Ana Sayfa > Haber > 12 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Twitter – Tron – Litecoin

12 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Twitter – Tron – Litecoin

Bitcoin Gündeminde Neler Var?

Bitcoin borsasında değer kayıpları ile başlayan hafta dün de kaldığı yerden devam etti. Şu anda Coincentral’den alınan verilere göre son yirmi dört saat içerisinde %2.76 değer kaybeden Bitcoin (BTC) 6.165 dolardan işlem görüyor. Sabahın erken saatlerinde BTC fiyatı 6.300 dolar aralığında gezinirken birkaç saat içerisinde yüz dolardan fazla değer kaybı yaşandı. Önde gelen kripto paraların tamamında ortalama %3’lük bir gerileme söz konusu. Bitcoin’in yükselmeye başladığı dönemde 7.000 dolar barajını aşıp aşamayacağı merak konusu olmuştu. Yatırımcıların psikolojik alt ve üst sınırları her dönem değişiyor olsa da 7.000 dolar seviyesinde satışların artmış olması yakın zamanda BTC’nin bu seviyenin üzerine çıkmasının zor olduğunu gösteriyor. Yatırımcı hareketlerinden başka bir itici güce ihtiyaç duyuluyor. Piyasaların tekrar yükselişe geçmesi için Wall Street uzmanları tarafından diğer kripto paralar yerine BTC’ye yatırım yapılması tavsiye edildi.

Ethereum (ETH) fiyatı da son yirmi dört saat içerisinde değer kaybı yaşamaya devam etti. ETH %0.97’lik bir değer kaybı ile 437 dolar seviyesine geriledi. Ethereum bir yandan platformunu geliştirmek için çalışmalar yaparken bir yandan da yeni projeleri platformuna dahil etmeye devam ediyor. dApp platformlarında rekabetin artması sektördeki heyecanın daha da artmasına neden oldu. Rakiplerinden EOS piyasaya girer girmez yaklaşık 6 milyar dolarlık bir piyasaya sahip oldu. EOS da son yirmi dört saati %4 civarında bir gerileme ile geçirdi ve şu anda 6.65 dolardan işlem görüyor.

Twitter’ın Tron Ziyareti Kafaları Karıştırdı

Dün Twitter yönetici ekibinden bir grup iş adamının Tron’u ziyaret etmesi akıllarda birçok sorunun yeşermesine neden oldu. Öncelikli olarak tüm kripto paraları ilgilendiren bir konu olan Twitter’ın kripto şirketlerine uyguladığı yasaklarının kalkabileceği söylentileri yayıldı. Bunun yanında daha önce Google-Cardano görüşmesinde olduğu gibi ortaklık ihtimali değerlendirildi. Ancak unutmamak gerekir ki Cardano bu haberlerin doğruları yansıtmadığı, Google’ın bilgi alma amaçlı kendilerini ziyaret ettiğini açıklamıştı. Aynı şekilde Twitter da olası ileri kripto hedefleri doğrultusunda Tron’u ziyaret etmiş olabilir. Her iki kurumdan da henüz konuya ilişkin detaylı bir açıklama gelmedi.

TenX Kurucusu Julian Hosp Yıl Sonu için Rekor Tahminde Bulundu : 60.000$

100 milyon dolara yakın bir işlem hacmi bulunan TenX’in ilk kurucularından Julian Hosp Bitcoin’in yıl sonunda 60.000 dolara çıkacağına inancının tam olduğunu söyledi. Yıl sonuna kadar mutlaka büyük bir olayın yaşanacağını ve piyasanın bu olaya çok olumlu bir tepki vereceğini söyleyen Hosp kripto borsasında güvenilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bitcoin ve diğer kripto paraların her geçen gün daha fazla ulaştığını düşünecek olursak sıradaki yükseliş trendine çok daha fazla insanın katılabileceğini öngörebiliriz. TenX kurucusu daha önce 2018 yılı için öce 5.000 sonra 60.000 dolar yorumu yaptığını, 5.000 doların gerçekleştiğini sırada 60.000 doların olduğunu söylüyor.

LiteCoin TokenPay ile Anlaşarak Büyümeye Devam Ediyor

Şu anda market hacmi 4 milyar dolar olan ve kripto paralar arasında 6. sırada yer alan LiteCoin önemli finans kuruluşlarından TokenPay ile bir anlaşmaya vardı. Bu anlaşmanın bir parçası olarak Alman Weg Bank’ın %10’luk hissesi Litecoin tarafından satın alındı. Anlşama kapsamında her iki kurum da uzman oldukları konularda bilgi paylaşımlarında bulunacak ve birlikte hareket edecekler. LitePay ile hüsrana uğrayan Litecoin bakalım bu sefer amaçlarına ulaşabilecek mi?

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir