Ana Sayfa > Haber > 19 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #ABBC – NANO – Binance – Ontology

19 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #ABBC – NANO – Binance – Ontology

Kripto Para Haberleri

Haftanın son gününde kripto para borsası yaşadığı sarsıntıyı atlatmak için bir denge bulmaya çabalıyor. Hafta ortası yaşanan kriz birçok altcoin için değer kaybına sebebiyet verdi. Son yedi gün içerisinde Bitcoin (BTC) %1 değer kazanmış olmasına rağmen, diğer kripto para birimlerinin ve çok katmanlı platformların token birimlerinin ciddi şekilde değer kaybettiğini gördük. Bitcoin’in ardından en stabil kripto para birimi olarak değerlendirilen Ethereum (ETH) geçtiğimiz haftayı %9 değer kaybıyla tamamladı. Hafta başında Ethereum’un değer kaybı %17’lere kadar yükselmişti.

Litecoin (LTC)‘de yine aynı şekilde haftayı değer kaybederek tamamladı. Bir ada %12’ye yükselen kayıp son birkaç günde gelen artışla %4 noktasında son buldu. Tıpkı Ethereum gibi Ethereum Classic (ETC) kripto para birimi de hafta içerisinde %17 değer kaybı noktasına geriledi. Ancak Coinbase kripto para borsasının ETC’yi listesine eklemesiyle bir anda hızla değer kazanan Ethereum Classic hafta sonuna %1 zarar ile varmayı bildi.

Haftanın sürprizi Ontology’den (ONT) geldi. Değer kayıplarından minimum şekilde paçayı sıyıran Ontology, Bitcoin’in değer kazanmaya başladığı andan itibaren uçuşa geçti. Haftayı %41 kar oranıyla kapatarak haftanın en çok kazandıran kripto para birimi oldu. Haftalık seyre tıpkı Ontology gibi tepki veren bir diğer kripto para birimi de Nano oldu. Son zamanların en gözde platformlarından biri haline gelen Nano haftayı %39 değer kazanarak kapattı.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 6.375 dolar      %2.01
  • Ethereum (ETH)  : 296 dolar         %4.55
  • Ripple (XPR)       : 0.34 dolar        %0.77
  • Litecoin (LTC)     : 56.87 dolar      %3.42
  • EOS                     : 5.15 dolar        %4.29
  • Bit. Cash (BCH)  : 554 dolar         %4.79
  • Tron                     : 0.021 dolar      %4.29
  • Augur (REP)       : 18.15 dolar      %2.59

AlibabaCoin Foundation Yeni Kripto Para Cüzdanını Tanıttı

Geçtiğimiz aylarda Alibaba tarafından mahkemeye verilen ancak New York Mahkemesi tarafından suçsuz bulunan Alibabacoin Foundation genişlemeye devam ediyor. İsminden dolayı birçok insanın e-ticaret devi Alibaba ile karıştırdığı kuruluş yeni cüzdanının tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni cüzdan bir mobil cüzdan olarak tasarlanmış. Hem Google Play hem de Apple Store’da cüzdanı bulmak mümkün. Aynı zamanda cüzdanı kullanacak olan yeni kullanıcılara bir Airdrop fırsatı da sunuluyor. Cüzdanı indiren ilk 500.000 kişi 100 ABBC ile ödüllendirilecek.

Nano Saniyede 750 İşlem Kapasitesine Yükseldi

Yazımızın başında değindiğimiz gibi Nano böylesine sıkıntılı bir haftayı muazzam bir değer kazancı ile tamamladı. %39 değer kazanan Nano’nun yükselişinin arkasında tabi ki devasa bir yazılım uzmanı ekibi yer almakta. Gelecekte çok değerli bir kuruluş olacağı tahmin edilen Nano transfer işlemi hızında da oldukça iddialı görünüyor. Saniyede 750 işlem gerçekleştirdiği iddia edilen Nano üstelik bu hız oranını 30 dakika boyunca koruyabilmiş.

Binance Çalışanları Maaşlarını BNB ile Alıyor

Kripto para birimlerinin değerini gerçekten artıracak şey kullanım alanlarının yaygınlaşması olacak. Şimdilik uzun vade yatırım aracı olarak daha fazla tercih edilen kripto para birimleri yavaş yavaş gerçek hayattaki yerlerini almaya başlıyorlar. Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan ve aynı zamanda Malta’da birçok kripto şirketi ile çeşitli teknoloji geliştirime çalışmaları yürüten Binance çalışanlarının neredeyse tamamının maaşlarını kendi kripto para birimleri olan BNB ile aldıklarını açıkladı. Umarız bu gibi gelişmeler hızlanarak devam eder.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir