Ana Sayfa > Haber > 21 : 09 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Monetizr – Trufield

21 : 09 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Monetizr – Trufield

ICO Nedir? ICO Coin

Blockchain teknolojisinin hayatımıza getirmeye çalıştığı merkezsiz uygulamalara her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bu uygulamalardan birçoğu Ethereum, EOS ve Neo gibi platformlara yerleşiyor ve bu protokollerin kripto para birimlerini ya da token’lerini kullanıyor. Bu uygulamalardan bazıları seslerini daha çok duyurabilmek ve projelerinin işleyebilmesi için ihtiyaç duydukları ön geliri elde edebilmek amacı ile ön token satışı gerçekleştiriyor. Kripto dünyasında bu olaya ICO satışları adı veriliyor. ICO’lar hakkında daha ayrıntılı bilgiyi ICO Nedir? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Piyasada bulunan uygulamalar arasında en değerli token para birimlerinin sahibi olan ilk 100 uygulamanın 95’i Ethereum altyapısını kullanıyor. En değerli olan uygulama ise en değerli kripto paralar listesinde de yer alan Omni altyapısını kullanan Tether. Bir sabit coin olan Tether’in ardından Ethereum platformuna entegre olan Binance Coin ve yine Ethereum’dan OmiseGO geliyor. Piyasalar değer kaybettiği sırada bu listede bulunan token birimleri de büyük zarara uğruyorlar ve bu gerileme dönemlerinde Ethereum platformu bu yüzden diğer platformlara oranla daha fazla etkileniyor.

Bu listede bulunan uygulamaların büyük bir çoğunluğu finans sektörü ile alakalı. Bitcoin benzeri ödeme sistemleri ve çeşitli farklı özellikler barındıran dijital varlıklar en çok görülen uygulamalar arasında yer alıyor. Bunun yanında Augur gibi bahis platformları da bu listede üst sıralarda bulunuyor.

Truefield Fakir Ülkelerdeki Sağlık Sorununa Odaklanıyor

Sağlık her şeyden önce gelir. Ya da en azından öyle olmalıdır. Çünkü sağlıksız bir bedenden her daim sağlıklı davranışlar beklenemez. Tabi burada alışılmış kronik hastalıklardan bahsetmiyorum. Daha çok kolaylıkla tedavi edilebilecekken bir türlü gerekli hizmetin ulaşamadığı insanlardan bahsediyorum. Genellikle gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde yaşanan bir sağlık sektörü problemi var. Bu ülkelerde yer alan problemlerle başa çıkmak kolay değil. Ancak bir yerlerden başlanması gerektiğini düşünen Trufield fakir ülkelerin sağlık sektörlerine yerleştirilmek üzere bir uygulama üretmiş. Trufield uygulaması sayesinde sağlık sektöründe kağıt işlerinin ortadan kalkma ihtimali bulunuyor. Özellikle ilkel bir bürokrasi ile işleyen ülkelerde sağlık sektörü bu evrak işlemleri yüzünden yarı hızda çalışmakta. Ancak blok zincire dayalı Trufiled gibi bir kayıt sistemi sayesinde artık her insanın hayatı boyunca geçireceği tüm hastalıklar ve tedaviler güvenli bir şekilde kayıt altında tutulacak.

Bu evrak işleri sadece zaman kaybedilmesine yol açmıyor. Zaman kaybının bir getirisi de artan masraflar olarak geri dönüyor. Vaktin nakit olduğu çağımızda kimsenin boşa harcanacak zamana ihtiyacı yok. Artan sağlık masrafları yüzünden birçok hasta ihtiyaç duyduğu hizmeti alamıyor. Trufield sistemi sayesinde kazanılacak zamanla tedavi masraflarının da hafifleyeceği öngörülüyor. Tüm hastalıkların kayıtlarının bulunacağı bu sistemlere sadece doktorların erişim hakkı bulunması gerekiyor.

Oyunculara Kazandıracak Bir Başka ICO – Monetizr

Blok zinciri teknolojisi oyun dünyasında ağırlığını hissettirmeye devam ediyor. Geleceğin oyun dünyası şimdiden şekillenmeye başladı. Birbirine bağlı Blockchain protokolleri ile multi-platform oyun dünyası hem de sanal gerçeklik özellikleri ile karşımızda olacak. Şimdiden Enjin gibi bazı blok zincir uygulamaları farklı oyunları birleştirmeye başladı. Enjin’in geliştirdiği sistem sayesinde aynı karakterle farklı oyunlara girerek aynı kılıcınızı farklı canavarlara karşı kullanma şansınız var. Monetizr oyun dünyasına benzer bir özellik kazandırmaya çalışacak.

Monetizr ilk olarak oyuncuların coin kazanmasına odaklanıyor. Sisteme dahil olana oyunları oynarken oyuncular da MTZ adı verilen token para birimlerini kazanacaklar. Bu token’lar ile kabul edildiği anlaşmalı ortamlardan alış veriş yapmak da mümkün olacak. Aynı zamanda oyuncular madencilik yaparak da MTZ kazanabilecekler.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir