Ana Sayfa > Haber > 11 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ledger – Stasis

11 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ledger – Stasis

Bitcoin Gündemi 11 Temmuz

Bitcoin fiyatı ve kripto para borsası kan kaybetmeye devam ediyor. İki hafta önce başlayan olumlu dalganın izleri silinmeden, yani tekrar Bitcoin (BTC) 6.000 dolar seviyesinin altına inilmeden olumlu bir düzeltme bekleniyor. Her ne kadar uzmanlar BTC’nin 6.000 doların altından sekerek tekrar yükselişe geçeceğini söyleseler de kriptocular bu asansör oyunundan daha fazlasını bekliyorlar. Yakın zamanda Google ve Facebook’un işe el atmaya karar vermeleri, daha önce dolara endeksi Tether gibi şimdi Malta adasında avroya endeksli bir kripto para (Stasis) çıkacak olması, Avrupalı bankalarını kripto işlemleri gerçekleştirme deneylerinde başarılı olması ve Uzak Asya ülkelerinden gelen olumlu düzenleme haberleri geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Ancak bir gerçek var ki dün kripto borsası ortalama %5 değer kaybetti.

Bitcoin son yirmi dört sat içerisinde %3.57 değer kaybederek 6.352 dolara geriledi. Olumlu havanın etkisi ile bu hafta içinde 6.700 seviyesine yüklenmeye başlamıştı. Üç günlük gerileme bugün son bulabilir. Ethereum (ETH) da tıpkı BTC gibi değer kaybetti ve 436 dolara kadar geriledi. Hafta başında ETH için 500 dolarlar konuşuluyordu. Ripple’da da durum değişmedi. %5 seviyesinde bir gerileme ile XPR 0.44 dolardan işlem görüyor. Bitcoin Diamond %11 değer kazanmış gibi görünse de yine farklı borsalarda yer alan farklı fiyatlar nedeni ile aldığımız haberlere göre bu paranın alım satımı yapılamıyor.

Google ve Facebook Cüzdan Donanımcısı Ledger’a Yatırım Yapıyor

Kripto paraların en büyük sorunu güvenlik kuşkusuz. İnsanlar kriptoları aldıktan sonra elinde bulunan kodlarla ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Her geçen gün yeni güvenlik önlemleri çıkmasına rağmen yeni teknolojiye ayak uydurup bu güncellemeleri sürekli takip etmek kolay değil. Bu yüzden Ledger’ın çıkardığı donanımlar oldukça büyük bir ilgi gördü. bu donanımlara kripto kodlarını kaydedip yastık altında saklamak şu anda en güvenilir yollardan biri olarak görülüyor. Ledger bu donanımlar sayesinde kısa zamanda milyonlarca dolar kar elde etti. Google ve Facebook yakın zamanda kripto sektöründe öncü olmak için yarışmaya hazırlanıyorlar. Bu yüzden bu donanımların daha da gelişmesini istemeleri çok normal. Her iki dev şirketin birden Ledger’a yatırım yapacağı konuşuluyor.

Üniversitelere Bir Yenisi de Londra’dan Geliyor

Blockchain teknolojisine hazırlıklı olmak her ülke için adeta bir zorunluluk. Daha önce Amerika, Çin ve İspanya konuya ciddi şekilde eğilmeye başlamışlar ve bu ülkelerde yer alan üniversitelerde Blockchain eğitimine başlamışlardı. Geçtiğimiz günlerde Arjantin ve Venezuela’dan da yeni eğitim kurumları haberleri gelmişti. Şimdi de İngiltere konuya ağırlık vermeye karar vermiş gibi görünüyor. London School of Economics yakın zamanda çevrimiçi bir kripto para kursu başlatacak. Bu kursa dünyanın her yerinden katılmak mümkün. Konuda uzmanlaşmak isteyenler bu kursu kaçırmasın. Türkiye’de birkaç heckathon dışında bu konuya ilişkin çok önemli adımlar atılmış değil. Umarız yakın zamanda ülkemizde de konuya ilişkin yeni adımlar atılır.

Tarayıcılar Kripto Dünyasına Hazırlanıyor

Daha önce Brave tarayıcısı Blockchain ile çalışan bir reklam sistemi üzerinde çalışmış ve bunu hayata geçirmeyi başarmıştı. Javascript kurucu ekibi tarafından geliştirilen Brave kendi parasını da çıkarmış ve reklam sektöründe öncü adımı atmıştı. Brave sadece reklamlar konusunda değil aynı zamanda diğer blockchain alt yapılı sistemlerin entegrasyonları konusunda da çalışmalara devam ediyor. Yakın zamanda dünyanın en büyük kripto madencilerinden biri olan BitMain’in yatırım yapmaya başladığı çok kullanılan tarayıcılardan Opera yeni bir cüzdan uygulaması geliştiriyor. Bu haberin detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir