Ana Sayfa > Haber > 20 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Tron – PNC – iOS 12 – BitBay

20 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Tron – PNC – iOS 12 – BitBay

Çarşamba günü tüm kripto para borsası değer kazandıktan sonra bugün piyasa biraz durulmuş görünüyor. Bitcoin (BTC) hala çok küçük bir oranda değer kazanmaya devam ederken Monero (XMR), Tron ve Ethereum Classic (ETC) de tıpkı Bitcoin gibi yüzde bir altı değer kazandılar.

En değerli on beş kripto para birimi arasından günün en çok kazandıran kripto para birimi EOS oldu. EOS son yirmi dört saat içerisinde %2.21 değer kazanarak 5.21 dolara yükseldi. İlk elli arasından baktığımızda ChainLink’in (LINK) %20’lik artışını görüyoruz. Bunun yanında Nano’da %3.5 oranında değer kazandı. Günün değerlenen bir diğer önemli kripto para birimi de BAT oldu. Kripto para dünyasında en çok takip edilen ve kripto para kazanmak isteyenlerin aktif bir biçimde kullandığı Brave tarayıcısının da en yaygın kullanılan kripto para birimi olan BAT şu anda en değerli 40. kripto para birimi olarak listede yer alıyor.

Günün kaybedenlerine dönecek olursak ilk sırada Bitcoin Cash (BCH) ve IOTA’yı görüyoruz. Bu değer kayıpları %2-3 civarında ve değer kazanılan bir dönemin ardından kripto para borsası için gayet doğal hareketler. Ethereum (ETH) da yine değer kaybeden kripto para birimleri arasında. Hafta başında değer kazanmaya başlayarak kendisini 200 doların üzerine atan ETH bu seviyede kendisine rahat bir bulmayı amaçlıyor.

Dün piyasanın toplam değerinin artmasında en büyük pay sahibi kuşkusuz Ripple (XRP) olmuştu. Uzun süren test aşamaları sona eren xRapid’in kıtalar arası ödemeler konusunda yakaladığı istatistikler kripto para birimleri için çok önemli bir basamak oldu.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.388 dolar %0.77
Ethereum (ETH) 208 dolar %1.06
Ripple (XPR) 0.32 dolar %1.06
Bitcoin Cash (BCH) 424 dolar %1.06
EOS                    5.21 dolar %3.58
Litecoin (LTC) 53.89 dolar %0.69
Tron                      0.020 dolar  %1.18
Cardano 0.071 dolar  %1.07
IOTA                    0.52 dolar %0.58

iOS 12 Bitcoin ICON’u ile Geliyor

Apple’ın uzun zamandır beklenen iOS 12 sürümü nihayet yayınlandı. Cihazların performanslarının artmasını sağlayacağı söylenen iOS 12, pek çok kişiselleştirme olanağı, yeni bağlantı yöntemleri ile daha hızlı ve duyarlı bir kullanımı da beraberinde getiriyor.

Apple firmasının kripto para dünyasına da ufak bir hediyesi bulunuyor. Apple bu yeni iOS 12 sürümü ile birlikte ICON’larına da bazı yeni karakterler eklemiş. Bunlar arasında para birimleri logolarının arasına eklenen Bitcoin logosu da yer alıyor. Her ne kadar mavi bir logo olsa da Bitcoin’i simgelediği aşikar. Bu gibi gelişmeler kripto paraların daha kısa bir süre içerisinde daha fazla insana yayılmasını sağlamak için oldukça önemli.

Tron BitBay’de Listelenmeye Başladı

18 Milyon dolarlık bir işlem hacmi bulunan, Polonya’nın en büyük dünyanın 53. büyük kripto para borsası olan BitBay ticaretini yaptığı kripto para birimleri arasına Tron’u da ekleyeceğini duyurdu. 1 milyon aktif kullanıcısı olan Avrupa’nın üçüncü büyük borsası BitBay daha önce Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Lisk birimlerinin ticaretini açmıştı. Borsada aynı zamanda TRX/BTC, TRX/EUR, TRX/USD, TRX/PLN çiftleri de işlem görüyor. Bu gelişmeyi her zaaman olduğu gibi Justin Sun’ın twitter hesabından paylaşıldı.

Tron Bitpay Kripto Para Borsası

PNC Bank Ripple Ortaklığı Başladı

xRapid’in başlatılmasıyla yoğun bir gündem içine giren Ripple’dan arka arkaya sevindirici haberler geliyor. Stellar ve IBM ile birlikte banka entegrasyonları konusunda yoğun çaba harcayan Ripple şimdi Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük bankalarından biriyle kripto para entegrasyonu konusunda birlikte çalışma kararı aldı. Ripple geçtiğimiz hafta da Suudi Arabistan Merkez Bankası ile kıtalar arası gönderim konusunda anlaşmaya varmıştı.

PNC Bank Amerika’nın en değerli on bankası arasında yer alıyor. Bu listede CitiBank, Bank of America ve JPMorgan gibi dünya ekonomisinin en büyük paydaşları yer alıyor.

İngiltere Limanlarına Blockchain Geliyor

Associated British Ports (ABP) İngiltere’ye Blockchain teknolojisini getiriyor. Bir liman işletmeleri holdingi olan ABP İngiltere’de 21 ayrı limanda çeşitli görevler üstleniyor. İngiltere’den çıkan ürünlerin %25’ini kontrol eden dev liman işletmesi 1962 yılından beri hizmet veriyor.

Limanlarda Blockchain’i ilk kullanmaya başlayan ülkeler Çin ve Güney Kore olmuştu. Alibaba ve Samsung geçtiğimiz yıl lojistik birimleri için kendi blok zinciri ağlarını kullanmaya başlamış ve ciddi bir kar elde ettiklerini duyurmuşlardı. ABP de bu yeni teknolojiye geçtikten sonra %20 civarında bir kar oranı yakalamayı hedefliyor.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir