Ana Sayfa > Haber > 17 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Coinbase – Lisk – True Dollar

17 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Coinbase – Lisk – True Dollar

Kripto para haberleri

Kripto para borsası geçtiğimiz hafta bir toparlanma dönemi yaşadı ve bu haftaya oldukça sakin girdi. Haftanın ilk iş gününde Asya borsalarının açılması kripto paraları etkilemedi. İlk on beş içerisinde en etkili hareket Dash kripto para biriminde görüldü. Dash son yirmi dört saat içerisinde %4 değer kazandı ve Cardano’ya işlem hacmi konusunda çok yaklaştı. İlk on mücadelesinde en büyük heyecan bu ikili arasında yaşanıyor. Cardano’nun piyasa değeri şu anda 1,767,201,301 dolar ve en değerli onuncu kripto para birimi konumunda. Dash ise 1,617,313,942 dolar değeri ile onun hemen ardında yer alıyor ve son iki gündür değer kazanmaya devam ediyor. Tron ve IOTA’da bu ikilinin hemen ardında bulunuyorlar ve her an ilk on içerisine girebilirler.

Tabi en değerli on kripto para biriminden bir tanesi de Tether. Tether yeni sabit paraların (Stable Coin) çıkması ile yerini kaybetme tehlikesi yaşayabilir. Gemini doları ve TUSD (True Dollar) daha popüler bir sabit para ortamı yaratmaya başladılar. Kripto para borsaları ve birçok uzman Tether’in artık yerini diğerlerine bırakacağını düşünüyor.

İlk elli içerisinde günün en çok değer kazanan kripto para birimi Lisk oldu. Lisk teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. Ethereum sadece Solidity kod diliyle yazılan yeni uygulamaları platformuna katılmasına imkan sağlarken Lisk en popüler yazılım dili olan Javascript kod diliyle yazılmış olan uygulamaların da kendi blok zinciri platformuna dahil olmasına izin veriyor. Bu imkan sayesinde fazla sayıda yatırımcı ve uzman Lisk’in geleceğine güveniyor. Ancak IOTA ve VeChain’in bu konuda yaptığı atılımlar da oldukça değerli. Yakın zamanda bu kodlama dilleri konusundaki sorunlar ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.484 dolar %0.17
Ethereum (ETH) 218 dolar %0.40
Ripple (XPR) 0.28 dolar %0.45
Litecoin (LTC) 55.78 dolar %1.53
EOS                    5.36 dolar %0.60
Bitcoin Cash (BCH) 448 dolar %1.46
Tron                      0.019 dolar  %1.21
Cardano 0.068 dolar  %0.64
IOTA                    0.57 dolar %0.38

Coinbase New York Ofisi Yeni Elemanlar Alıyor

Coinbase New York şehrine açtığı yeni ofisinde çalışan sayısını artırmaya karar verdi. Yeni ofiste yıl sonuna kadar 130 kişi daha işe alınacak. Şu an çalışıyor olan elemanlarla birlikte toplam çalışan sayısı 180’e yükselecek. Coinbase International şirketinin müdürü Alan White, Coinbase’in teknoloji ve finans dünyasında bir köprü görevi gördüğünü bildirdi. Bu yüzden daha önce geleneksel finans şirketlerinde görev yapan parlak zekaya sahip insanları yanlarına çekerek daha güçlü bir ekip oluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Kripto para borsasının toplam değeri azalsa da işlemlerin devam ettiğini bunun nedeninin de daha kurumsal şirketin kripto paralara yatırım yapmaya başlaması olduğunu da sözlerine ekledi. White son olarak teknoloji geliştikçe daha fazla kurumsal şirketin piyasaya dahil olacağını tahmin ettiğini bildirdi.

Digifinex Tether Yerine True Dollar Listeleyecek

Görünen o ki sabit kripto paralar arasında bir savaş başladı. Şu anda en güçlü olan sabit para doğal olarak Tether (USDT). Tether 2.700 milyar dolarlık bir değere sahip olmasına rağmen Gemini Doları ve True Dollar (TUSD) teknolojik açıdan Tether’e üstünlük sağlıyorlar. En geniş ticaret hacmine sahip 14. kripto para borsası olarak gösterilen Digifinex artık Tether yerine True Dollar listeleyeceğini duyurdu. Bu kararın nedenini kurucu ortaklardan Diana Shek şöyle açıkladı. “Açık söylemek gerekirse Tether’e inanmıyorum. Aylardır bu sabit kripto para biriminden kurtulmaya çalışıyoruz”. Digifinex TUSD ticaretinde Bitcoin, Ethereum ve USDT çiftlerini başlattı.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir