Ana Sayfa > Haber > 20 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları # DataBlockchain

20 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları # DataBlockchain

Datablockchain ICO

Kripto para borsası son on günde kendini tekrar bulmaya başladı. Bu olumlu hava Bitcoin (BTC) başta olmak üzere tüm borsaya yansıdı ve geçtiğimiz hafta ortalama %15 değer kazancı ile geçildi. Bu da borsalara milyonlarca dolar para akışı olduğunu gösteriyor. Bu akışın girdilerinin büyük bölümünü kripto para yatırımcıları oluştursa da önemli sayılabilecek bir kısmını da ICO’lar oluşturuyor. ICO konusunda daha detaylı bir anlatım için ICO Nedir? yazımızı inceleyebilirsiniz.

ICO’lar herhangi bir kripto para blok zinciri platformunda yerleşen uygulamaların ilk halka arzı olarak kısaca özetlenebilir. Çoğunlukla bu projelerin kendileri de ICO olarak anılabiliyor. Bugün gerçekleşecek ICO sayısı da bu haftanın genelinde olduğu gibi çok fazla değil. Açık söylemek gerekirse bugün ortaya çıkacak projelerin hepsi daha önce piyasaya çıkmış olan projeler kadar parlak görünmüyor. Bir projenin ilk halka arzı sırasında topladığı miktar kripto borsası açısından da oldukça önemli. Bu miktar ne kadar artarsa borsayı hareketlendirme gücü de o kadar artıyor. Bu yüzden zaman zaman toplu ICO’ların yaşandığı günler borsada gözle görünür bir hareketlenme yaşanabiliyor.

DataBlockchain Big Data ile Blockchain’i Bir Araya Getiriyor

Çağımızda hava ve su kadar önemli olan bir diğer şey de bilgi. Bugüne kadar özellikle Facebook ve Google gibi şirketler dünyanın her tarafından inanılmaz sayıda bilgi topladılar. Bu bilgiler için kimseye bir ödeme de yapmadılar. Hatta bazı durumlarda kendi kişisel bilgilerimizi vermek için gönüllü olduk ve hatta para verdik.

Ancak bilgi sadece bu kurumların elinde bulunmuyor. İnternetten bilgi toplayabilen bir çok yazılım var. Bu yazılımların en ilkelleri örümcek yazılımlar. Bu yazılımlar sayesinde belli kategorilerden bazı bilgilere erişmek mümkün olabiliyor. Ancak bu bilgileri kusuru güvenilmez olmaları. Bir örümcek ne kadar iyi çalışırsa çalışsın her zaman kötü amaçlı yazılımlar bu örümceği şaşırtma potansiyeline sahip olacaktır. Unutmayın ki bilgi sektöründe de büyük bir rekabet var.

DataBlockchain, sahip olduğu milyonlarca farklı adres, telefon numarası ve elektronik posta adresinin satışlarını yapan Ethereum blok zinciri altyapısına gömülü bir sistem geliştirmiş. Bu sistemde istediğini bölgeden, meslek grubundan, hobilerden, politik görüşten vs birçok kullanıcıya ulaşmak ve bilgilerini satın almak mümkün. Sistemin nasıl çalıştığına dair detaylı anlatıma aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

DataBlockchain Resmi Sitesi

Bunun dışında bügün kripto borsasında yerini almayı bekleyen diğer ICO projelerinin isimleri şunlar: Public Reputation Network, Thanecoin, Extoke ve Svivi Gruop.

Unutmadan değinmekte fayda var ki bu makale bir reklam ya da tavsiye içeriği sağlamaz. Burada tanıtılacak olan projelerle Coinmoz’un hiç bir bağı bulunmamaktadır ve bu projelere para yatırmak isteyen yatırımcıların kendi analizlerini detaylı bir biçimde yapmaları önerilir. Oluşabilecek herhangi bir zarardan Coinmoz sorumlu tutulamaz. Yarın yeni ICO’larla görüşmek üzere.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir