Ana Sayfa > Haber > 15 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #McAfee, BitEXEN, Playboy

15 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #McAfee, BitEXEN, Playboy

Kripto Para Haberleri

Bitcoin (BTC) 6.5 değer kazanarak 6.000 dolar aralığına tutunmayı yine başardı. Üstelik dolar sadece Türkiye’de değil bütün dünyada değer kazanırken. Bitcoin’in bu tutumu altcoin’leri de rahatlatmış görünüyor. Üst üste üç günü %20 değer kaybı ortalamasıyla geçiren diğer kripto para birimleri de Bitcoin ile eş oranlarda değer kazanarak yorucu darbelerden sıyrılmış durumdalar. Bitcoin şu anda 6.391 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) ve Ripple (XPR) da ortalama %7 değer kazanarak nefes aldılar. ETH 283 dolar, XPR ise 0.28 dolardan işlem görüyor. Ancak bu süreçte neredeyse bütün altcoin’ler Bitcoin karşısında ciddi şekilde değer kaybettiler.

Düşüş trendinde diğerlerinden daha fazla değer kaybeden Tron, IOTA, Dogecoin ve Bytecoin günü ortalama %13 değer kazanarak geçirdi. Günün en çok kazanan kripto para birimlerinden bir tanesi de Qtum oldu. Qtum son yirmi dört saat içerisinde %18 değer kazanarak 4.47 dolara yükseldi.

Şimdi uzmanlar yeni akımın hangi yönde olacağını tartışıyorlar. Genel görüş tekrar 8.000 dolar seviyesine doğru bir yolculuğu işaret ediyor. SEC kararları sonrası oluşan gereksiz panik ortadan kalkmaya başladı. Uzmanlar SEC’ten olumlu bir kararın çıkmasının zaten beklenmediğini, bu ret kararlarının Bitcoin’in son dönemlerde yaşadığı değer kayıplarının gerçek nedeni olmadığını dile getiriyorlar. Ancak Bitcoin 6.000 – 8.000 dolar aralığında sıkışıp kalacak mı sorusunun cevabı henüz netlik kazanmış değil.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 6.365 dolar      %5.11
  • Ethereum (ETH)  : 281 dolar         %6.19
  • Ripple (XPR)       : 0.28 dolar        %7.52
  • Litecoin (LTC)     : 55.72 dolar      %7.67
  • EOS                     : 4.61 dolar        %5.85
  • Bit. Cash (BCH)  : 511 dolar         %3.82
  • Tron                     : 0.019 dolar      %11.14
  • Augur (REP)       : 16.82 dolar      %5.53

John McAfee Luxcore’un Yeni CEO’su Oldu

Geçtiğimiz haftalarda “Hacklenemez Cüzdan” ile tekrar gündeme gelen John McAfee şimdi de yeni bir kripto para şirketine CEO oluyor. Hacklenemez Cüzdan’ın bazı yazılımcılar tarafından hacklenmesinin ardından McAfee’nin konuya ilişkin cevabı merak edilirken, 2020 Amerikan Başkan Adayı bu sefer başka bir konu ile gündemde kalmayı başardı. Uzun zamandır Luxcore için danışmanlık yaptığı bildirilen McAfee artık şirkette CEO görevinde. Şu anda 458. sırada 2.51 dolardan işlem gören LUXcoin bakalım bu gelişmenin ardından ne kadar değer kazanacak.

Playboy Kanadalı Blockchain Firmasına Dava Açtı

Geçtiğimiz aylarda Playboy, yeni bir kripto para cüzdanı çıkaracağını, çevrimiçi video ve diğer uygulamalarını bu cüzdan üzerinden kendi jetonları ile kullanacağını bildirmişti. Bunun için ICO gerçekleştiren, buradan elde edilen satışlardan 22 milyon dolar gelir elde eden Playboy, henüz Blockchain platformuna kavuşabilmiş değil. Bunun nedeni olarak Playboy, anlaşmalı olduğu Kanadalı yazılım firmasını suçluyor. Playboy bu suçlamayı mahkemeye de taşıdı. Kanadalı şirket Global Blockchain Technologies anlaşmaya uymamakla suçlanıyor.

BitExen Bedava Coin Dağıtıyor

Geçtiğimiz günlerde faaliyete giren Türk borsası BitExen kullanıcılarına yaklaşık 30 ₺ değerinde ExenCoin dağıtıyor. 100 ExenCoin’e tekabül eden bu ödülü kazanabilmek için yapılması gereken tek şey borsaya üye olmak. Bunun için istenen şeyler kimliğin arkalı önlü fotoğrafı ve e-devlet sitesinden temin edilen bir ikametgah belgesi.

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir