Ana Sayfa > Haber > 23 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #BeepBeepNation – Kvantor

23 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #BeepBeepNation – Kvantor

Günün Öne Çıkan ICO'ları

Yeni bir hafta yeni umutlar ve yeni ICO’lar. Bu hafta da birçok proje halka arzlarını gerçekleştirerek yeni maceralarına başlayacak. Geçtiğimiz hafta nispeten durgun geçen ICO’lar bu hafta sayısını arttırıyor. Daha fazla başarılı projelerin kripto para borsasına katkısı tartışılmaz. Başarısız olan ICO’lar ise maalesef kripto dünyası için adeta bir külfet. Bu projelerin bazıları ya en baştan dolandırmak üzere ortaya çıkıyor ya da işi eline gözüne bulaştırdıktan sonra ortadan kayboluyor. Finans dünyası ile girişimciliğin bir araya geldiği ICO’ları idare etmek de bir o kadar zor doğrusu. Henüz bu alanın emekleme aşamasında olduğunu hatırlamakta fayda var.

Bugün aktif hale gelecek sadece üç tane proje var. Hafta boyu artacak olan ICO sayısı Pazar günü tavan yapacak. Pazar günü devreye girecek projelerin kripto para borsasını olumlu yönde etkileyeceğini şimdiden söylemek mümkün. Bu projelerin birçoğunun Ethereum (ETH) altyapısını kullandığını unutmamakta fayda var. NEO ve EOS henüz dApp’ler için yeterli güvenliği sağlayamıyor belli ki. Yakın bir tarihta EOS dApp’lerinde de bir artış göreceğimizi şimdiden söylemek mümkün.

Eminent BeepBeepNation Yardım Talep Ediyor

Bugün piyasalarda yerini alacak üç projeden ilki sosyal bir proje. Blockchain ve Bitcoin çıkışının felsefi amaçlarından bazılarını şu şekilde sıralamak mümkün; insanları özgürleştirmek, birbirine daha da yakınlaştırmak ve ekonomik bir dokunulmazlık alanı yaratmak. Bu çerçeveden bakıldığında kripto paraları bir yatırım aracı gibi görmek işin felsefesine ters düşüyor.

Eminent BeepBeepNation uygulaması insanları birbirine yakınlaştırma konusunda bir adım atmayı planlıyor. Geliştirdikleri uygulama sayesinde yakınlarda bulunun insanlarda yardım talep edebiliyor ya da tavsiyelerini alabiliyorsunuz. Diyelim yabancı bir şehirdesiniz ve bir konuda bilgiye ihtiyacınız var. Uygulamanın ekle butonunu kullanarak yeni bir talep oluşturuyorsunuz. Belirlediğiniz bir km çapında uygulamayı kullanan bütün insanlara bu talebiniz iletiliyor. Yardımcı olabilecek insanlar da cevap veriyorlar. Oldukça kullanışlı ve güzel bir uygulama. Detaylı bilgi için resmi sitesinde yer alan açıklamaları okuyabilirsiniz.

Eminent Resmi Sitesi

 Kvantor – Merkezsiz bir Ripple Modeli

Kvantor blockchain projelerinin çoğunluğunda olduğu gibi finans alanında yenilikler sunuyor. Daha çok şu anda işleyen, ya da Kvantor’un da iddia ettiği gibi işlemeyen finansal konulara yönelmiş. Swift protokolünün zayıf yönlerinin yerine blok zinciri platformunun güvenli ve hızlı modeli koyularak uluslararası bir para transfer modeli yaratılmış. Kvantor birçok konuda Ripple’ı andırıyor. Ripple’dan büyük bir farkı var tabi ki. Kvantor transfer işlemleri sorununa merkezsiz bir çözüm sunuyor. Hazırladıkları videoda da bu konuya ağırlık vermişler. Bitcoin’in çıkış amaçlarından bir tanesinin merkezsizlik olduğu düşünülecek olursa Kvantor haklı gibi duruyor.

Kvantor Resmi Sitesi

Not : Burada incelenen projelerle sitemiz Coinmoz’un bir ilişkisi yoktur. Burada tanıtımı yapılan projelere yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Bu projelere yapılacak olan yatırımlardan doğabilecek herhangi bir zarardan Coinmoz sorumlu tutulamaz. ICO’lar konusunda daha derin bilgi için ICO Nedir başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir