Ana Sayfa > Haber > 18 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Riptide – Humanscape – Rocati

18 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Riptide – Humanscape – Rocati

Günün Öne Çıkan ICO'ları

Kripto para borsası son on güne bakacak olursak ileri doğru bir ivme yakalamış gibi görünüyor. Bitcoin (BTC), uzun süre 6.000 dolar seviyelerinde kaldıktan sonra şimdi tekrar 7.000 dolar seviyesinin ortalarını zorluyor. Yeni destek seviyesinin ne olacağı merakla beklenirken bir yandan ICO’lar gerçekleşmeye devam ediyor.

Bugün gerçekleşecek olan üç ICO var. Bunların tamamını sizin için değerlendireceğiz. Bu projelerden ikisi sağlık sektörü ile alakalı. Sağlık konusunda uzman insanların hazırladığı projelerden Humanscape ölümcül hastalıkların araştırılmalarına katkı sağlamak için oluşturulması planlanan bir bilgi bankası projesi. Bir diğer sağlıkla ilgili olan proje olan RiptideCoin de Kenevir bitkisinin tıbbi amaçlar doğrultusunda kullanımı üzerine. Son olarak emlak sektörünü rahatlatıcı fikirlerle karşımıza çıkacak olan projenin adı Rocati Limited.

Ölümcül Hastalıklar Konusunda Blockchain Bilgi Bankası – Humanscape ICO

İnsanoğlu çağlar boyunca hastalıklardan çok çekmiş. Bundan çok değil birkaç yüz yıl önce hastalıkların birçoğunun nedeni olan mikroplar, bakteriler ve virüsler hakkında hiçbir bilgimiz yoktu. Bu konuda özellikle Penisilin’in bulunmasından sonra devrim denebilecek gelişmeler yaşandı. Eskiden kısa bir sürede insanları öldürebilen binlerce hastalık için şu anda endişe etmeye bile gerek kalmadı. Bugünlerin gelmesindeki en önemli husus bilginin aktarılması oldu. Birçok konuda ellerindeki bilgileri saklayan ülkeler hastalıklar konusunda bilgi paylaşımını aksatmıyorlar ve bu işleri üniversite araştırma kurumları ilerletiyor.

Ancak bütün bu gelişmelere rağmen hala çözülememiş olan yaklaşık 7.000 çeşit hastalık türü var. Bu hastalık türlerinin birçoğu birbirlerine çok benziyor. Aralarındaki farkın anlaşılabilmesi için yapılması gereken araştırmaların eski kayıtlara ve bilgilere ihtiyaçları oluyor.

İşte Humanscape burada devreye girmeyi planlıyor. Bu birçoğu nadir gerçekleşen bu ölümcül hastalıklara yakalanan insanların hayatlarındaki tüm hastalık etmenli gelişmelerin kaydı tutulacak. Bu bilgiler merkezsiz ve ortak bir ağda kullanıma açık bir şekilde dolaşacaklar. Araştırma yapmak isteyen doktorlar, öğretim görevlileri ve ecza kurumları bu bilgilerden sınırsız ve ücretsiz olarak faydalanabilecekler. Bu bilgiler ilaç sanayine de iletilecek ve bu ölümcül hastalıklarla mücadeleye hız verilecek.

Humanscape Resmi Sitesi

Medikal Kenevir Tedarikçisi RiptideCoin Bugün Borsada Yerini Alıyor

Ülkemizde de geçtiğimiz yıl çıkan bir yasa ile tıbbı kullanımına izin verilmeye başlanan kenevir bitkisi yurt dışında birçok bölgede uzun zamandır medikal amaçlar doğrultusunda kullanılıyor. 2016 yılında açılan ve kısa zamanda işletmesini genişletmeyi başaran Riptide şirketi, geliştirmiş olduğu ürünler sayesinde karlı bir işletme halini almış. Şimdi şirket Blockchain tabanlı yeni veri sistemi sayesinde kendisine ortaklar arıyor. Bu doğrultuda bugün halka arzı gerçekleşecek olan Riptide Ethereum tabanını kullanacak.

Riptide Resmi Sitesi

Emlak Sektörü de Blockchain Platformuna Taşınmaya Başladı – Rocati

Emlak sektörü İtalya’dan yeni bir proje ile karşımıza çıkıyor. Rocati, emlakçılık sektöründeki sorunları ortadan kaldıracağını ve dünyanın tamamına yayılarak insanların kolay, güvenilir ve daha ucuz bir şekilde emlak alım satım işlerini gerçekleştirebileceğini vaat ediyor. Rocati’nin takviminde öncelikle Avrupa’da bürolar açılması yer alıyor. Ardından 2021 yılında Asya kıtasına 2022 yılında ise Amerika kıtasına yayılmayı planlıyorlar.

Rocati Resmi Sitesi

Not : Bu yazı bir reklam ya da yatırım tavsiyesi değildir. Bugün çıkacak olan ICO’lardan birkaçına burada yer verilmiştir. Bu uygulamalara yapılacak olan yatırımlardan dolayı oluşabilecek zararlardan Coinmoz sorumlu tutulamaz.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir