Ana Sayfa > Haber > 16 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #ZB – Malta – Binance

16 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #ZB – Malta – Binance

Kripto Para Haberleri

Kripto para borsasını neredeyse bir haftadır darma duman eden ayı saldırısı durulmuş durumda. Pek çok dijital varlık değerlerini korudular ya da ufak tefek fiyat dalgalanmaları yaşadılar. Bu dalgalanmalar %1-2 civarında seyretti. Bitcoin (BTC) fiyatında önemli bir değişiklik yok. Son yirmi dört saatlik veriler göz önünde bulundurulduğunda 0.30’luk bir değer kaybı ile BTC’nin 6.390 dolarda kaldığını görüyoruz. Ayı piyasasında altcoin’ler ile arayı iyice açan BTC’nin yeni hedefi tekrar 8.000 dolar direnç seviyesine tırmanmak ve bu sefer bu direnci kırmak olacak.

Ethereum (ETH) 2.65 değer kazandı ve 291 dolardan işlem görmeye başladı. Altında pek çok uygulama bulunduran ve bu yüzden birçok şirketin kaderini çizecek olan Ethereum’un kurucusu ve doğrusunu söylemek gerekirse her şeyi olan Vitalin Buterik, sisteme entegre olacak yeni güncelleme Casper hakkında detayları açıklamaya başladı. Bu güncelleme ile birlikte Ethereum’un değerinin de artabileceğini düşünmek mümkün.

Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) ve EOS ortalama 2.5 değer kazanarak başladılar güne. Son darbelerden en çok etkilenen kripto para birimlerinden bir tanesi olan ve gelecekte çok konuşulacağı düşünülen Augur, bu darbelerin ardından 35. sıradaki yerini de kaybetti ve 39. sırada kendisine yer buldu. Bugün 1.5 değer kazanan Augur 1.55 değer kazandı ve 17.19 dolardan işlem görüyor.

Günün ve hatta haftanın kazananı Ethereum Classic oluyor. Daha önce de bildirildiği gibi Coinbase’de listelenmeye başlayacak olan ETC 17.58 değer kazandı. Geçtiğimiz günlerde bu gelişmenin ETC’nin değerini artıracağına değinmiştik. Kısa vade yatırımcıların en çok önem göstermesi gereken konulardan biri Coinbase, Binance ve Robinhood gibi popüler kripto para borsalarında yeni listelenecek olan birimlerin takibi olmalı.

Bir Kripto Borsası Daha Malta’ya Taşınıyor – ZB

Çin’de kümeleşen kripto para borsaları, Çin’den gelen şok kararlarla yeni yılda kendilerine yeni merkez arayışlarına girmek zorunda kalmışlardı. Çok gelişmiş ülkelerin ekonomik anlamda konuya gösterdikleri mesafeli tutum bu kripto şirketlerini alternatif coğrafyalara yönlendirdi. Bu coğrafyaların en önemlilerinden biri de Malta. Malta adası yenilikçi ve özgürlükçü tutumu ile tüm dünyanın sevgisini kazanmış cennet gibi bir ada. Daha önce Binance bu ülkede kripto paralar konusunda büyük gelişmelerin yaşanabilmesi için yardımcı olmuştu. Merkezini de buraya taşıyan Binance ile Malta hükumeti arasındaki olumlu diyaloglar buraya yeni kripto şirketlerinin akın etmesine yol açtı. OKEx ve DQR’ın ardından şimdi de ZB, Malta adasında bir merkez oluşturmayı düşünüyor. ZB’nin de Malta adasına girmesiyle ada ekonomisi çok daha güçlü bir yapıya kavuşacak.

Blockchain Tech Fuarının Tarihleri Açıklandı

Blockchain teknolojisinin damga vuracağı yıllar artık çok yakın. Facebook, Google, IBM, Microsoft, Samsung ve LG gibi birçok dev şirket konu üzerine detaylı araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. Bir yandan silikon vadisinde fuarlar gerçekleşiyor. Kripto para birimlerinin CEO’ları ve üst düzey yetkilileri tüm dünyayı gezerek buradaki yazılımcılar ve girişimciler ile görüşlerini paylaşıyorlar. Aynı zamanda politikacılara konunun önemini iletiyorlar.

Bu fuarlardan en önemlilerinden bir tanesi de Blockchain Tech Fuarı. 1-2 Ekim tarihlerinde Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenecek olan fuarda kripto para teknolojisi eğitimi ve Blockchhain teknolojisinin finans dünyasına entegrasyonu konuları işlenecek.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir