Ana Sayfa > Haber > 24 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Coinbase – Justin Sun – NEO

24 : 09 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Coinbase – Justin Sun – NEO

Kripto Para Haberleri

Kripto para borsasında geçtiğimiz haftanın sonlarına doğru başlayan Ripple (XRP) rüzgarı yeni haftanın ilk gününde son buldu. Kripto para birimleri haftanın ilk gününe ortalama %4-6 değer kayıplarıyla girdiler. Geçtiğimiz hafta %110 değer kazanarak değerini ikiye katlayan Ripple’da ortalık sakinlemiş görünüyor. Ripple son yirmi dört saat içerisinde %5 değer kaybederek 0.55 dolara geriledi. Ripple ile birlikte uçuşa geçen ve yakın zamanda yeni projeleri Interstellar’ı hayata geçirmeye hazırlanan Stellar (XLM) da aynı şekilde güne değer kaybederek başladı. %4.88 değer kaybeden Stellar 5. sıraya çıkmak için çok yaklaştığı EOS’un gerisinde kalmış oldu. En değerli markalardan biri olan NEO %8.42 değer akybetti.

Bitcoin (BTC) boğa koşusunda gerilerde kalmıştı. Altcoin’ler çift haneli oranlarda değer kazanırken Bitcoin %3 gibi bir ivme ile değer kazanmaya devam ediyordu. Gerileme döneminde de yine en az hareket eden kripto para birimi Bitcoin. BTC %1 gerileyerek 6.650 dolardan listelerde satışa sunuluyor.

Geçen haftanın karlı birimlerinden olan Ethereum (ETH) %3.35 değer kaybetti ve 233 dolara geriledi. Geçtiğimiz hafta Tron ile Ethereum arasında bir 2. katman atışması yaşanmıştı. Justin Sun twitter hesabından dApp geliştiricilerine seslenmiş ve Ethereum ağında bulunan uygulamaların Tron ağına geçmesini önermişti. Tron’un Ethereum’u her konuda geride bıraktığını bildiren Justin Sun yeni uygulamaları da ağına davet etti. Bu yorumlara katılmıyorum diye söze başlayan Vitalik Buterin, Tron ağındaki eksikleri sıraladı. Justin Sun bu açıklamaların ardından bir cevap yazmadı. Tron haftaya %6.27 değer kaybederek başladı.

Güncel Kripto Para Fiyatları

Bitcoin (BTC) 6.612 dolar %1.80
Ethereum (ETH) 232 dolar %4.64
Ripple (XPR) 0.53 dolar %7.70
Bitcoin Cash (BCH) 467 dolar %6.25
EOS                    5.70 dolar %5.29
Litecoin (LTC) 57.87 dolar %6.39
Tron                      0.022 dolar  %8.60
Cardano 0.083 dolar  %7.52
IOTA                    0.54 dolar %12.58

Coinbase Yeni İş Arkadaşları Arıyor

Amerikanın en büyük kripto para borsası olan ve kullanıcı geri dönüşlerine bakılacak olursa 5 üzerinden 4.9 ile Changelly ve Binance ile liderliği paylaşan Coinbase yeni ekip arkadaşları arıyor. Tıpkı PNC gibi en iyi 10 Amerikan bankası arasında yer alan CitiGroup ve Morgan Stanley de kripto dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Kripto sektöründe bulunan ürünlere hakim olan ve kendi geliştirme grubu tarafından yeni ürünler de ortaya koyan Coinbase sektöre girmeyi bekleyen yeni bankalar ile iş birliği yapacak gibi görünüyor. Şimdiden 500’den fazla çalışanı olan Coinbase kariyer sayfasında onlarca farklı branşta çalışanlar arıyor.

NEO Tasarım Yarışması Başlatıyor

Akıllı Ekonomi alanında çalışmalarını sürdüren ve bu çerçevede birçok yan ürün oluşturan NEO imajını tazelemeye ve daha modern bir görünüme kavuşmaya hazırlanıyor. Kripto dünyasında gözle görülür bir eksiklik olan estetik sorununa en azından kendi açısından son vermek isteyen NEO işi profesyonellere bırakmaya karar verdi.

Tasarımını yenilemek isteyen NEO iki ayrı kategoride yarışma düzenleyecek. Kategorilerden ilki NEO resmi internet sitesi ile ilgili. İnternet sitesi tasarımı baştan aşağıya değişecek olan NEO yeni sayfasını modern ve konsept bir temada istiyor. Konsept konusu olarak “Akıllı Ekonomi” seçilmiş. Yarışmanın ikinci kategorisinde logo tasarımları yer alacak. NEO’nun geri planda kalan dokuz ürünü için yapılacak olan yarışmada katılımcılar en az beş ürüne logo tasarlamak zorunda. NEOGas – NEO Asset – NEOContract – NEOVM – NEODevPack – NEOID – NEOFS – NEOX – NEOQS ürünleri arasından en az beş ürüne tasarım yollamak gerekiyor. Yarışmaya yollanacak olan logo sayısında bir üst limit belirtilmemiş.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir