Ana Sayfa > Haber > 18 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ledger – Bittrex – Verge – Bancor

18 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ledger – Bittrex – Verge – Bancor

Kripto para haberleri : Bancor

Kripto para borsası bu sabah kırmızı açılıyor. Gece saatlerinde Bitcoin’in (BTC) %5 civarı değer kaybetmesinin ardından sırayla değer kaybetmeye başlayan altcoin’ler büyük yara aldı. Bitcoin ayı piyasasının etkisinden erken kurtuldu ve tekrar değer kazanmaya başlayarak günü %3 zararla kapatmayı başardı. Ethereum (ETH) son iki gündür toparlamış ve tekrar 200 doların üzerinde emniyetli bir noktaya doğru yükselmeye başlamıştı. Ancak yılın bu son çeyreği Ethereum için karanlık bir dilim olarak anılacak. Muhtemelen yakın zamanda köklü değişikliklere gidecek olan Ethereum’da bu değişiklikler bir an önce meydana gelmek zorunda. Yoksa insanlar kaçmaya devam edecekler gibi duruyor. Ethereum günü %9 zararla kapattı.

En değerli ilk on beş kripto para arasında olup gelecekte Ethereum’un ciddi rakipleri olarak görülen EOS ve Neo da son yirmi dört saat içerisinde en çok zarar eden diğer iki kripto para birimi oldu. Bu durumu aynı zamanda tokenlerin de değer kaybetmesi ile açıklamak mümkün olabilir. En değerli token listesinde ilk yüz sıranın neredeyse tamamı şu anda Ethereum platformunda yer alıyor. Bunların hepsinin birden değer kaybetmesi Ethereum için büyük bir yük oluşturmakta. Ancak boğa piyasasında bütün bu tokenler değer kazanmaya başlayabilir.

İlk on beş içerisinde en az zarara uğrayan kripto para birimleri de Ripple ve Stellar oldu. Her iki şirket de bazı büyük devlet ve merkez bankaları ile çalışıyor ve kıtalar arası transfer konusunda önemli gelişmelere imza atıyorlar. Ripple yakın bir zamanda RippleX’i piyasaya sürecek.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.248 dolar %3.39
Ethereum (ETH) 196 dolar %8.84
Ripple (XPR) 0.27 dolar %2.38
Litecoin (LTC) 51.52 dolar %7.68
EOS                    4.84 dolar %9.05
Bitcoin Cash (BCH) 412 dolar %7.73
Tron                      0.018 dolar  %7.41
Cardano 0.063 dolar  %8.09
IOTA                    0.53 dolar %6.22

Tron ve Litecoin Bittrex Borsasında Listeleniyor

En değerli kripto para borsaları arasında 23. sırada bulunan Bittrex Tron ve Litecoin birimlerini listesine ekliyor. Her iki kriptoyu da dolar ile ticarete açacak olan borsa daha önce Bitcoin, Ethereum, Ripple, Cardano, Tether, True USD, Ethereum Classic ve ZCash birimlerinin ticaretine başlamıştı. Bittrex Amerika, Seattle merkezli bir kripto para borsası.

Ethereum Yıldızlarından Bancor EOS’a Genişliyor

Akıllı token anlayışı ile piyasada oldukça büyük bir değere ve öneme sahip olan Bancor şu anda Ethereum ağının önemli parçalarından bir tanesi. En değerli token listesinde 32. sırada olan Bancor diğer token birimleri ile takas yapılabilen yapısı ile değer kazanmıştı.

Bancor yeni aldığı bir kararla EOS ağına da girecek. Ethereum ağını da bırakmayacak olan Bancor, EOS platformuna da dahil olarak iki ağı birleştirecek bir köprü olarak görev üstlenecek. Bu sistemin başarılı bir şekilde kurulması blok zinciri teknolojisine önemli bir akışkanlık kazandıracak.

Ledger Nano S Verge için Çalışmaları Sonlandırmak Üzere

Piyasanın en güvenli soğuk depolama cüzdanlarından biri olan Ledger Nano S, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple gibi kripto para birimlerini depoluyor. Dün bir Ledger çalışanı twitter üzerinden bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta bulunan Ledger Nano S cihazının ışıklı ekranında Verge yazıyordu. Bu fotoğrafın altına “İyi pazarlar, canınız sıkılıyorsa şu güzelliğe bakın” yazan Ledger çalışanı, ürünün ne zaman bu desteği sağlayacağı konusunda net bir bilgi vermedi.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir