Ana Sayfa > Haber > 19 : 09 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #ICO – Academic Coin

19 : 09 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #ICO – Academic Coin

ICO Nedir?

Haftanın son saatlerine girdiğimizde kripto para borsası geçtiğimiz haftanın ağır yaralarını toparlamaya çalışıyor. Bu arada Blockchain teknolojisinin bel kemiği olan ICO’lar da gerçekleşmeye devam ediyor. Her gün birçok uygulama blok zinciri platformuna taşınıyor. Birçoğu merkezsiz olan bu uygulamalar gelecekte insanların çok daha özgür olmalarını sağlayacak. Aracı kuruluşların ortadan kalkmasını sağlayacak olan bu uygulamalar sadece ticaret ve ya sosyal medya kanallarından oluşmuyor. Aynı zamanda sağlık sektöründen, eğitim sektörüne kadar onlarca farklı alanda insanların hayatları daha kolay ve konforlu bir hal alacak gibi görünüyor.

Ancak bu yeni Blockchain tabanlı uygulamaların toplu kullanımları henüz yeterli seviyeye ulaşmış durumda değil. Bu uygulamalardan çok küçük bir kısmı fazla sayıda insana ulaşmayı başardı. Augur gibi bazı uygulamaların dışında kalan birçok başarılı fikir yeterince insana ulaşamıyor ve ayakta kalmakta zorlanıyor. Yakın gelecekte daha fazla insanın bu merkezsiz platformları kullanması bekleniyor. Hatta bu belirsiz bir süre sonra tek çözüm olacak. Kripto para birimlerine yatırım yapan bir çok yatırımcının da bu uygulamalara yeteri kadar ilgi göstermedikleri düşünülüyor. ICO’lar ve Blockchain uygulamaları haksız yere sahtekarlık ve dolandırıcılık gibi suçlamalara maruz kalıyor. Oysa bu uygulamalara yatırım yapılmadan da bu uygulamaları kullanmak mümkün. Bu uygulamalar kripto para borsası için de nefes kaynağı olacak.

______________________________________________

ICO Nedir?        

____________________________________________________________________________________________

Academic Coin Üniversiteleri Yakınlaştırmayı Hedefliyor

Blockchain’in en kullanışlı olacağı alanlardan bir tanesi de eğitim. Daha önce Oxford, Standford ve daha birçok üniversite blok zinciri altyapısını kullanan yeni eğitim modelleri hakkında araştırmalara başlamıştı. Hatta Tron, Tronix adında bir Üniversite kurmayı bile düşünüyor. Bunun yanında pek çok özel eğitim kurumu da dünya çapında eğitim vermek için bu altyapıları kullanıyor.

Academic Coin, öncelikli olarak dil becerileri konusuna eğilmeyi hedefleyen bir uygulama. Akademi ve eğitim dünyasında kimin hangi dili ne kadar bildiğini şu anda anlamak çok kolay değil. Sırf bu yüzden çok pahalı sınavlara girmek zorunda kalan öğrenci ve akademisyenler sınava girdikleri gün geçerli olan ruh hallerine göre bir puan alıyorlar. Biraz yorgun ya da hasta olmanız durumunda bu pahalı sınavlardan aldığınız not sizi yeteri kadar tatmin etmeyebilir. Yeni bir sınava girmek hem çok masraflı hem de vakit alan bir süreç.

Eğitimdeki bu eksikliği fark eden Academic Coin ekibi, tüm üniversitelerin kabul edeceği türde bir sınav merkezi oluşturmayı hedefliyor. Dil bilgisi konusunda tüm üniversitelerin eşit şartlar altında benzer metotlarla öğrencileri sınayacağı ve ara sınav kuruluşlarına gerek kalmadan öğrencilerin dil bilgisi becerilerinin belirleneceği bir yöntem üzerine yoğunlaşılmış. Ayrıca bu yeni yöntemde öğrencilerin ve üniversitelerin coin kazanması da mümkün.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir