Ana Sayfa > Haber > 11 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Goldma – Howdoo – Ponics Tech

11 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Goldma – Howdoo – Ponics Tech

Günün Öne Çıkan ICO'ları

ICO’lar hepimizin bildiği gibi Blockchain ve kripto paralar için çok önemli bir yer tutuyor. Çünkü bu dijital varlıkların en çok değer kazandığı ürünler bu ürünler. Çoğu ICO’da başka bir para biriminin kabul edilmesi mümkün değil. Ethereum gibi dApp platformlarına yama olan bu ürünler kripto paraların geleceği için büyük önem taşıyor. Bu yüzden olsa gerek her gün piyasaya yeni ICO’ların çıkması markete değer katıyor. Bu ICO’lardan hangisi ileride iş yapacak hangisi yok olup gidecek ve hatta hangileri insanları dolandırmaya çalışıyor bilmiyoruz. Ancak ICO değerlendirme yöntemleri de yok değil. Bu konu hakkında detaylı bir makale yakın zamanda sitemizde yerini alacak.

Unutmamakta fayda var ki burada tanıtımı yapılan ICO’lar yatırım tavsiyesi değildir. Bunlar henüz piyasaya çıkmamış olan ve bugün borsalarda yerini alacak ürünlerdir. Burada tanıtımı yapılan ürünlere yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız gerekiyor. ICO’lara yatırım yapmak kripto paralara yatırım yapmaktan çok daha riskli olsa da inanılmaz paralar kazandırma şansı da bulunuyor.

Bugün tanıtımını yapmak istediğim ICO’lardan ilki altın madenciliği sektörü ile ilgili olan Goldma. İkinci ICO tanıtımımız bir merkezsiz sosyal medya platformu hedefleyen Howdoo olacak. Son olarak tarım sektörüne bir yenilik getirmek isteyen Ponics Tech ele alınacak.

Gerçek Madencilik Blockchain ile Tanışıyor – Goldma ICO (GMA)

Goldma’nın örneklerine daha önce de rastladık. Madencilik sektöründe ön yatırım amaçlı kurulmuş bir platform. Platforma katılan uzmanların referanslarını incelemekte yarar var. Sitelerinde bu uzmanların isimlerini bulmak mümkün. Sistem kısaca şu şekilde özetlenebilir. Goldma Zimbabwe’de yer alan altın madenlerinde altın çıkarmaya başlıyor. Çıkan altınları güvenlik konusunda fazladan maliyet çıkarmamak adına tutmak yerine anında Rezerv Bankasında satıyor. Elde ettiği nakit paranın tamamına Ethereum alıyor ve Goldma’dan token almış olan paydaşlarına karın yılda %20’sini paylaştırıyor. Yani Goldma’ya yatırım yaptığınız anda Zimbabwe’de sizin için çalışan bir altın madeniniz oluyor.

Goldma Resmi Sitesi : https://goldma.io/

Kişisel Bilgileri Koruyan Bir Sosyal Medya – Howdoo ICO

Yakın zamanda Mark Zuckerberg’in Amerikan senatosu karşısında soruşturmaya tutulduktan sonra Avrupa Birliği senatosu önünde de ter döktüğüne tanık olduk. Bu soruşturmalar canlı yayınlandılar ve son yılların en ilginç olaylarından biriydi bana kalırsa. Soruşturmanın nedeni Facebook sosyal medya platformunu kullanan kullanıcıların bilgilerinin izinsiz bir şekilde ticari amaçlı satılmasıydı. Amerikalılar seçimlerde hile ile ilgilenirken Avrupalılar bunun insan haklarını ihlal edişi üzerine durdular daha çok. Bu olaylr en çok FB kullanıcılarını üzdü. İnsanlar alternatif arayışlarını giriştiler. Blockchain sayesinde yeni alternatifler hazırlanıyor ve insanların doğal hakkı olan gizlilik devreye giriyor.

Howdoo da işte böyle bir proje. Oluşturdukları sosyal medya platformunda kullanıcıların tüm bilgileri merkezsiz bir ortamda kimsenin çözemeyeceği şifrelenmiş bir blokta tutulacak. Oldukça hızlı çalışan sisteme yerleştirilen reklamların gelirleri de reklamları izleyenlere dağılacak. Facebook kadar gelişmiş bir sosyal medya platformu yaratmayı amaçlayan Howdoo şimdiden oldukça keyifli bir uygulama geliştirmiş gibi görünüyor.

Howdoo gibi daha pek çok sosyal medya girişiminin karşımıza çıkacağına emin olabilirsiniz. Bakalım hangisi ayakta kalıp en büyük ilgiyi görecek. Ben şahsen Ethereum’un kendi sosyal medya kanalı olmasını dilerdim.

Howdoo Resmi Sitesi : https://howdoo.io/

Whitepaper 

 

Ponics Tech (POT Coin) ile Geleceğin Tarım Yöntemine Yatırım Yapma Fırsatı

Günümüzde artan tarımsal ihtiyaçların yeterli ölçüde karşılanamadığını pazara giden herkes biliyordur. Fiyatların inanılmaz derecede artmasının nedenlerinden bir tanesi de kuşkusuz ürün sayısındaki yetersizlik. Ponics firması bu yetersizliğe bir çözüm önerisi getiriyor. Toprak suyu yerine zenginleştirilmiş bir sıvıyı spreyleme ile bitkilere vererek hem doğal hem de oldukça hızlı gelişen ürünler çıkarmayı düşünüyorlar. Tanıtım videosunda anlatıldığına göre henüz bu ürünün bir rakibi de yok. 16 günde marul elde ettiklerini söylüyorlar. Yetişmesi üç ay alan meyvelerin bir ayda olgunlaştıklarından bahsediyorlar. Aynı zamanda yapılan yatırımları geri alma garantisi de veriyorlarmış. Umarız bu sorunlara yakın zamanda yeni ve etkili çözümler bulunur.

Ponics Tech Resmi Sitesi : https://ponics.tech/

 

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir