Ana Sayfa > Haber > 18 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ripple – Icarus – Genesis

18 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ripple – Icarus – Genesis

Kripto Para Haberleri

Hafta başında yaşanmaya başlanan kabus hafta sonuna doğru duruldu. Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler ciddi şekilde değer kaybettiler. Bitcoin diğerlerine göre daha dengeli bir duruş gösterdi. Son düşüş trendinde Bitcoin’e göre değer kaybeden altcoin’lerin kısa vadede Bitcoin’den daha fazla değer kazanma ihtimallerinin olduğunu dün belirtmiştik. Bugün bu etki hissedilmeye başladı. Bitcoin 0.38 değer kazanırken, Ripple (XPR), Bitcoin Cash (BCH) ve EOS ortalama %9 oranında değer kazandılar.

Bitcoin son yirmi dört saatte ufak bir artış gösterdi ve riskli olarak gösterilen 6.000 dolar seviyesinden iyice uzaklaştı. Şu anda 6.500 dolar civarında işlem görüyor. Ethereum (ETH) son darbelerden çok etkilendi. Bir iki haftada neredeyse %50 değer kaybeden ETH şu anda toparlanmaya çalışıyor. 500 doları zorlamaya başladığı sırada başlayan değer kayıpları Ethereum’u 250 dolar seviyesine taşımıştı. Son birkaç günde toparlanmayı başaran ETH 300 dolar aralığına tırmanmış olsa da Ethereum yatırımcıları henüz tam anlamıyla tatmin olmuş sayılmaz. Yeni trendin ileri doğru olması bekleniyor. Ethereum bu yeni yolculukta tekrar 450 dolar seviyesine tırmanmaya çalışacak. Yeni direnç noktası 350 dolar olarak gösterilse de tıpkı Ripple, EOS ve Bitcoin Cash gibi Ethereum da kısa vadede Bitcoin ve diğer altcoin’lere göre değer kazanabilir.

Stellar, Litecoin ve Cardano da toparlanmaya çalışıyor. Bu kripto paralarda ortalama değer kazancı %4-5 aralığında. Cardano Icarus projesinden ön bilgiler vermeye başladı. Google Chrome ile çalışacak bir cüzdan hazırlığında. Ripple yeni borsalara girmeye hazırlanıyor. Bakalım bu gelişmeler nasıl bir sonuç verecek.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 6.508 dolar      %0.58
  • Ethereum (ETH)  : 310 dolar         %2.78
  • Ripple (XPR)       : 0.34 dolar        %8.61
  • Litecoin (LTC)     : 58.99 dolar      %3.53
  • EOS                     : 5.37 dolar        %10.13
  • Bit. Cash (BCH)  : 584 dolar         %7.37
  • Tron                     : 0.025 dolar      %7.91
  • Augur (REP)       : 18.75 dolar      %5.56

Ripple Yeni Pazarlara Açılmaya Devam Ediyor

Kripto para dünyasının merkezi yapısı nedeniyle tartışmalı şirketlerinden bir tanesi olan Ripple bankacılık sistemine uyumluluk çalışmalarına son sürat devam ediyor. Daha önce xRadip yöntemi ile bankalar arası transfer yapmayı başaran, Bitcoin ve Ethereum’a göre çok hızlı transfer sürelerine ulaşan XPR şimdi yeni fiat paraları ile transfer yapılabilmesi için denemelerini tamamladı. Bittrex (ABD), Bitso (Meksika) ve Coins.ph (Filipinler) şirketleri ile anlaşma imzalayan Ripple artık bu şirketler aracılığı ile bu ülkeler arasında uluslar arası transfer yapabilecek. Ripple son yirmi dört saatte en ok değer kazanan kripto para birimlerinden bir tanesi oldu.

Cardano Icarus Hakkında İpuçları Vermeye Başladı

Cardano platformunun arkasındaki şirket olan IOHK’un CEO’su Charles Hoskinson daha önce 15 Ağustos tarihinde Icarus hakkında bazı açıklamalar yapacağını duyurmuştu. Dün yayınladığı bir videoda yoğun programı sebebiyle bu açıklamaları zamanında yapamadığı için üzgün olduğunu söyleyerek bir gün gecikmeli de olsa Icarus projesi hakkında bazı küçük bilgiler verdi. Proje, bir Google Chrome uzantısı ile ilgili. Aynı zamanda Mozilla ve diğer internet tarayıcılarına da kurulabilecek olan bir uygulama geliyor. Icarus aslında Cardano için bir hafif cüzdan görevi görecek. Bütün Blockchain bilgisinin kurulu olmayacağı, ancak son blokların sürekli güncelleneceği bir hafif cüzdan olarak düşünülebilir. Daha detaylı bilgiler yakın zamanda açıklanacak.

Genesis Madencilik Bazı Kontratları İptal Ediyor

Kripto para dünyasındaki en önemli bulut madenciliği şirketlerinden biri olan Genesis, Kasım ayının ardından gelen değer kayıpları ve bu kayıpların bir türlü kompanse edilemeyişi nedeni ile zor zamanlar geçiriyor. Kar oranı ciddi şekilde düşen şirket bazı kontratları iptal etmeye başladı. Daha önce çeşitli kampanyalar ve tarifler ile katılımcılar toplayan Genesis şimdi bu tarifelerden bazılarını iptal ediyor. Daha fazla yatırım yapan katılımcıların kontratları devam edecek ancak en düşük tarife ile sisteme entegre olan Genesis yatırımcılarının kontratları iptal edilecek.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir