Ana Sayfa > Haber > 11 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Facebook – Stellar – Bitcoin

11 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Facebook – Stellar – Bitcoin

Kripto Para Gündemi

Ekonomi alanında ülkemiz için soğuk rüzgarlar esiyor. Dolar 6.43 ve Euro 7.34 liradan işlem görüyorlar. Aynı soğuk hava kripto para dünyasında da etkili olmaya devam ediyor. Bir günlük bir duraklamanın ardından borsa bugün yine şiddetli dalgalarla geriye doğru hareket ediyor. Yen, dolar ve euro birbirlerine karşı değer kazanmazken görülen bu gerilemeler bu birimlerde yaşanan değer kaybının ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Kripto para borsası karanlık günler geçirmeye devam ediyor. Yatırımcılar şimdi 5.800 dolar dip fiyat seviyesine kilitlendiler. Daha önce bu noktadan sekerek 8.000 dolara kadar yükselen Bitcoin (BTC) tekrar aynı tavrı sergileyebilecek mi? Ya da bazılarının iddia ettiği gibi artık kripto para macerası sona mı eriyor? Bunu bekleyip göreceğiz.

Kripto paralar ve Blockchain artık dünyamızın bir gerçeği olmayı sürdürecek. Bundan kaçış yok. Gelecekte hangi kripto paraların ayakta kalıp hangilerinin bu sert rüzgarlarda eriyip gideceğini önceden kestirmek güç. Ancak şu bir gerçek ki Bitcoin, Ethereum, Ripple gibi köklü kripto para birimleri uzun bir süre daha bizlerle olacaklar. Kullanım alanlarının da yaygınlaşması ile bu varlıklar ve özellikle Bitcoin eski değerlerine kavuşacaklardır.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 6.099 dolar      %5.53
  • Ethereum (ETH)  : 315 dolar         %11.27
  • Ripple (XPR)       : 0.29 dolar        %12.11
  • Litecoin (LTC)     : 55.07dolar       %11.06
  • EOS                     : 5.09 dolar        %11.42
  • Bit. Cash (BCH)  : 548 dolar         %8.67
  • Tron                     : 0.022 dolar      %10.08
  • Augur (REP)       : 21.58 dolar      %8.01

Facebook Stellar ile Kripto Para Basacakları İddialarını Yalanladı

Kripto para borsasının bir şekilde olumlu haberlere ve yeni gelişmelere ihtiyacı var. Dün sızan haberler arasında Stellar ve Facebook’un dev sosyal ağ için bir kripto para hazırladıkları ve bu paraların Stellar platformuna entegre olacağı da vardı. Bunun gibi bir gelişme gerçekten heyecan verici olsa da Facebook basın sözcüsü bu iddiaları yalanladı. Facebook’un kripto paralara ve Blockchain teknolojisine ilgisi biliniyor. Dev şirketlerin kripto paraları borsaya girdiklerinde işin rengi baştan sona değişecek. Facebook ve Google gibi şirketler, bankacılık sistemini daha güvenli ve dijital yapabilecek sistemler üzerine çalışmaya devam ediyorlar. Mevcut düzenin artık yük haline gelmeye başladığı konusunda hemen herkes hem fikir. Her ne kadar Çin, ABD ve Rusya gibi süper güçler mesafeli davranıyor olsalar da kripto paraların bu kadar uzun süre gündemde kalmış olmayı başarması tesadüf değil, gerçek bir ihtiyacın karşılığı.

Bitcoin Hacmi Tüm Kripto Paralara Göre %50’yi Geçti

Bitcoin market hacmi toplam kripto para market hacminin %50’sini geçti. Paniğin hakim olduğu negatif sürükleniş içerisinde altcoin’lerin daha fazla satıldığı bir gerçek. İnsanlar Bitcoin’e güvenmeye devam ediyor olsalar da altcoin’ler için aynı şey söylenemez. Ethereum da dahil olmak üzere altcoin’lerin yeni gelişmelere ihtiyaçları var.

Yıl başından hemen önce bu rakam %65 noktasına kadar tırmanmıştı. O zamanlar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi köklü kripto para birimleri hacmin neredeyse tamamını kaplıyorlardı. Bitcoin 20.000 dolar seviyesine yükseldiğinde insanlar diğer altcoin’leri de denemek istediler. Stellar, EOS ve Litecoin’in toplam market hacimleri artmaya başladı. Ancak bu olumlu bir sonuç vermiş gibi görünmüyor.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir