Ana Sayfa > Haber > 13 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Fujitsu – Robinhood – Ripple

13 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Fujitsu – Robinhood – Ripple

BTC Gündeminde Neler Var?

Hafta başında 6.700 dolara kadar yükselen Bitcoin (BTC) bu hafta boyunca geriledi ve şu anda Coincentral’den alınan verilere göre 6.200 dolar bandına saplandı. Son yirmi dört saat içerisinde önemli bir değişiklik olduğunu söylemek zor. Dün bu saatlerde 6.100 dolar bandına düşen BTC hafif bir iyileşme göstererek 6.249 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) ve Ripple (XPR) da Bitoin ile aynı oranda bir değer kazancı yaşadı. Gün boyunca %1-2 aralığında seyreden bu değer kazancı ile ETH 436 dolar, XPR ise 0.44 dolar seviyesine yükseldiler.

Günün kazandıran kripto parası EOS oldu. Birkaç günlük sert düşüşlerin ardından kendi yerini bulmaya çalışan EOS %7’lik bir artış gösterdi ve tekrar 7 dolar bandına tırmandı. Günün diğer kazanan ve kazandıran kripto paraları Bitcoin Cash, LiteCoin ve IOTA oldular.

İlk on dışında kalan kripto paralarda ise Ontology (ONT) ve Populous (PPT) %10’luk artışlar göstererek yatırımcılarının yüzünü güldürdüler. Bunların dışında kalan kripto paraların da neredeyse tamamı güne %2-5 arasında bir değer kazancı ile başladılar. Bazı uzmanlar bu ilerlemenin hafta başına kadar devam edeceğini öngörüyorlar. Cuma günlerinde yaşanan olumlu gelişmelerin kripto borsalarına iyi geldiğini düşünen ve iki haftadır haklı çıkan bu uzmanların gerçek bir dayanağı var mı bilemiyorum.

Robinhood Kadrosuna Litecoin ve Bitcoin Cash’i Ekledi

Hizmetleri kapsamına 17 yeni ABD eyaletini aldıktan sonra 5 milyon yeni müşteri edindiğini açıklayan Robinhood bu sayıyı daha da arttırmayı hedefliyor anlaşılan. Şu anda Robinhood uygulaması  ile Arizona, California, Colorado, Florida, Indiana, Massachusetts, Michigan, Mississippi, Missouri, Montana, New Jersey, New Mexico, Pennsylvania, Texas, Utah, Virginia ve Wisconsin eyaletlerinde transfer ücreti olmaksızın işlem gerçekleştirilebiliyor.

Daha önce Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Gold, Ethereum Classic ve Monero gibi kripto para birimlerini uygulamasında taşıyan Kaliyorniya merkezli Robinhood şimdi de listesine 4.5 milyar dolarlık piyasa değeri olan LiteCoin’i ve 12 milyar dolarlık Bitcoin Cash’i ekledi.

Ripple Eski Facebook Yöneticisini İşe Aldı

Bankalara kripto para tanıtımı konusunda uzman olan ve dünya çapında birçok bankanın kripto paralarla entegrasyonunu sağlayan Ripple kadrosuna eski Facebook yöneticilerinden Van Dyke’ı kattı. Daha önce Mastercard’da da görev yapan Dyke, Facebook şirketinin finansal işleri ile ilgileniyordu. Bankacılık ve finans işlerinde uzmanlaşan Dyke artık Ripple için çalışacak. Sektörden insanlar bu transfer ile Ripple’ın artık daha sağlam bir kurum haline geldiğine inanıyorlar. Hatta bazıları Ripple’ın daha iyi yerlere ulaşacağından emin ve bu transferin Ripple için çok anlamlı olduğuna inanıyorlar.

Fujitsu Blockchain Proje Danışma Merkezi Oluşturuyor

Dünyanın önde gelen Japon teknoloji firması Fujitsu hazırladığınız Blockchain uygulamasının bir işe yarayıp yaramayacağını değerlendiriyor. 9.900 € karşılığında sunulan bu hizmetten dileyen her girişimci faydalanabilecek. Projenin uygulamanın hangi aşamasında olduğu fark etmiyor. Sadece bir fikri proje dosyası haline getirmiş olmak bile yetiyor danışmanlık hizmeti almak için. Böylesi tecrübeli firmaların blok zinciri rüzgarına dahil olmaları sevindirici.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir