Ana Sayfa > Haber > 21 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #VIT – Tube8 – UPS – SSE

21 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #VIT – Tube8 – UPS – SSE

Kripto Para Haberleri - VIT - UPS

Bayramın ilk günü kripto para borsaları açısından Bitcoin (BTC) dışında değer kayıpları ile başladı. Altcoin’ler ve Bitcoin arasındaki bu orantısız rekabet son bir iki ay içerisinde Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere bütün altcoin’lere ciddi şekilde zarar verdi.

Bitcoin son bir ay göz önünde bulundurulduğunda %13 değer kaybederken Ethereum %39 değer kaybetti. Tıpkı Ethereum gibi, Litecoin ve EOS da ortalama %40 oranında değer kaybettiler. Monero %27 değer kaybederken son 30 gün içerisinde en büyük yarayı %45 değer kaybıyla Qtum aldı.

Toplam market hacminde bir kaç ay önce Bitcoin %50’nin bir hayli gerisinde iken şu anda %52’lik bir orana ulaştı. Toplam kripto para hacmi 211 Milyar dolar ve bunun 111 Milyar dolarlık bölümü sadece Bitcoin platformunda yer alıyor. Birkaç ay önce 50 Milyarı zorlayan Ethereum şu anda 29 Milyar dolara kadar gerilemiş durumda.

Son bir ay göz önünde bulundurulursa değer kazandığı görülen tek kripto para birimi Metaverse ETP oldu. Metaverse ETP son 30 günü %50 değer kazanarak geçirdi. 2016 yılında kurulan ve 2017 yılının şubat ayında aktif bir şekilde piyasada dolaşmaya başlayan Metaverse ETP, kendi Blockchain platformunda Oracle ve akıllı avatar sistemi ile yeni bir dünya yaratmaya çalışıyor. Ancak Çinli Metaverse ETP tamamen merkezsiz olmayan yapısı ile geleceği şüpheli kripto para birimlerinden.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 6.449 dolar      %0.21
  • Ethereum (ETH)  : 283 dolar         %2.33
  • Ripple (XPR)       : 0.33 dolar        %0.10
  • Litecoin (LTC)     : 55.70 dolar      %0.23
  • EOS                     : 4.88 dolar        %4.07
  • Bit. Cash (BCH)  : 534 dolar         %0.10
  • Tron                     : 0.021 dolar      %3.49
  • Augur (REP)       : 18.58 dolar      %0.01
  • IOTA                    : 0.52 dolar        %1.54

The Shanghai Stock Exchange Sigorta ve Emeklilik Primleri için Blockchain’e Başvuruyor

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan The Shanghai Stock Exchange (SSE) emeklilik primleri ve sigorta primleri konusunda Insurance Asset Management Assosiation (IAMAC) ile ortak çalışarak bir Blockchain platformu altında bu birimleri yönetme kararı aldı. China Securities Journal’da yayınlanan habere göre şirket bu yeniliği, daha hızlı, daha güvenli ve daha efektif olduğu için sistemine dahil etme kararı aldı.

Tube8 İzleyicilerine Kripto Para Vereceğini Duyurdu

Daha önce Verge ile anlaşarak büyük bir yeniliğe imza atan Pornhub şimdi yeni bir gelişme ile gündeme geliyor. Dünyanın en çok takip edilen yetişkin platformlarından biri olan Pornhub, kendi bünyesine dahil bir yan projesi olan Tube8 kanalında izleyicilerine kripto para dağıtacağını duyurdu. Sistemde kullanılacak olan kripto para birimi Vice Industry Token (VIT) olacak. Böylece sisteme dahil olan ve Tube8 videolarını izleyen kullanıcılar VIT ile ödüllendirilecekler. VIT daha önce Playboy ve VRPorn gibi sektörün dev şirketleri ile ödeme yöntemleri konusunda anlaşma sağlamıştı.

Dünya Kargo Devi UPS Blockchain Patenti Alıyor

Kargo ve lojistik şirketleri bir bir Blockchain teknolojisine taşınmaya devam ediyor. Daha önce Samsung, LG ve her gün milyonlarca dolar değerinde kargo yollayan e-ticaret devi Alibaba lojistik birimlerinde Blockchain teknolojisini kullanmaya başladıklarını duyurmuşlardı. Alibaba şirketinden daha önce yapılan açıklamalarda yeni teknolojiye geçilerek çok ciddi miktarda zaman ve para tasarrufu yapıldığı açıklanmıştı. Şimdi de dünyanın en büyük kargo şirketlerinden UPS yeni bir Blockchain sistemi için patent başvurusunda bulundu. Öyle görünüyor ki lojistik konusunda rekabette kalmak için artık blok zinciri teknolojisi olmazsa olmaz bir noktaya geldi.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir