Ana Sayfa > Haber > 17 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Dogecoin – SBI – Peter Thiel

17 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Dogecoin – SBI – Peter Thiel

Bitcoin Gündemi 17.07

Birkaç gün önce kripto para borsasının aşağı yönlü eğrisinin kırıldığına dikkat çekmiştik. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralar bugün de bu eğrinin artık geride kaldığını gösterircesine değer kazanmaya devam ettiler. BTC 6.690 dolar, Ethereum (ETH) 477 dolar, Ripple (XPR) 0.47 dolar ve EOS 7.93 dolardan işlem görüyorlar. Bu ileri yönlü hareket piyasaya ciddi miktarda paranın da girmiş olduğunu gösteriyor. Özellikle EOS, VeChain ve Ethereum projeleri artık para kazanmaya başladılar. Bu projelerden en değerlilerinden bir tanesi olan Augur’un çok ciddi miktarda bir nakit girişi sağladığı konuşuluyor. Bir tahmin platformunun bu denli başarılı olması önce herkesi şaşırtsa da şimdi Augur’un da kendi platformuna geçme ihtimalleri üzerinde duruluyor.

Bunun yanında dünyanın çeşitli ülkelerinde kripto paralar hakkında sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Dün İran siyaseti ciddi şekilde kripto paralara yönelme konusunda tartışmalarla geçildi. Amerika ve aynı fikirde olan birçok ülkenin yaptırımlarından ciddi şekilde etkilenen İran bu sıkıntıları aşabilmek için yenilikçi bir adım atması gerektiğini biliyor.

Coinbase’in, Robinhood’un ve diğer kripto borsalarının arka arkaya yelpazelerini genişletiyor olmaları da bu kanalları kullanan yatırımcıların elini güçlendiriyor. Aynı zamanda düzenlemelerin gerçekleştiği ülkelerde legal kanaların giderek artıyor olması da yatırım yapmak isteyen ancak yasal yolların dışına çıkmaktan kaçınan yatırımcıları da kendine çekiyor.

Japon Bankası SBI Bitcoin, Bitoin Cash ve Ripple Hesabı Açıyor

Japonya geçtiğimiz ay başlayan yeni düzenlemelerin ardından hızlı adımlarla kripto sektörüne giriş yaptı. Binance, Coinbase gibi şirketler bu bölgede yatırımlarını arttırdılar. Japon finans kuruluşlarından SBI da bankalarının yanına bir sanal banka ekledi. Bu sistem sayesinde Japon Yeni ile kripto paralar arasında alım satım yapılabilmesi sağlandı. Geçtiğimiz ay devreye giren sistem öncelikli olarak Bitcoin ile işlem görmeye başlamıştı. Şimdi banka listesine Bitcoin Cash ve Ripple’ı da ekledi. Kuruluşun sitesinde bu kripto paralardan övgüyle bahsediliyor.

Robinhood DogeCoin’i Ekledi DOGE %21 Değer Kazandı

Önde gelen kripto borsalarından Robinhood listesine DogeCoin’i ekleme kararı aldı. Bu kararın ardından DOGE %21 değer kazandı. Kriptocuların en sevdikleri altcoin’lerden biri olan DogeCoin şakayla karışık başlayan macerasında büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bitcoin’in popülerlik kazanmaya başladığı yıllarda bir grup kritpo takipçisinin başlattığı sistem daha önce ilk beşte listelenmeyi başarmıştı. Ardından daha kapsamlı ve yatırım gücü yüksek projelerin ortaya çıkması ile şu anda 40. sıraya kadar geriledi. Yıl başında toplam işlem hacmi 1 milyar doların üzerinde iken malum çığın etkisinde kalarak 300 milyon dolarlara kadar gerilemiş olsa da ayakta kalmayı başardı. Bakalım Robinhood’un bu fenomen kirpto parayı listesine eklemesi olumlu etkisini devam ettirebilecek mi?

Peter Thiel ve Jihan Wu EOS ve Block.One Projelerine Yatırım Yapmaya Başladı

Dünyanın önde gelen teknoloji yatırımcılarından Peter Thiel ve Bitmain’in sahibi Jihan Wu EOS ve Block.One projelerine destekte bulunma kararı aldı. Milyonlarca dolarlık bir yatırımdan bahsediyoruz burada ve Bitmain’in Bitcoin için ne kadar büyük bir tehdit olduğu da unutulmamalı. Bitmain şu anda BTC madenciliğinin %45’ini tek başına yürütüyor. Olası bir %51 atağı için ondan başka bir ihtimal yok. Ayrıca Peter Thiel’in bu yatırım kararını Amerikan Başkanı Donald Trump ile görüştükten hemen sonra alması da düşündürücü. EOS’un özellikle Çin hükümeti ile arasının ne kadar iyi olduğu biliniyor. Ancak ortada bilinmeyen başka şeyler de var gibi görünüyor. Bu yatırım stratejik bir yatırım olarak değerlendirilse de EOS ve Block.One markalarına en azından şimdilik olumlu bir katkı yaptığı açık.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir