Ana Sayfa > Haber > 15 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #ABRA – Bitcoin Cash – Litecoin

15 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #ABRA – Bitcoin Cash – Litecoin

Kripto para haberleri

Geçtiğimiz hafta başlayan ve iki gün öncesine kadar devam eden ayı piyasasının ardından kripto para birimleri son iki günde toparlanma sürecine girdi. Kripto para borsası son yirmi dört saati ortalama %2’lik dalgalanmalarla geçirdi. Hafta içerisinde 160 dolar aralığına kadar düşen Ethereum tekrar 200 doların üzerine çıktı ve şu anda 213 dolardan işlem görüyor. Bitcoin de Ethereum gibi ayı piyasasında 7.300 dolar seviyesinden 6.200 dolarlara kadar iki gün içerisinde geriledikten sonra yine son iki günlük toparlama sürecinde 6.500 dolar seviyesine tırmanmayı başardı. Bitcoin 6.949 dolardan listeleniyor.

En değerli ilk on beş arasından günün en çok kazandıran iki kripto parası Monero ve Litecoin oldu. Her iki kripto para da %5 civarı değer kazandılar. Diğer kripto paralar arasında Nano son yirmi dört saat içerisinde %8 değer kazanarak ilk elli içerisinde günün en çok kazandıran kripto parası oldu.

Erken satış döneminde olan Tezos haftanın en çok kar getiren kripto parası oldu. Bu hafta çok az kripto para kar getirirken Tezos yatırımcılarına %35 kar sağladı. Kalbur üstü kriptolar arasında en büyük başarı Nano’dan geldi. Nano %11.6 oranında değer kazandı.

Haftalık değerlendirmede Monero %5, EOS ise %4 değer kazandılar. Bitcoin ve Ethereum bu hafta yerinde saydı diyebiliriz. Her iki kripto para da haftayı çok tedirgin geçirmiş olsa da yedi günün sonunda %1 oranında değer kazanmayı başardılar.

Haftanın kaybedenleri arasında Qtum ve Ontology yer alıyor. Geçtiğimiz ay bir çok yeni atılım sayesinde ciddi oranda değer kazanan Ontology aylık getiri göz önünde bulundurulduğunda hala %40 kar oranıyla ilk üç içerisinde yer alıyor. Aylık değerlendirmede Nano %132 ile zirvede.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.498 dolar %0.87
Ethereum (ETH) 213 dolar %0.02
Ripple (XPR) 0.27 dolar %2.73
Litecoin (LTC) 57.25 dolar %5.30
EOS                    5.28 dolar %1.63
Bitcoin Cash (BCH) 449 dolar %2.62
Tron                      0.019 dolar  %1.67
Cardano 0.067 dolar  %2.29
IOTA                    0.57 dolar %2.29

Litecoin Gemini Borsasında Listeleniyor

Winklevoss kardeşler bu hafta ortalığa renk katmaya devam ediyor. Bir kullanıcının sorduğu “Litecoin ticareti yapmayı düşünüyor musunuz?” sorusuna çok yakında Litecoin borsamızda yer alacak şeklinde bir cevap verildi. Daha önce CBOE ile birlikte sonucu en çok merak edilen Bitcoin ETF başvurularından birini Gemini tarafından gerçekleşmişti. Bu iki ETF başvurusunun reddedilmesi kripto para borsasının ciddi şekilde değer kaybetmesine yol açtı. Winklevoss kardeşler için bu ret kararlarının çıkacağını kestirmek ne kadar zordu bilemiyorum. Hafta başında Gemini Doları adında bir sabit coin çıkaracakları haberi ile tekrar gündeme gelen ikizler, Tether’in yaşattığı sorunları Gemini Dolarının ortadan kaldıracağını iddia ediyorlar. Ancak Gemini Doları hakkında merkezsizlik anlayışını sarsacak bazı iddialar var. İddiaya göre Gemini, istediği zaman tüm transfer işlemlerini dondurarak sistemi işlemez hale getirme şansına sahip. Bu iddialara henüz kardeşlerden bir cevap gelmediğini de belirtmekte fayda var.

ABRA Bitcoin Cash Desteklemeye Başlıyor

Geçtiğimiz hafta desteklediği kripto paralar arasına Tron, Cardano ve BAT’ı ekleyeceğini duyuran ABRA son olarak Bitcoin Cash’i de destekleyeceğini duyurdu. ABRA hafif bir mobil cüzdan olarak görev yapıyor. Bu cüzdanların ortak hedefi çok hızlı transfer gerçekleştirmek ve bu şekilde kripto paraların insanların gündelik hayatlarına daha fazla dahil olabilmesini sağlamak. ABRA, Bitcoin Cash’i destekleyeceğini duyurduktan sonra BHC ile adı özdeşleşmiş olan Roger Ver, ABRA için olumlu sözler sarf etti. Ayrıca Ver Purse.io adında bir uygulamadan bahsetti ve bu portalda BCH ile alışveriş yapmanın çok hızlı olduğunu ve yapılacak alışverişin Amazon sitesinde %30 indirim fırsatı sunduğunu sözlerine ekledi.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir