Ana Sayfa > Haber > 18 : 08 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #ZEEW – Crowd Precision

18 : 08 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #ZEEW – Crowd Precision

Önemli ICO'lar Kripto Para Haberleri

Hafta sonu kripto para borsasına ilaç gibi gelmişti. Cuma sabahı başlayan toparlanma dönemi yerini kısa süreli bir yükselişe bırakmasına rağmen son saatlerde yeni bir düşüş trendinin ilk izleri görüldü. Hafta sonu Asya ve Amerika borsaları kapalı olduğundan bu düşüşlerin gerçek nedenini anlamak çok kolay değil. Bazı panik satışlardan endişe ediliyor. Hafif yükselmelerin ardından tedirgin yatırımcıların satışa yönelmesi böyle değer kayıplarına yol açabiliyor. Bakalım yarın sabah bugün yaşanan 3-10 arası değer kayıpları telafi olabilecek mi?

Kripto para borsasına girmesi gereken paranın bir kısmı da ICO’lar sayesinde gerçekleşiyor. Her ne kadar ana akım medyada ICO’ların büyük çoğunluğunun sahtekar oldukları yönünde bir karalama kampanyası dolanıyor olsa da bu çaba yeni ve devrimci uygulamaların her geçen gün piyasaya girmesini engelleyemiyor. Bugün de yine birçok uygulama Blockchain platformu ile kavuşacak. Bu uygulamaların büyük bir çoğunluğu Ethereum (ETH) altyapısını kullanıyor. Çoğunluğu finans sektörü için hazırlanmış olan bu uygulamalar Ethereum dışında Stellar, EOS, NEO ve tabi ki Bitcoin platformuna bağlanabiliyorlar.

Crowd Precision ile Ortak Projeler Adil Bir Yapı Kazanacak

Teknolojinin gelişmesi ile insanların iş sahaları hızla farklılaşıyor. Bu yeni sahalarda ortak projeler yapmak bir hayli zor. Özellikle yeni çalışanlar bulma, para transferleri, aracı kurumların acımasız kesintileri insanların projelerini gerçekleştirmelerinin önünde büyük engeller oluşturuyorlar. Yıllardır freelancer çalışan bir insan olarak bu aracı kuruluşlara giden parayla şimdiye kadar bir ev almış olabilirdim. Blockchain teknolojisinin ve Ethereum gibi çok katmanlı platformların yazılım sektörü çalışanlarını neden bu kadar çok heyecanlandırdığı çok açık.

Crowd Precision, merkezsiz bir ortak çalışma sahası yaratmayı hedefliyor. Bu konuda popüler olmayı başaran uygulama ileride çok büyüyecek. Tabi bu konuda Crowd Precision yalnız başına değil. Bunun gibi birçok uygulama en iyi çözümü yaratmak için çaba harcıyorlar.

Crowd Precision akıllı kontratlarla sistemdeki projelerde yer alan işlerin bir an önce tamamlanmasına dayalı bir platform oluşturuyor. Sisteme dahil olan işler, kullanıcılar tarafından tamamlanıyor ve akıllı sözleşmeler sayesinde sorunsuz bir şekilde iş tamamlanıyor.

Kargoda Drone Taşımacılığı Devri – ZEEW

Tüketim hayatımızın bir gerçeği. Doğa bir yandan üretirken bir yandan da tüketir. Ancak sekiz milyar insanın global taleplerini karşılamak da insanoğlunun önünde çözülmesi gereken kocaman bir problem olarak durmakta. Alibaba ve Samsung gibi dev şirketler her gün on binlerce ürün kargoluyorlar dünyanın dört bir tarafına. Bu dev şirketler şimdiden Blockchain teknolojisini kullanmaya başladılar. Alibaba’dan yapılan bir açıklamada bu yeni sistem ile ciddi miktarda zaman kazanıldığı ve %20’ye yakın kar sağlandığı bildirilmişti.

ZEEW kargoculukta başlayan yeni bir akımın bir parçası olarak piyasaya çıkıyor. Son dönemlerde özellikle Google drone ile kargo teslimatı konusunda önemli çalışmalar yapmıştı. Artık bu teknoloji kolaylıkla kullanılabilir durumda. Ancak hala bazı ülkelerde bu cihazları kullanmanın önünde bazı sınırlamalar yer alıyor. Bakalım ZEEW drone taşımacılığında başarılı olabilecek mi?

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir