Ana Sayfa > Haber > 17 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Liechtenstein – Binance – Vakdalposten

17 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Liechtenstein – Binance – Vakdalposten

Kripto Para Haberleri

Kripto para borsası iki gündür ayı darbelerinden sıyrılmayı başarıyor. Uzmanlar tarafından bu gidişatın 8.000 dolara doğru ilerleyeceği düşünülüyor. Ancak asıl soru Bitcoin (BTC) daha ne kadar 6.000 – 8.000 arasında sıkışıp kalacak? Bu aralıkta bir tenis topu gibi gidip gelmeye başlayan BTC’nin ve kripto borsasının değerini artırmak için bütün kripto para camiası yeni çözümler arıyor. Ethereum (ETH) yakın zamanda Casper protokolünü hizmete geçirecek. Aynı zamanda Ethereum ve EOS alt katmanlarında yaşanan dolandırıcılıklar ve şüpheli uygulamalar hakkında platformlarına bazı çözümler eklemeyi düşünüyor. Bu son değer kayıplarında değersiz token birikiminin de etkili rol oynadığı görüşü hakim. Stellar (XLM), Ethereum, NEO ve EOS gibi platformlar dApp eklemelerinde daha dikkatli olmalı. Hatta daha önce Fujitsu’nun başlattığı gibi bir denetleme şirketi açılsa hiç fena olmaz.

Bitcoin düne göre %1 değer kazanarak 6.500 dolar aralığına tırmandı. Bu düşüş trendinde ulaştığı dip fiyat 6.000 dolar oldu ve buradan hızla yukarı yönlü sekti. Ancak diğer altcoin’ler Bitcoin’e göre ciddi şekilde değer kaybettiler. Bitcoin arka arkaya gelen darbelerden günlük ortalama %7-8 etkilenirken, bu son trend altcoin’leri %15-25 arasında etkiledi. Ethereum (ETH) şu anda toparlanıyor gibi görünmesine rağmen 4.53 değer kazanarak 300 dolara ancak çıkabildi. Oysa kısa bir süre önce Ethereum 500 dolarlık direnç noktasını zorluyordu.

Buradan kısa vadeli yatırımcılar için altcoinler’in ayı piyasasında Bitcoin’e oranlar biraz daha fazla değer kazanabileceği fikri çıkabilir. Kısa vadede oluşan bu gibi değer ayrılmaları çoğu zaman uzun vadede dengesini buluyor. Örneğin birkaç gün önce Coinbase listesine giren Ethereum Classic (ETC) dün %18 oranında değer kazanmıştı. Ancak bugün diğer tüm kripto para birimleri değer kazanırken yerinde seken tek dijital varlık da yine Ethereum Classic oldu.

Bitcoin Madeni Vakdalposten’e Bombalı Tehdit

Bitcoin madenciliği için Antarktika dışında en makul coğrafyalardan bir tanesi de Norveç. Soğuk bir coğrafyada işlemcileri soğutmak için ihtiyaç duyulan enerji miktarı oldukça azalıyor. Ayrıca gelişmiş enerji politikaları ile Norveç bu ihtiyaç duyulan enerjiyi de nispeten temiz ve doğa dostu yöntemlerle elde ediyor.

Bu nedenlerden ötürü Norveç’te kripto para madenciliği oldukça gelişmiş durumda. Buraya kurulan dev çiftliklerde birçok kripto para biriminin önemli miktarda işlemi gerçekleşmekte. Ancak dün medyada yayılmaya başlayan bir haber Norveç madencilerini şok etti. Vakdalposten maden çiftliğine bir bombalı saldırı tehdidi geldi. Tehdit mesajında madencilerden bu işe bir son vermeleri istendi ve aksi taktirde gürültülü bir patlama tehdidinde bulunuldu.

Binance – Liechtenstein Ortaklık Hazırlığında

Yüz yıllardır Avrupa’da meydana gelen savaşlardan bir şekilde paçayı sıyırıp varlığını bugünlere kadar taşıyan, şatolar ülkesi Liechtenstein ülke içerisinde kullanılan resmi paraları ile Binance borsasında alım satım yapabilmeye hazırlanıyor. Liechtenstein Cryptoassets Exchange (LCX) ile Binance ortaklığında gerçekleşecek olan bu gelişme yakın zamanda kullanıcıların hizmetine sunulacak. Yeni ortaklıkta kullanılacak olan fiat paralar Swiss Franc (CHF) ve Euro (EUR) olacak. Sitemde Bitcoin, Ethereum ve Ripple alınıp satılabilecek.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir