Ana Sayfa > Haber > 23 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ripple – Tron – EOS

23 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Ripple – Tron – EOS

Kripto Para Haberleri

Haftanın son günü kripto para borsası açısından oldukça keyifli başladı. En değerli ilk 50 kripto para biriminin tamamı değer kazandı. Bu hafta Ripple Etkisi olarak isimlendirdiğimiz artışların artçıları hala devam ediyor. Ripple hafta içerisinde değerini ikiye katladı. Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) da haftayı önemli oranda değer artışları ile kapadılar. Tron son yirmi dört saat içerisinde %6.86 değer kazandı.

Ripple bu atakla birlikte hafta içinde Ethereum’u (ETH) geride bırakarak ikinci sıraya yerleşti. Ancak Ethereum buna hızlı tepki verdi ve bir gecede bir kaç kez el değiştiren ikincilik koltuğu hafta sonunda tekrar Ethereum’a kaldı. Aynı şekilde ilk on beş içerisinde Stellar ve Cardano da üst sıraları zorluyorlar. Stellar değer kazanmaya devam ediyor ve EOS ile arasındaki fark ciddi şekilde düştü. Bu hafta içerisinde oluşacak yeni tabloda Stellar 5 numaraya yükselebilir. Aynı şekilde hafta içerisinde Monero’yu (XMR) geçen Cardano da değer bakımından ilk onda bulunan Tether’i geride bırakabilir.

Bu hafta Çin, geleneksel hale getirdiği Blockchain değer sıralamasında 1. sıraya her zaman olduğu gibi EOS’u koydu. EOS yaklaşık %3 değer kazanarak uzun süredir içinde bulunduğu 5 dolar seviyesinden 6 dolar seviyesine yükseldi. Bu listede Bitcoin 16. sırada yer alırken haftanın yıldızı Ripple hemen Bitcoin’in önünde 15. sırada yer aldı.

Haftanın en çok kazandıran kripto para birimleri

Bu hafta en değerli kripto para birimleri arasından Ripple ve Stellar zirveyi kimseye bırakmadılar. Ripple son yedi günü %110 karla kapattı. Stellar aynı dönem içerisinde yatırımcılarına %41 kar sağladı. uzun süredir sessiz kalan Stellar böylece değerini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.750 dolar %1.04
Ethereum (ETH) 246 dolar %3.81
Ripple (XPR) 0.58 dolar %3.30
Bitcoin Cash (BCH) 501 dolar %5.50
EOS                    6.07 dolar %2.67
Litecoin (LTC) 62.95 dolar %1.60
Tron                      0.024 dolar  %6.86
Cardano 0.092 dolar  %12.95
IOTA                    0.62 dolar %5.49

Tron Ağına Merkezsiz Bir Borsa Uygulaması Kuruyor

Tron kendi ağında kullandığı token birimlerinin kolay ve hızlı bir şekilde birbirlerine çevrilmesini sağlayacak olan merkezsiz bir borsa kuruyor. Tron ağına kurulacak olan bu borsada TRX, TRX10 ve TRX20 arasında takas yapılabilecek. Tron Watch Market (TWM) olarak isimlendirilen bu borsa Merkezsiz Borsa (Decentrelized Exchange) yani DEX olarak kısaltılacak. TWM aynı zamanda Sesameseed ile de ortaklık kuracak ve SesameseedGerminator platformu ile uyumlu olacak.

Çeçenistan Avrasya Ekonomi Birliği için Madencilik Tesisi Açıyor

Uzun süren savaş döneminin ardından Putin sonrası sağlanan barış ile dış ilişkilerini güçlendirmeye başlayan Çeçenistan Avrasya Ekonomi Birliği ülkeleri adına bir kripto para madencilik tesisi kurmaya hazırlanıyor. Bölge ülkelerindeki kripto para maden havuzlarının birleşerek daha kuvvetli bir yapıya kavuşmasını amaçlayan proje Çeçenistan’ın kripto paralar konusunda atmayı düşündüğü en önemli adım olarak görülüyor. Rusya’nın da destek verdiği bu proje sayesinde coğrafyanın soğuk bölgelerinde ortak havuzlar kurulacak ve buradan elde edilen tecrübe ve sermaye blok zinciri teknolojisinin topluluğa entegrasyonu için kullanılacak.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir