Ana Sayfa > Haber > 24 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Binance – MEWconnect

24 : 07 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Binance – MEWconnect

Bitcoin Gündeminde Neler Var? 24.07

Bitcoin (BTC) 8.000 doları gördü. Bundan üç hafta önce 5.800 doların altına inen BTC’nin değeri bu noktadan sonra düzenli olarak arttı. Hafta sonu oluşan BTC tahminlerinde bu hafta için 7.800 dolar direnç noktasının aşılabileceği konuşuluyordu. Bitcon bu yorumun ötesine geçti ve 8.000 dolarlık direnç noktasını da aştı. Son yirmi dört saat içinde %4.5 değer kazanan BTC şu anda 8.014 dolardan işlem görüyor.

Sabahın erken saatlerine kadar diğer kripto paralar bu ileri yönlü harekette Bitcoin’i yalnız bırakmışlardı. Ancak Avrupa borsalarının da açılması ile birlikte diğer kripto paralar da ona eşlik etmeye başladı ve piyasalarda yükselişin rengi olan yeşil hakim olmaya başladı. Btcturk verilerine göre ise BTC şu anda 38.251₺. Ethereum (ETH) da Bitcoin’i takip edenler arasında. ETH %1.69’luk bir değer kazancı ile 473 dolardan işlem görmeye başladı.

Şimdilik sadece Cardano (ADA) ve IOTA düşüşte görünüyor. Ancak özellikle Cardano’nun son dönemde sürekli değer kazandığını unutmamak gerekir.

İngiltere’de Yani Ödeme Sistemleri Blockchain Entegreli Olacak

Öyle görünüyor ki İngiltere kripto paralar konusunda düğmeye bastı. Reuters’te yayınlanan bir habere göre İngiltere Merkez Bankası yeni ödeme platformlarını oluştururken Blockchain teknolojisini ve kripto paraları da şablonuna dahil edecek. Şu anda adanın tamamında yaygın olarak kullanılan ödeme yöntemine Real-Time Gross Settlement system (RTGS) adı veriliyor. Kripto paraların da ödeme yöntemlerine dahil edileceği sistemin güncellenmesinin 2020’yi bulacağı bildirildi.

Binance Güney Kore’ye Merkez Açıyor

Toplam ticaret hacimleri söz konusu olduğunda dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance sınırlarını genişletmeye devam ediyor. Amerika ve Çin’de çalışmalarını sürdüren Binance geçtiğimiz aylarda Afrika ve Güney Amerika’da çalışmalara başlamıştı. Uzak Asya’da gücünü arttırmak isteyen şirket son günlerde yaptıkları düzenlemeler sayesinde adete bir kripto cenneti haline gelen Güney Kore’ye açılıyor.

Güney Koreliler, Çinliler, Amerikalılar ve Kanadalılar ile birlikte kripto paralara en çok ilgi gösteren toplumlar arasında yer alıyor. Her ne kadar Binance, Güney Koreliler tarafından çok fazla ilgi görmese de şirketin CEO’su Changpeng Zhao Seul’da gerçekleşen bir Blockchain sempozyumunda ileriye dönük umutlu konuştu. Güney Kore’liler kripto alım satım konusunda daha çok kendi ülkelerinin şirketlerini tercih ediyorlar. Güney Koreli dev kritpo borsaları arasında BitHumb ve UpBit ülkedeki alım satımlardan oluşan pastanın en büyük dilimlerini paylaşıyorlar.

MyEtherWallet Mobil Cihazlara Taşınıyor – MEWconnect

Ethereum ve Ether dünyasının en çok kullanılan web cüzdanı olan MyEtherWallet şimdi mobil cihazlar için yeni bir uygulama geliştiriyor. MEWconnect adını taşıyacak olan bu yeni mobil cüzdan hem iOS hem de Android cihazlarla uyumlu olarak çalışabiliyor. Bu şekilde insanların kripto paralarına daha rahat ulaşmaları mümkün olabilecek. MEWconnect için yeni güvenlik önlemleri de alınmış. MyEtherWallet ekibi bu yeni uygulamanın kodlarının tamamının kullanıma açık bir şekilde yayınlanacağını bildirdi.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir