Ana Sayfa > Haber > 14 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ripple – Robinhood – IOTA

14 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ripple – Robinhood – IOTA

Kripto para haberleri

Beklendiği gibi Ethereum diğer kripto paralardan daha fazla değer kazanarak tekrar 200 doların üzerine tırmandı. Sabah saatlerine kadar artıda olan diğer kripto para birimlerinden bazıları öğlen saatlerinde minör değer kayıpları yaşıyorlar. En değerli kripto paralar listesinde ilk on beşte yer alanlar arasında en fazla değer kaybını %3.36 ile Stellar yaşıyor. Stellar’ın yanında Dash, Neo ve Cardano da son yirmi dört saat içerisinde %1-2 civarında değer kaybettiler. IOTA ise ufak da olsa günü kazançlı açtı.

Günün en çok değer kazanan kripto para birimi sonunda Ethereum oldu. %7.62 değer kazanan Ethereum’u en büyük rakibi EOS izledi. EOS son yirmi dört saat içerisinde %3.5 değer kazandı. Bunların dışında kalan ilk on beş kripto paraları %1’in altında dalgalanmalar yaşayarak neredeyse sabit bir seyir halindeler.

Önümüzdeki günlerde neler olabileceğine ilişkin yorumlardan bahsedecek olursak, Bloomberg televizyonuna konuk olan olan BitPay CEO’suna kulak verebiliriz. Spikerin, sıradaki boğa koşusu hakkında sorduğu soruya oldukça iyimser bir cevap veren Sonny Singh, özellikle Bitcoin için övgü dolu sözler kullandı. Bitcoin’in önümüzdeki yıl çok daha fazla değerleneceğini ve birçok borsa devinin kripto paralarla ilgili ürünlerini yasal olarak çıkaracağını söyledi. Altcoin’ler için ise iddialı yorumlar yapmaktan kaçındı.

Ethereum şu anda 205 dolardan işlem görüyor. Son yirmi dört saat içerisinde ulaştığı en yüksek rakam 224 dolar oldu. 160 dolar seviyesinden bu rakama tırmanmayı başaran Ethereum’daki maksimumu değer kazancı %33’ü bulmuş oldu. Ethereum’un kendine gelmesi ile kripto paralardaki toplam işlem hacmi de tekrar 200 milyar doların üzerine çıkarak 204 milyar dolar oldu. Bunun 111 milyar dolarını hala Bitcoin tek başına elinde bulunduruyor.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.428 dolar %0.35
Ethereum (ETH) 204 dolar %6.36
Ripple (XPR) 0.27 dolar %0.60
Litecoin (LTC) 53.16 dolar %0.97
EOS                    5.17 dolar %2.90
Bitcoin Cash (BCH) 445 dolar %1.26
Tron                      0.019 dolar  %1.53
Cardano 0.065 dolar  %2.17
IOTA                    0.56 dolar %0.16

IOTA Tangle ile BoschXDK Birleşiyor

IOTA teknolojik yeniliklerine bir yenisini daha resmen eklemeye hazırlanıyor. Dün Bosch’un bir teknoloji departmanı olan Bosch Connectivity’den yapılan resmi açıklama ile IOTA Tangle platformu ile Bosh’un XDK platformunu birbirine bağlayacak olan XDK2MAM yazılımının açık kaynaklı bir şekilde hazırlandığını duyurdu. Bosch bu gelişmelerin IOTA ile birlikte uzun sürecek bir çalışma ortaklığının başlangıcı olduğunu düşünüyor. IOTA, Porsch ve Volkswogen ile de önemli teknolojik atılımlar gerçekleştiriyor. Akıllı araba modelleri yakında görücüye sunulacak.

Robinhood Kullanıcı Bilgilerini Milyonlarca Dolara Satıyor İddiası

Günümüzde en değerli şey bilgi. Sıradan insanların gündelik bilgilerinin tamamı çok değerli ve bunu bilen şirketler bundan ciddi miktarda kar elde ediyor. Aslında bunu gözümüzün önünde Facebook ve Google gibi küresel şirketler sürekli olarak yapıyorlar ancak konu finansal bilgilere geldiğinde durum biraz daha hassas bir hal alabiliyor. Bugün dolaşan haberler arasında Robinhood’un kullanıcılarının bilgilerini milyonlarca dolar karşılığında üçüncü taraf şirketlere sattığı şeklinde bir iddia var. Haberin doğruluğu kesinlik kazanmasa da SEC raporları bu şekilde. Robinhood bu bilgileri Wall Street’in dev şirketlerine satarak onlara kripto para yatırımcılarının bilgilerini veriyor.

Suudi Arabistan Merkez Bankası Ripple ile Anlaştı

Ripple, Stellar ve IBM banka transferleri konusunda birbirleri ile yarışıyorlar. Bu sektörde en deneyimli kurum olan Ripple dünya genelinde birçok banka ile ortak çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Daha önce HSBC gibi dev bankalarla çalışan ve çok kısa sürelerde transferler gerçekleştirmeyi başaran Ripple şimdi gözünü Orta Doğu’ya dikti. Dünyada en çok parası olan merkez bankalarından biri olan Suudi Arabistan Merkez Bankası yaptığı açıklama ile Ripple ile doğan ortaklığını duyurdu.

“Dünyaya yayılmış finansal kurumlarla yapacağımız işlemler artık RippleNet sayesine gerçekleşecek. Ripple’ın blok zinciri platformu şeffaf ve çok hızlı bir transfer imkanı sağlıyor. Öncelikle Asya ve Güney Amerika’daki bankalarla transferler başlayacak. İlk ülke Singapur olacak.”

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir