Ana Sayfa > Haber > 16 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Bithumb – Tron – TVM

16 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Bithumb – Tron – TVM

Bitcoin Gündeminde Neler Var?

Kripto para borsası uzun süren düşüşlerin ardından biraz toparlanmış görünüyor. Uzun zamandır süren gerileme eğrisi son üç haftada değişmeye başladı. Temmuz ayının on ikisinde başlayan ileri yönlü hareket bugün de devam ediyor. Son yirmi dört saat içerisinde VeChain Thor dışında bütün kripto para borsası yüzde 3 ila 5 arası bir değer kazancı yaşadı. Bu olumlu çerçevede Bitcoin (BTC) %1.48 değer kazanarak 6.368 dolar değerine yükseldi. Ethereum (ETH) da haftaya 3.73’lük bir değer kazancı ile merhaba dedi ve şu anda 452 dolardan işlem görüyor.

Geçtiğimiz hafta içi Coinbase borsasının beş yeni kripto parayı alım satım yelpazesine ekleyeceğini açıklaması kripto para borsası için olumlu bir basamak oldu. Bu kripto paralar şu şekilde sıralanıyorlar; Cardano, Stellar, BAT, 0x Protocol ve Zcash. BAT ve Zcash’de ilk günler meydana gelen %10 civarında artış artık yerini durağan bir bekleyişe vermiş durumda. Ancak Stellar ve Cardano yükselişlerini sürdürüyorlar. Stellar son yirmi dört saat içerisinde %4.47 değer kazanarak 0.22 dolar seviyesine yükseldi. Cardano da %4.93 değer kazandı ve 0.14 dolardan işlem görüyor. Bu beş dijital para içerisinde en büyük kazancı ise 0x protocol yaşadı. 11 Temmuz gününü 0.78 dolar seviyesinde kapatan 0x, şu anda 1.14 dolar. Son yirmi dört saati de yine %13’lük önemli bir değer kazancı ile geçiren 0x Protocol kripto borsası sıralamasında da üst sıralara doğru ilerliyor.

Son yirmi dört saat içerisinde göze batan tek gerileme VeChain Thor tarafında yaşandı. %6.59 değer kaybeden VeChain Thor şu anda 1.73 dolar seviyesinde işlem görmekte.

Bithumb Japonya ve Tayland’a Merkez Açmaya Hazırlanıyor

Güney Kore kripto paralar açısından çok önemli bir bölge halini almaya başladı. Malta ile birlikte hükümetler tarafından en geniş özgürlüklerin tanındığı bölgelerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kore yakın zamanda birçok kripto şirketine ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. Güney Kore’nin en büyük kripto borsalarından bir tanesi olan Bithumb bugün 358 milyon dolarlık bir ticaret hacmine sahip. Güney Koreli dev şirket şimdi Japonya ve Tayland pazarına girmeye hazırlanıyor. Tayland kısa zaman önce kripto paralar ve özellikle de ICO’lar konusunda düzenlemeler yapmış ve bu projelerin ülkelerinde faaliyet gösterebileceğini onaylamıştı. Bu gelişmelerin ardından Tayland da Malta ve Güney Kore gibi kripto şirketleri için yeni ve güvenilir bir alternatif halini aldı. Japonya da geçtiğimiz Nisan ayında kripto paralar ile ödeme yapılmasını yasallaştırmıştı.

Tron Sanal Makinesi (TVM) Geri Sayıma Başladı

Tron’un kurucusu Justin Sun dün yayınladığı bir bildiri ile Tron Virtual Machine (TVM) yani Tron Sanal Makinesi’nin geri sayıma girdiğini ve 15 gün sonra devreye gireceğini açıkladı. Tron kendi ekosistemini oluştururken birçok kodu Ethereum’dan almıştı. Ethereum platformundan ayrıldıktan sonra yeni kodların ve yazılımların yeni platforma yerleşmesi zaman alıyor olsa da Tron’lu yetkililer bu yeni sistemlerin Ethereum’da olanlardan daha iyi olduğuna işaret ediyor. Özellikle işlem hızı ve ücretlendirmeleri konusunda EVM’ye (Ethereum Virtual Machine) büyük üstünlük sağlayacağı söyleniyor. Umarız güncelleme başarıyla devreye girer ve daha önce yaşanan sorunlar tekrarlanmaz.

Alexander Vinnik Fransa’ya Teslim Ediliyor

Daha önce 4 milyar dolar para akladığı iddiası ile yargılanan Rus asıllı Alexander Vinnik Yunan mahkemesi tarafından sınırdışı edildi ve Fransa’ya teslim edileceği günü bekliyor. Vinnik aynı zamanda Rusya ve ABD tarafından da teslim alınmak isteniyordu. Ancak Yunan mahkemesi onu Fransa’ya teslim etme kararı aldı. Fransa da onu yaklaşık 100 kişiyi dolandırmakla suçluyor. Vinnik ise bütün bu iddiaları reddediyor.

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir