Ana Sayfa > Haber > 24 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Pinkdate – Staramba

24 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Pinkdate – Staramba

Günün ICO'ları

Bugün piyasalarda yerini almayı bekleyen beş proje var. Bu projelerin ICO’larının gerçekleşmelerine saatler kaldı. Bu projelerin isimleri, Cashe, Golix, Etherinc, Staramba.Spaces ve Pinkdate. Bu projelerden ilk üçü finans sektöründen uygulamalar. Yeni kripto paralar diyebiliriz yani. Her ne kadar Ethereum üzerine inşa edilmiş olsalar da her birinin kendine has özellikleri bulunuyor. Diğer iki projeden bir tanesi sanal gerçeklikle ilgili. Son sırada yer alan Pinkdate ise blockchain platformunda benim şimdiye kadar karşılaştığım ilk eskort projesi. Bugün bu projelerden birkaç tanesini daha yakından inceleyeceğiz.

Öncelikle bilmeyenler için ICO nedir sorusuna hızlı bir cevap verelim. ICO, Blockchain platformu üzerine kurulan bazı uygulamaların kendi paraları ile çalışan sistemlerini kamu oyuna sundukları ilk gün olarak tarif ediliyor. Aslında Initial Public Offering (IPO), gerçek borsalarda bir şirketin ilk defa listelenmesi için verilen isimdi. Bu isim kripto dünyasında devşirilerek ICO (Initial Coin Offering) halini aldı.

ICO’lar kripto dünyasının olmazsa olmaz elemanları. Aynı zamanda yine kripto borsalarının baş belası. Bunun nedeni bu uygulamaların Ethereum gibi platformların üzerine entegre olmalarının çok kolay olması. Doğru bir satış planlaması ve strateji ile böyle bir uygulamaya fon bulmak mümkün olabiliyor. Ya da eğer çok orijinal bir fikriniz varsa yine fon bulmanız mümkün oluyor. Ancak özellikle son üç yıldır ortaya çıkan projelerin %84 gibi büyük bir oranının kısa zamanda ortadan yok olup gittiğine tanıklık ediyoruz. O yüzden eğer bir ICO için yatırım yapmayı düşünüyorsanız öncesinde detaylı bir araştırma yapmanızı ve duygularınıza yenik düşmemenizi tavsiye ediyoruz.

Sanal Gerçeklik Hayatımıza Girmeye Hazır – Staramba ICO

Sanal gerçeklik insanların yaşam biçimlerini kesinlikle değiştirecek. Telefonlardan sıkılmaya başlayan insanlık şimdi akıllı gözlüklerle yaşamaya başlayacak gibi görünüyor. Staramba sanal gerçeklik dünyalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkacak. Bu sanal dünyada pek çok etkinlik ve uygulama yer alacak. Paris Hilton’un reklamlarında boy gösterdiği uygulama aynı zamanda müzik grupları Kiss ve Linkin Park‘ın yanı sıra, Juventus, Dortmunt, Bayern Münih, Real Madrid gibi dev sponsorlara sahip. Aşağıda paylaşacağımız reklam filmini izlemenizi öneririm.

Uygulamada ünlü isimlerle yan yana durma fırsatı sunuluyor. Özellikle Cristiano Ronaldo ve Paris Hilton inanılmaz bir şekilde gerçeklerine benziyor.

Staramba Resmi Sitesi

Diğer ICO projeleri daha önce de değindiğimiz gibi yeni ögeler eklenmiş kripto paralar. Uluslararası transferlerin hızlı ve ucuz gerçekleşebilmesine odaklanmış projeler diyebiliriz.

Uyarı : Bu yazı kesinlikle bir reklam ya da yatırım tavsiyesi yazısı değildir. Unutmayın ki ICO’lara yatırım yapmak bile birçok ülkede yasaklanmıştır. Ancak ICO’ların riskleri ile birlikte gelen olağanüstü kazanç fırsatları da bulunuyor. Bu yüzden dünyanın her yerinden yatırımcıların ve borsacıların ilgi odağı olan ICO’lardan hangisine yatırım yapılacağını çok iyi belirlemek gerekiyor. Yukarıda bahsedilen projeler ile Coimoz’un hiçbir bağı yoktur ve olası zararlardan Coinmoz sorumlu tutulamaz.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir