Ana Sayfa > Haber > 21 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Türkiye, Samsung, Winklevoss

21 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Türkiye, Samsung, Winklevoss

Bitcoin Gündeminde Neler Var? 21.07

Son iki haftadır cuma ve cumartesi günleri yaşanan ileri doğru hareketler bu hafta son bulmuş görünüyor. Bitcoin (BTC) 7.400 dolarda sert bir dirençle karşılaştı. Şu anda coincentral’den aldığımız verilere göre BTC son yirmi dört saat içerisinde 0.34 gerileyerek 7.341 dolar seviyesinde kaldı. Son iki gündür neredeyse hareket etmeyen BTC son günlerde yakaladığı seviyeyi korumuş oldu. Ethereum dün yaşadığı %5’lik gerilemeden sonra toparlanmayı başardı. Günü %1.56’lık bir kazançla kapatan ETH 436 dolar değerinde.

Bağımsızlığının ikinci yaşını kutlayan Ethereum Classic (ETC) son yirmi dört saat içerisinde %2 değer kaybederek 16.3 dolara geriledi. İki yıl önce bugün Ethereum’dan çatallanan ETC bakalım bugün nasıl bir çizgide ilerleyecek?

Günün kazananı hiç kuşkusuz VeChain Thor (VEN) oldu. %13’lük bir atılımdan sonra 1.8 dolardan işlem görmeye başlayan VEN böylelikle son günlerde maruz kaldığı olumsuz gidişatı dengelemiş oldu.

Milli Eğitim Bakanı’ndan Blockchain Açıklaması

Yeni dönem eğitim politikalarının ne yönde gelişeceğine dair açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Blockchain hakkında olumlu işaretler verdi. Yeni eğitim döneminde teknolojik olarak çağın geldiği son noktalar hedef alınacak gibi duruyor. Bakan Selçuk, özellikle üç konunun üzerinde durulacağını belirtti. Bu üç konudan ilk ikisinin Big Data ve Yapay Zeka olacağını bildirdi. Üçüncü ve son konu ise Blockchain oldu. Bakan, Blockchain platformunun Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında kullanımına yönelik bir çalıştay hazırlayacaklarını duyurdu. Umarız bu çalıştaydan çıkacak olan sonuçlar ülkemizi bilim ve bilişim anlamında daha ileri noktalara taşımayı başarır.

Samsung Mağazalarında Kripto Para Kabul Etmeye Başladı

Güney Kore’li dev teknoloji firması Samsung, Talin (Estonya), Riga (Letonya), Vilnius ve Kaunas’ta (Litvanya) yer alan mağazalarında kripto para kabul etmeye başladı. Bu mağazalarda kabul edilecek olan kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Litecoin (LTC), Dash, NEM, ve Steem olarak belirlendi. Bu ülkelerden Estonya hem blok zinciri teknolojisini hem de kripto paraları uygulamalı bir şekilde faaliyete sokan ilk ülkelerden biri olma özelliğini taşıyor. CopPay ile girdiği işbirliğinin sonuçları olarak başlayan proje sadece mağaza satışları ile sınırlı kalmıyor. Samsung ve CopPay güçlerini çevrimiçi mağazacılık platformlarında da birleştirerek burada da kripto para kabul eden mağazalar açmayı planlıyorlar. Samsung daha önce Blockchain platformunu kullanmaya başlamış ve veri depolama sistemlerinde büyük başarılar elde etmişti.

Winklevoss İkizleri BitLisans Merkezini Rüşvetle Satın Alıyor İddiası

Kripto para dünyasında birçok kişinin çok sevdiği bazılarının ise nefret ettiği Winklevoss ikizleri yeni hamleleri ile yine çok konuşulacaklar. İkili, New York’da yer alan resmi bir BitLicense dağıtım ofisinde yetkili devlet görevlilerine üstün hizmetlerinden dolayı bağış yaptı. İkizlerin kurul çalışanlarına yaptığı toplam bağış miktarının 130.000 dolar olduğu iddia ediliyor. Winklevoss kardeşler bu bağışların ardından Gemini adındaki kripto finans şirketleri için bekledikleri lisansları almayı başardılar. Bu sayede Gemini şirketi Zcash ile çeşitli alanlarda ortaklık anlaşması yaparak yasal yoldan kripto ticaretin kapılarını aralamış oldu. Dünyanın ilk defa Facebook’un kuruluş dönemlerini anlatan Network filminde tanıştığı Winklevoss kardeşler okul yıllarındaki formlarından bir şey kaybetmemişler anlaşılan.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir