, Brave sayesinde ileride çok konuşulacaktır. Cardano topluluğu da 1.4 güncellemesini heyecanla bekliyor.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir