Ana Sayfa > Haber > 25 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Eharvest Hub, Romad, Cygnus

25 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Eharvest Hub, Romad, Cygnus

Günün ICO Projeleri Romad

Günün öne çıkan ICO’ları bölümünde bugün oldukça güzel fikirlerin işlendiği projeleri inceleyeceğiz. Bu projelerin Blockchain teknolojisi kullanılarak oluşturulduğunu unutmamakta fayda var. Bazı okuyucularımız bu porjelerin tam olarak ne olduğu sorusunun cevabını bilmiyor olabilir. Bu okuyucularımıza öncelikle ICO Nedir başlıklı yazımızı okumalarını öneriyoruz. ICO’lara yatırım yapmak bir hayli risklidir, ancak muhtemel kazancın da bir hayli fazla olabileceğini söylemekte fayda var.

Bugün de haftanın ilk iki gününde olduğu sayıca çok fazla projenin arzı gerçekleşmeyecek. Ancak dün yayınladığımız Stramaba projesi gibi bugün de hayli iddialı projeler çalışma hayatlarına yeni bir basamak ekleyecekler. Bugün dört ICO gerçekleşecek. Bunlar, bir tarım projesi olan Eharvest Hub, yeni jenerasyon anti-virüs platformu Romad Deffence, finans sektöründen Leverage Platform ve son olarak Blockchain teknolojisi kullanılarak inşa edilmiş merkezsiz bir internet tarayıcı olan Cygnus.

Çiftlikten Tüketiciye Giden En Kısa Yol – Eharvest Hub ICO

Tarım insanlar için hayati önem taşıyan bir alan. Dünyanın işlenebilir topraklarının neredeyse tamamı ekili durumda ve maalesef bu alanlar dünya nüfusu arttıkça yetersiz kalmaya başlıyor. Bu durumda yetiştirilen ürünlerin tüketiciye ulaşması da bir hayli önem kazanıyor. Ancak burada bir sorun var. Tarım ürünlerinin çiftçilerden son kullanıcıya ulaşması biraz vakit alıyor. Her ne kadar Türkiye’nin küçük şehirlerinde pazarlar sayesinde bu sorun biraz olsun görünmüyor olsa da ülkemizin büyük şehirlerinde ve dünyanın gelişmiş bölgelerinde tarım ürünleri ile tüketici arasında kalın bir duvar var.

Eharvest Hub, Blockchain platformunu esas alarak yeni bir tarım dağıtım modeli geliştirmiş. Burada yeni teknolojinin en kullanışlı bölümünü akıllı sözleşmeler oluşturuyor. Eharvest şirketinin geliştirdiği modele göre akıllı bir yol haritası kullanılarak ürünlerin tüketiciye ulaşma hızını artırıyor. Ticarette vakit nakittir sözü çok önemli bir yer kaplar. Bu ürünlerin depolanma ve taşınma masrafları düşünüldüğünde şirketin iddiasına göre insanlar çok daha taze ürünleri çok daha mantıklı fiyatlara tüketebilecekler. Ülkemizdeki soğan ve diğer meyve sebzelerin fiyatını düşünecek olursak bir an önce hayata geçmesini isteyebileceğimiz bir uygulama olabilir.

Eharvest Resmi Sitesi

Blockchain Virüsleri için Blockchain Anti-Virüs – Romad ICO

Yeni teknoloji her zaman yeni sorunlar doğurur. Bu sorunlar aşıldığında da başka bir teknoloji çıkar ve onun sorunlarını aşmaya çalışırız. Evrenin doğasında bulunan dengeyi hafife almamak gerekir. Zeka iye iyi niyet arasında mantıksal bir bağ bulunmadığından çok zeki bazı insanlar insanlık için çalışırken bazıları da tam tersine sadece kendilerini düşünerek eylemlerini gerçekleştiriyorlar. Bu durum aslında genel düzenin gelişimi için oldukça faydalı. Çünkü bu yeni tehditler adım adım ortaya çıktıkları için ortadan kalkmaları da nispeten daha kolay oluyor.

Blockchain teknolojisinin ortaya çıkması ile bir kısım yazılımcılar bu durumun açıklarını aramaya başladılar. Bazıları bu açıkları kapatmaya ve teknolojiyi güçlendirmeye çalışırken bazıları da bu açıklardan faydalanarak iddialara göre dünya piyasasında 58 milyar dolarlık bir açığa neden oldular. Bazıları da her ikisini birden yapmış olabilir. Ancak ortada bir gerçek var ki kripto para sahipleri huzurlu değil. Özellikle cüzdanların güvenliği konusunda henüz yolun sonuna gelmiş sayılmayız. Hal böyle olduğundan yeni teknolojinin yeni tehditlerini anlamış bir anti-virüs programı tam da istediğimiz şey. Romad yayınladığı videolarda, 2012 yılından beri Blockchain teknolojisini inceleyen ve 2017 yılında bu alanda ödüller kazanmış bir uygulama olduğuna değiniyor. Wannacry, lucky, bad rabbit ve petya gibi kripto ile ilişkili virüsleri ortadan kaldırabiliyor ve gerçek zamanlı bir koruma sağlıyor.

Yeni teknolojinin getirdiği sorunlardan bir diğeri de bizden izinsiz bilgisayarımızın işlemcisini kullanan yazılımlar. The Pirate Bay gibi bazı internet siteleri bu uygulamaları insanları uyararak kullanmaya başladı bile. Madenci virüsler olarak da anabileceğimiz bu yeni kodların tamamı da eski model anti virüs programları ile tespit edilip ortadan kaldırılamıyor. Umarız Romad bu konuda da başarılı bir iş çıkarmıştır.

Romad-Anti Virüs Resmi Sitesi

Not : Bu yazıda incelenen projelerle Coinmoz’un bir ilgisi yoktur. Bu projelere yapılacak olunan yatırımlardan oluşabilecek zararlardan Coinmoz sorumlu tutulamaz.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir