Ana Sayfa > Haber > 25 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Bitfinex – Mt. Gox – Ethereum

25 : 08 | Bitcoin Gündeminde Neler Var? #Bitfinex – Mt. Gox – Ethereum

Kripto Para Haberleri - Ethereum

Arka arkaya gelen olumsuz SEC kararlarının ardından Bitcoin (BTC) ve kripto para borsası rahat bir nefes almaya çalışıyor. Winklevoss kardeşlerin Bitcoin ETF başvurularının reddedilmesinin ardından adeta dibe vuran kripto para borsası, ikinci ret kararlarından sonra, ki dokuz farklı başvuru reddedilmiş olmasına rağmen, ayakta kalmayı başardı.

Bir yandan SEC kararlarının etkisi kripto para borsalarından hissediliyor olsa da Bitcoin diğer altcoin’lere karşı değer kazanmaya devam ediyor. Son bir ay göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin ve diğer kambur üstü kripto para birimlerinin tamamı değer kaybettiler. Ancak bu değer kayıplarındaki oranlar bir hayli dikkat çekici.

Kripto para dünyasının altını olarak anılan Bitcoin son bir aylık dilim içerisinde %18 değer kaybetmiş görünüyor. BTC’nin ardından kripto para dünyasının en çok ilgi gören ve kurucusu olan Vitalik Buterin sayesinde büyük saygı duyulan Ethereum (ETH) ise %40 değer kaybederek Bitcoin’e ulaşma hayallerini başka baharlara bıraktı. Ethereum ile birlikte geleceğin en büyük kripto para platformlarından birine sahip olması beklenen EOS da en iyi kripto para birimleri arasında değer kaybı oranları bakımından Ethereum ile birlikte son sırada yer aldı. EOS’da yaşanan değer kaybı %41.

Ayrıca değerler yıllık olarak değerlendirildiğinde yani henüz geçtiğimiz yılın ses getiren boğa koşusu başlamadan önceki döneme gidildiğinde Bitcoin’in hala %54 kar oranında olduğunu görüyoruz. Ancak Ethereum o boğa koşusunun getirdiği karın tamamını kaybetmiş görünüyor. Hatta şu anda bir yıl önceki fiyatına göre %15 gerilemiş durumda. Geçtiğimiz yıl boğa koşusuna Bitcoin ile birlikte giren dev kripto markalarından Ripple (XPR) %50 kar oranı ile BTC’yi takip ederken onları %13 kar ile Litecoin (LTC) izliyor.

Önümüzdeki hafta Cardano, Ethereum ve Güney Kore’nin kullanacağı bildirilen kripto para ICON (ICX) yeni güncellemeler hakkında daha fazla bilgi sağlayabilirler. Bu güncellemelerden çıkacak rakamlar kripto para borsasını ileri yönlü etkileyebilir. Çin’den gelen negatif haberlerin olumsuz etkisi ise giderek azalıyor.

Güncel Kripto Para Fiyatları

  • Bitcoin (BTC)      : 6.690 dolar      %2.36
  • Ethereum (ETH)  : 278 dolar         %0.91
  • Ripple (XPR)       : 0.32 dolar        %0.12
  • Litecoin (LTC)     : 57.52 dolar      %1.49
  • EOS                     : 4.91 dolar        %0.83
  • Bit. Cash (BCH)  : 530 dolar         %0.01
  • Tron                     : 0.021 dolar      %0.79
  • Augur (REP)       : 19.08 dolar      %3.85
  • IOTA                    : 0.53 dolar        %3.81

Bitfinex’e 20.000 Ethereum Eklendi

En önemli kripto para borsalarından biri olan Bitfinex dün hareketli saatlerin yaşanmasına sebep oldu. Daha önce geçtiğimiz aylarda 100.000 ETH üzerinde bir miktar da aynı cüzdan tarafından piyasaya sokulmuştu. Bu hareketi yapan Ethereum balinasının bu transferleri gerçekleştirme sebebi henüz bilinmiyor. Sahibinin kim olduğu da bilinmeyen cüzdanda bu satışlara rağmen 100.000’den fazla ETH bulunuyor.

Mt. Gox 1 Milyar Dolar Daha Dağıtacağını Açıkladı

Bitcoin tarihinin en büyük vurgunlarından birinin öznesi haline gelen Mt. Gox yıllar süren araştırmalar ve soruşturmaların ardından mağdurlarına elinden geldiği kadar ödemelerini yapmaya devam ediyor. Yıllar önce en büyük kripto para borsalarından biri olan Mt. Gox bir anda 800.000 BTC’den fazla bir miktarın yok olmasının ardından iflas bayrağını çekmişti. Bu kripto paraların bir bölümünün siber korsanlar tarafından çalındığı anlaşılırken bir bölümünün de şirket üst düzey yetkilileri tarafından hortumlandığı ortaya çıkmıştı. Şirket bünyesinde hala ciddi miktarda Bitcoin olduğu ve mağdurların bazılarının kayıplarının telafi edileceği haberi şirket yetkililerinden Nobuaki Kobayashi tarafından açıklandı. Şirket sitesinde yayınlanmaya başlayan formu doldurarak talepte bulunmak mümkün.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir