Ana Sayfa > Haber > 23 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Tron – G20 – Dash

23 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Tron – G20 – Dash

Bitcoin Gündeminde Neler Var?

Haftanın ilk gününde kripto para borsası geçtiğimiz hafta boyunca devam eden olumlu perspektifi sürdürüyor. Son yirmi dört saat içerisinde en iyi kripto paralar listesinde bulunan Dash dışında bütün dijital varlıklar kar getirdi. Bitcoin (BTC) diğerlerine göre en yüksek kar oranlarından birini yakalayarak %4.53’lük bir ilerleme ile 7.715 dolardan işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH) %2’lik bir kar oranı sağladı ve değeri 468 dolara yükseldi.

Bitcoin Cash (BCH) ve EOS da güne %5’lik kar oranları ile başladılar. BCH şu anda 827 dolar. EOS ise 8.4 dolara yükseldi. Günün en çok kazandıran kripto parası Cardano (ADA) oldu. ADA %8.19’luk bir ilerleme ile 0.17 dolardan işlem görüyor.

Son yirmi dört saat içerisinde tek kaybeden Dash oldu. Gizliliği kendisine ilke edinmiş kripto paralardan biri olan Dash %2.76 gerileyerek 246 dolara düştü.

Bu olumlu tablonun oluşmasında geçtiğimiz hafta üst üste yaşanan reklam yasaklarının kaldırılması haberlerinin yeri tartışılmaz. Önce Facebook ve hemen ardından Google, Coinbase reklamlarını yayınlama kararı aldı. Bilindiği gibi Facebook kripto para reklamları konusunda temkinli tavırlar sergiliyor ve sadece kendi seçtiği markların reklamını yapıyor. Bu kural Google içinde geçerli olsa gerek. Facebook’un ardından Google da Coinbase reklamlarını yayınlayacağını açıkladı. Bu olumlu haberlerin ardından G20 toplantısında kripto paralar için de bir bölüm açılacağı öğrenildi. Bakalım yeni G20’den sonra borsalar nasıl şekillenecek?

G20’de Kripto Paralar da Konuşulacak

Dünya ekonomisini yakından ilgilendiren dünyanın en güçlü 20 ekonomisinin oluşturduğu G20 toplantısı 30 Kasım’da Arjantin’de gerçekleşecek. Özellikle Çin ve ABD’nin ticari açıdan soğuk savaş yaşadığı bu dönemde dünya liderlerinin ekonomi konuşmalarının büyük ilgi toplaması bekleniyor. Toplantıya katılım bütün ülkelerin en üst düzeydeki siyasilerinin katılımı ile gerçekleşecek. Henüz kesinleşmemiş olsa da Türkiye’den Recep Tayyip Erdoğan, ABD’den Donald Trump, Rusya’dan Vlademir Putin, Çin’den Xi Jinping, Fransa’dan Emmanuel Macron ve Almanya’dan da Angela Merkel toplantıya katılacak siyasiler olarak listeleniyor.

Toplantının ana konularını belirleyen grup resmi bir bildiri yayınladı ve kripto paraların da toplantıda konuşulacak konulardan biri olduğu açıklandı. Bildiride ayrıca kripto paraların gelecek açısından önemine ve blockchain teknolojisinin faydalarına değinildi. Bu dijital varlıkların olumsuz yanlarına da değinildi. Dolandırıcılıkların ve siber saldırılara karşı risklerin ekonomileri olumsuz yönde etkileyebilieceği vurgulandı.

Tron’un Gizli Projesinin Açıklanmasına Artık Günler Kaldı

Justin Sun bu ay başında yaptığı bir açıklama ile Temmuz sonu Tron destekçilerini harika bir sürprizin beklediği müjdesini vermişti. Artık ayın sonlarına sayılı günler kaldı ve Tron yatırımcılarını büyük bir heyecan kapladı. Henüz ay sonu açıklanacak olan bu yeni projeye dair kesinleşmiş bir bilgi olmasa da Tron ve Bittorent arasındaki ilişki ile ilgili olabileceği konuşuluyor. Tron tarafından yapılan son açıklamalar heyecanın boyutunun daha da artmasına sebep oldu. Bu gizli projenin Tron tarihi açısından en önemli gelişmelerden biri olacağı bildirildi. Bakalım bu proje açıklandıktan sonra Tron değerinde bir sıçrama görebilecek miyiz?

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir