Ana Sayfa > Haber > 12 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Weiss Ratings, Ontology, XPR

12 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Weiss Ratings, Ontology, XPR

Bitcoin Haberleri

Haftanın son gününde kripto para borsası beklenen tepkiyi vermeyi başardı. Bir haftadır hızla değer kaybeden Bitcoin (BTC) ve diğer altcoin’lerin neredeyse tamamı günü değer kazanarak geçirdi. Bitcoin %3 değer kazanarak 6.300 dolar aralığına girmeyi başardı. Son iki gün yaşanan sert düşüşlerden dolayı 6.000 doların altına inmesi öngörülen Bitcoin’in dip fiyat seviyesi de 6.100 dolar olarak ortaya çıkmış oldu.

Bitcoin ile birlikte Ethereum ve Ripple dijital varlıkları da ortalama yüzde 3 oranında değer kazandı. Günün değer kazanamayan tek büyük kripto para birimi EOS oldu. Ancak EOS da gerileme trendinden çıkmış görünüyor. EOS ve Tron son yirmi dört saat içerisinde değerinde fazla bir değişme olmayan birimler.

Bİtcoin’in değerinin pazar günü artışa geçmiş olması akıllarda yeni bir soru işareti doğuruyor. Yarın borsaların açılışı ile birlikte yeni ivme hangi yönde olacak? Önce Asya borsası açılacak ve ardından Avrupa ve Amerika. Asya borsalarının kripto ekonomiye daha yararlı olduğunu düşünecek olursak gece kripto varlıkların değer kazanmaya devam etmesi mümkün. Asıl soru Amerikan borsasının açılışının nasıl bir tepki vereceği.

Son yirmi dört saatin en fazla değer kazanan kripto para birimleri Stellar (XLM) ve Litecoin (LTC) oldu. Stellar %6.8 değer kazanarak 0.223 dolara yükseldi. Litecoin ise 7.16 değer kazandı ve 60.30 dolardan işlem görmeye başladı.

Güncel Kripto Para Fiyatları

 • Bitcoin (BTC)      : 6.301 dolar      %3.22
 • Ethereum (ETH)  : 323 dolar         %2.07
 • Ripple (XPR)       : 0.30 dolar        %2.09
 • Litecoin (LTC)     : 60.30 dolar       %7.16
 • EOS                     : 5.09 dolar             – 
 • Bit. Cash (BCH)  : 573 dolar         %5.53
 • Tron                     : 0.022 dolar      %0.75
 • Augur (REP)       : 21.45 dolar      %1.2

Ontology Yeni Masaüstü Cüzdanını Tanıtıyor : OWallet v0.8.1

Ontology geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden yeni cüzdanını tanıtımını yapmıştı. Adı OWallet v0.8.1 olan yeni cüzdanın özellikleri ortaya çıkmaya başladı. Buna göre Ontology masaüstü cüzdanının aslında entegre üç farklı cüzdandan oluşacağı bildirildi. Bunlar:

 • Individual Wallet (Bireysel Cüzdan)
 • Shared Wallet (Paylaşımlı Cüzdan)
 • Ledger Wallet (Defter)

Bireysel cüzdan, kripto para sahiplerinin varlıklarını kontrol ettikleri asıl cüzdan olacak. Buradan transfer işlemleri gerçekleştirilecek ve yeni cüzdan hesapları açılabilecek. Yeni transfer kodları burada oluşacak. Kullanıcılar Ontology Mainnet ile ilgili diğer işlemlerini de buradan tamamlayacaklar.

İkinci cüzdan tipi olan Paylaşımlı Cüzdan, birden fazla kişinin kontrol edebileceği bir cüzdan tipi. Bu cüzdanda yapılacak işlemler için cüzdanda söz sahibi olan kişilerin tamamın onay vermesi gerekiyor. Son cüzdan tipi olan defter cüzdanında MainNet ve TestNet arasında geçiş imkanı sağlanıyor.

Weiss Ratings : Ripple En Hızlı Kripto Para Birimi

Önde gelen anket platformlarından Weiss Ratings kullanıcılarına kripto paralarla ilgili sorular sordu. En hızlı kripto para birimi anketinde Ripple, Ethereum ve Bitcoin yarıştılar. Oyların %78’i Ripple’a gitti. Ankette sorulan diğer sorulardan biri de Bitcoin değerinin 10.000 dolara tekrar yükselip yükselmeyeceği hakkında oldu. Oy verenlerin %41’i evet cevabı verirken %15 hayır cevabı geldi.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir