Ana Sayfa > Uncategorized @tr > 21 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ripple Etkisi – Boğa Deparı – Paxos

21 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ripple Etkisi – Boğa Deparı – Paxos

Ripple değer kazandı xRapid

Kripto paralar bu hafta Ripple’a çok şeyler borçlu. Çıktığı ilk günden bu yana merkezsiz idare yönetimi bakımından topa tutulan Ripple (XRP) kripto para borsasında uzun süredir görülmeyen bir boğa deparı etkisi yarattı. Ripple son yirmi dört saat içerisinde değerini yarı yarıya katladı ve %45 değer kazanarak 0.45 dolara yükseldi. xRapid’in istendiği gibi çalışmasının bunda etkisi çok büyük. Aynı zamanda bu yeni teknoloji kripto para sektörü için de çok önemli. Yeni dönem blok zinciri uygulamaları altyapılarının büyük bölümünü bir çatallanmaya gerek duymaksızın değiştirebiliyor. Bu yüzden teknolojide meydana gelen bir sıçrama sadece o teknolojiyi ortaya çıkaran ekibin değil bütün kripto para borsasının işine geliyor.

Ripple ile birlikte yine bankacılık açısından çalışmalar yürüten Stellar’ın (XLM) da %20 civarında değer kazanması tesadüf değil elbette. Stellar ve IBM tıpkı Ripple gibi yurt dışı para transferi konusunda çalışmalar yürütüyorlar. xRapid’in test aşamasında gösterdiği performans işlem ücreti masraflarını %70 gibi bir oranla önemli ölçüde azaltıyordu. Her ne kadar bu masrafların çok daha azalması gerekiyor olsa da yeni teknoloji Amerika’nın en büyük bankalarından biri olan PNC’nin dikkatini çekmeyi başardı. Bundan sonra Stellar ve Ripple yine dünyaca ünlü bankalarla çalışmaya devam edecekler.

Piyasadaki Ripple Etkisi Tartışılmaz

“Ripple Etkisi” olarak isimlendirebileceğimiz bir boğa deparı yaşıyoruz. Bu deparda bir şey çok açık bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Bitcoin artık dalgalanma frekansı açısından olgun bir tavır sergiliyor. Çok daha kararlı bir şekilde seyrediyor. Bu tavrın kripto para dünyasına ne katacağını zamanla göreceğiz. Ancak alternatif coinler Ripple’ın rüzgarı ile fırlamayı başardılar. Rüzgara en çok kapılan bir diğer kripto para birimi de Cardano oldu. Dünyanın çeşitli yerlerinde tanıtım toplantıları düzenlemeye başlayan ve topluluğunu genişletmeye çabalayan Cardano’da yeni teknolojiler üreten ve vizyonu olan bir marka olmanın avantajını yaşadı. Aynı şekilde IOTA, Tron, EOS ve Nano da günü %10 üzeri değer artışları ile tamamladı. Kripto paraların gümüşü olan Ethereum da %8.32 değer kazandı ve 200 dolar seviyesinden biraz daha uzaklaştı.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.690 dolar %4.68
Ethereum (ETH) 225 dolar %8.04
Ripple (XPR) 0.46 dolar %41.99
Bitcoin Cash (BCH) 482 dolar %13.42
EOS                    5.77 dolar %10.82
Litecoin (LTC) 57.60 dolar %6.92
Tron                      0.022 dolar  %14.39
Cardano 0.083 dolar  %16.23
IOTA                    0.58 dolar %9.80

Justin Sun’dan Boğa Totemi

Tron Foundation her zaman değişik bir fikir bularak gündemde kalmayı başarıyor. Bu sefer Tron ekibi üzerinde boğa piyasasını çağıran Çince yazılarla süslü bir yemek takımı seti ile karşımıza çıkıyor. Tron One @trxdream, Tron’un resmi sosyal hesaplarından bir tanesi. Öncelikle bu hesaptan paylaşılan boğa totemi yemek takımı Justin Sun’ın da bu ürünü Twitter üzerinden paylaşması ile ilgi görmeye başladı. Justin Sun, aynı zamanda şu yorumda bulundu:

“Tebrikler. Mutlu Yarı-Sonbahar Festivalleri. Çin tarihine göre, 大盘(tabak) şimdiki piyasayı gösteriyor, 筷涨(yemek çubukları) da hızlı büyümeyi sembolize ediyor, ve “da pan kuai zhang” olarak okunup, hepimizin boğa piyasası beklentimizi dışa vuruyor.” 

Trom Piyasa Beklentisini Tabağa Yazdı

Binance Yeni Bir Sabit Coin Listeliyor – Paxos (PAX)

Winklevoss kardeşlerin Gemini Doları ile birlikte tekrar konuşulmaya başlayan Stabil Coin yani Sabit Coinlere bir yenisi daha ekleniyor. Gemini ile aynı dönemde başvurusu kabul olan Paxos da diğer sabit kripto paralar gibi dolara sabitlenmiş bir şekilde piyasada olacak. Binance tarafından listelenecek olan Paxos, yine piyasada oldukça sık şikayet edilen Tether’ebir alternatif olacak. Her ne kadar Tether şu anda işlem hacmi ve günlük işlemler bakımından oldukça iyi durumda olsa da görünen o ki Gemini, True Dollar ve son olarak Paxos, peşini bırakmayacaklar.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir